Noa Lang en Bjorn Meijer belangrijk voor Club Brugge, Calvin Stengs dupeert Antwerp met rood
De Nederlanders van Club Brugge hebben een belangrijke bijdrage geleverd bij de overwinning in de uitwedstrijd tegen Zulte Waregem (1-2). Noa Lang opende de score, terwijl Bjorn Meijer de assist gaf bij de winnende goal van Hans Vanaken. Bij Royal Antwerp (0-0 tegen Anderlecht) speelde Calvin Stengs een negatieve hoofdrol.
Club Brugge staat vierde in de Jupiler Pro League, met veertig punten na 23 duels. Koploper KRC Genk heeft 55 punten na 21 wedstrijden. Zulte Waregem staat zestiende (twintig uit 23) en daarmee op een degradatieplaats.
Op aangeven van Vanaken maakte Lang in de zevende minuut de openingstreffer voor Club Brugge op bezoek bij Zulte Waregem. Na ruim een half uur viel de 1-1 via Alioune Ndour. Diep in blessuretijd van de eerste helft maakte Vanaken de 1-2 op aangeven van Meijer. Zowel Lang als Meijer speelde de hele wedstrijd in de Elindus Arena in Waregem.
Het is voor Club Brugge de eerste zege na zeven duels zonder overwinning. De regerend kampioen van België won ook voor het eerst onder trainer Scott Parker.
Rood Stengs bij Antwerp
Antwerp is in de uitwedstrijd tegen Anderlecht niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. De ploeg van coach Mark van Bommel raakte na ruim een uur Calvin Stengs kwijt die met een rode kaart naar de kant moest. Ook Anderlecht eindigde het duel met tien man.
Stengs kon vertrekken nadat hij na een botsing met Amadou Diawara de Guineeër een klap had gegeven. Van Bommel miste al de geschorste Vincent Janssen, maar kon wel een beroep doen op de van Lokomotiv Moskou overgekomen Gyrano Kerk. De voormalig speler van FC Utrecht had bij zijn debuut kort na de rust een goede kans op de openingstreffer maar stuitte op zijn landgenoot Bart Verbruggen, de doelman van Anderlecht.
Anderlecht raakte een kwartier voor tijd aanvaller Benito Raman kwijt, die met twee keer geel het veld kon verlaten. De gewezen topclub uit Brussel had vorige week dankzij winst op Seraing voorkomen dat het mogelijk nog in degradatiegevaar zou komen.
Voorlopig staat de ploeg elfde, een positie waarmee Anderlecht na het reguliere seizoen klaar is. Antwerp is volop in de race om de play-offs om de landstitel waaraan de eerste vier clubs deelnemen. De ploeg van Van Bommel staat derde: 46 punten uit 23 wedstrijden.
Onuachu zet Janssen weer op twee goals achterstand
Racing Genk heeft de koppositie in de Jupiler Pro League verstevigd met een eenvoudige 4-0 overwinning op hekkensluiter RFC Seraing. De ploeg van coach Wouter Vrancken heeft zes punten voorsprong op nummer twee Royale Union Saint-Gilloise.
Paul Onuachu scoorde twee keer en bracht zijn totaal op zestien doelpunten, twee meer dan topschutter Vincent Janssen van Royal Antwerp. De andere goals van Genk kwamen op naam van Mike Trésor en Joseph Paintsil.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
met samenvatting
Orkun Kökçü scoort voor Turkije bij nipte zege op Armenië in EK-kwalificatie
Orkun Kökçü heeft een belangrijk aandeel gehad bij de zege van Turkije in de eerste EK-kwalificatiewedstrijd. Op bezoek bij Armenië werd nipt gewonnen (2-1) en de aanvoerder van Feyenoord nam de gelijkmaker voor zijn rekening. -
PREMIUMreconstructie
Bij Ajax weggestuurde Marc Overmars haalde in een jaar tijd twaalf Nederlanders naar Antwerpen
Vandaag, dinsdag 21 maart, is het exact één jaar geleden dat de bij Ajax weggestuurde Marc Overmars (49) werd voorgesteld als directeur Voetbalzaken bij Antwerp. Overmars’ aanstelling was omstreden en gewaagd, maar twaalf maanden later is de club er op sportief vlak wel beter van geworden, zo stelt de Belgische krant Het Laatste Nieuws. Een reconstructie. -
Dragisa Gudelj weigert in ambulance te stappen na reanimatie op het veld en wil duel hervatten
Een naar moment tijdens de wedstrijd FC Córdoba - Racing Ferrol als Dragisa Gudelj, de broer van ex-eredivisiespeler Nemanja, in de eerste helft omvalt en gereanimeerd moet worden. Alsof dat nog niet heftig genoeg is, gebeurt daarna nog iets opmerkelijks.
-
PREMIUM
Bondscoach Roberto Mancini luidt noodklok bij Italië: ‘Zijn wedstrijden bij beloften waarbij geen enkele Italiaan op het veld staat’
Na het fiasco van een gemist WK gaat Italië vanavond tegen Engeland op zoek naar eerherstel. Eenvoudig wordt dat niet, zeker nu de roemruchte voetbalnatie amper nog spitsen lijkt voort te brengen. Bondscoach Roberto Mancini luidt de noodklok én tovert een konijn uit zijn hoge hoed. -
-
-
Voormalig Juventus-speler moet plassen en krijgt rood: ‘Ik hoopte op geel’
De Italiaanse voetballer Cristian Bunino heeft een rode kaart gekregen voor het urineren aan de rand van het veld. Dat gebeurde in de wedstrijd tussen Lecco en Piacenza in de Serie C, de derde divisie. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.