Oranje-klant Flekken bezorgt Van Bommel en Wolfsburg opnieuw frustrerende dag
BundesligaMark van Bommel is met VfL Wolfsburg in de Bundesliga opnieuw tegen een nederlaag opgelopen. De ploeg van de geplaagde Nederlandse trainer ging thuis met 0-2 onderuit tegen het SC Freiburg van de uitblinkende keeper Mark Flekken. Borussia Dortmund wist zich juist te herstellen van een uiterst teleurstellende week.
De doelpunten in de Volkswagen-Arena kwamen op naam van Philipp Lienhart (27ste minuut) en Lucas Höler (68ste minuut). Bij Freiburg eiste Oranje-reservekeeper Flekken een hoofdrol op met enkele belangrijke reddingen. Wolfsburg-spits Wout Weghorst ontbrak vanwege een coronabesmetting.
Van Bommel kende een vliegende seizoensstart in de Bundesliga, maar daar is flink de klad in gekomen. Uit de laatste zes competitieduels wisten ‘die Wölfe’ slechts vier punten te behalen, waardoor de club naar de achtste positie op de ranglijst is gezakt. Ook in de Champions League (2 punten uit 3 duels) en de beker (uitschakeling door administratieve blunder) gaat het allesbehalve voortvarend.
Dortmund herstelt zich
Borussia Dortmund kende een uitstekende middag door met 1-3 te winnen bij Arminia Bielefeld. Door goals van Emre Can, Mats Hummels en Jude Bellingham wist de ploeg van trainer Marco Rose de bittere smaak van de fikse nederlaag bij Ajax (4-0) van afgelopen dinsdag weg te spoelen. De late tegentreffer van Fabian Klos was slechts voor de statistieken.
Vedette Erling Haaland ontbrak bij Dortmund vanwege een blessure. De Noorse spits mist daardoor ook de thuiswedstrijd tegen Ajax in de Champions League en de WK-kwalificatiewedstrijd met zijn land tegen Nederland.
Eenvoudige zege Bayern
Dortmund staat tweede in de Bundesliga met één punt minder dan Bayern München, dat met 4-0 Hoffenheim van de mat veegde. Serge Gnabry, Robert Lewandowski, Eric Maxim Choupo-Moting en Kingsley Coman tekenden daar voor de treffers.
RB Leipzig won met 4-1 van hekkensluiter SpVgg Greuther Fürth. Branimir Hrgota had de bezoekers vlak voor rust vanaf de stip nog op voorsprong gebracht, maar via goals van Yussuf Poulsen, Emil Forsberg, Dominik Szoboszlai en Hugo Novoa Ramos werd het toch nog een afstraffing. Bij de bezoekers werd Jetro Willems in de 72ste minuut gewisseld. Leipzig-spits Brian Brobbey zat niet bij de selectie.
Jurgen Ekkelenkamp
Jurgen Ekkelenkamp, namens Hertha BSC en Jong Oranje trefzeker in zijn laatste twee wedstrijden, moest het later op de avond doen met een invalbeurt tegen Borussia Mönchengladbach. De Nederlander viel na een uur in bij een 1-0 voorsprong voor de club uit Berlijn en aan die stand veranderde na de komst van Ekkelenkamp niets meer. Daardoor klimt Hertha BSC over Gladbach heen op de ranglijst van de Bundesliga naar een tiende plek.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Liverpool verliest wéér, koploper Arsenal onderuit bij Everton, ook Newcastle United wint niet
Liverpool zakt steeds verder weg in de Premier League. De formatie van trainer Jürgen Klopp, die vorig seizoen tot het laatst op alle fronten meedeed om de prijzen, verloor bij Wolverhampton Wanderers, 3-0. Het was alweer de zevende nederlaag in de competitie voor Liverpool. -
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
Chelsea schrijft van PSV gekochte Noni Madueke niet in voor Champions League
Chelsea heeft de van PSV overgenomen Noni Madueke niet ingeschreven voor de komende wedstrijden in de Champions League, waarin de club uit Londen in de achtste finales uitkomt tegen het Duitse Borussia Dortmund.
-
Ook Van Bommels Wolfsburg heeft geen antwoord op schitterende reeks Salzburg
Na twee remises heeft Mark van Bommel met VfL Wolfsburg zijn eerste nederlaag in de Champions League geleden. Zonder de absente Wout Weghorst (corona) gingen de Duitsers in de Red Bull Arena onderuit tegen Salzburg. De Oostenrijkers wonnen, onder meer door twee goals van de Zwitserse spits Noah Okafor, met 3-1. -
-
-
PREMIUM
Real Madrid is racisme zat: ‘Het probleem is niet Vinícius, het probleem is het Spaanse voetbal’
Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior was zondag, bij een uitwedstrijd op Mallorca, voor de zoveelste keer slachtoffer van racistische uitingen. Het Spaanse voetbal en justitie hebben tot nu toe niet opgetreden tegen de daders. Waarom niet? -
Met samenvattingen
Noa Lang over beledigende liedjes van Antwerp-fans: ‘Misschien maken ze zich zo druk omdat ze me goed vinden’
Noa Lang was vanmiddag mikpunt van spot tijdens de wedstrijd tussen Royal Antwerp FC en Club Brugge. De fans van de thuisclub namen de aanvaller van het Nederlands elftal op de hak tijdens het duel, dat in 0-0 eindigde.