Raakt België vanavond na drie jaar de eerste plaats op de FIFA-ranglijst kwijt?
België dreigt voor het eerst in drie jaar de leiding op de FIFA-wereldranglijst kwijt te raken. Als Brazilië vanavond zijn WK-kwalificatiewedstrijd tegen Ecuador wint, streeft de Seleçao de Belgen virtueel voorbij.
Bondscoach Roberto Martínez liet eerder al weten dat hij de eerste plaats op de wereldranglijst ‘belangrijk’ vindt. De eerste plaats staat symbool voor de goede prestaties van de Rode Duivels de afgelopen jaren, iets waarnaar de oefenmeester graag verwijst.
De Belgen zijn sinds september 2018 lijstaanvoerder, maar bij een overwinning van Brazilië overtreffen de Goddelijke Kanaries, die België tot op twee punten zijn genaderd, onze zuiderburen.
Er schuilt echter een addertje onder het gras: mochten de Brazilianen vanavond winnen van Ecuador, dan moet het WK-kwalificatieduel volgende week woensdag tegen Paraguay ook worden gewonnen. Alleen met twee gewonnen wedstrijden blijft Brazilië België voor op de volgende FIFA-ranglijst, die op 10 februari officieel wordt gepubliceerd.
Huidige FIFA-ranglijst (top 10):
1. België: 1828
2. Brazilië: 1826
3. Frankrijk: 1786
4. Engeland: 1755
5. Argentinië: 1750
6. Italië: 1740
7. Spanje: 1704
8. Portugal: 1660
9. Denemarken: 1654
10. Nederland: 1653
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
300 miljoen voor Kylian Mbappé? ‘Grote tekorten zijn voor de langere termijn gevaarlijk voor het voetbal’
‘Volslagen absurd en zorgwekkend’, vindt topmakelaar Rob Jansen. Sportmarketeer Chris Woerts ziet krokodillentranen in Spanje, terwijl ethicus Huub Evers de recorddeal voor Kylian Mbappé ‘alle perken te buiten’ vindt gaan. Kan Nasser Al-Khelaifi van Paris St. Germain het maken om een wereldspeler over drie jaar dik 300 miljoen euro te laten opstrijken? -
Marokkaanse bondscoach haalt Noussair Mazraoui terug bij selectie, Hakim Ziyech niet
Eerder deze maand verscheen er al een foto waarop bondscoach van Marokko Vahid Halilhodzic en Noussair Mazraoui samen poseerden voor de Marokkaanse vlag, maar de coach heeft de terugkeer van de back bij de nationale ploeg inmiddels bevestigd. -
Trees (80) zag Feyenoord in 1970 de Europa Cup I winnen: ‘Sinisterra en Dessers gaan er eentje maken’
In deze rubriek tellen we af naar de Conference League-finale van woensdag, waarin Feyenoord het in Albanië opneemt tegen AS Roma. Vandaag: Trees Muller (80), die er op 6 mei 1970 al bij was toen de Rotterdamse club in San Siro de Europa Cup I won ten koste van Celtic. -
Met video's
14 Belgische voetbalfans onwel tijdens wedstrijd, mogelijk door ‘needle spiking’
Veertien supporters van de Belgische voetbalclub KV Mechelen zijn zaterdag plotseling onwel geworden nadat ze naar eigen zeggen kort daarvoor een prik hadden gevoeld. Het gaat om mannen en vrouwen, meerder- en minderjarig, maar met name om meisjes. Acht personen werden volgens de politie afgevoerd naar het ziekenhuis, anderen werden ter plaatse verzorgd. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?
-
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
Feyenoord verloor nog nooit een Europese finale, maar tegenstander José Mourinho ook niet...
Feyenoord kan voor de finale van de Conference League hoop putten uit het feit dat het nog nooit een Europese eindstrijd verloor. Probleem voor de Rotterdammers is alleen dat de coach van tegenstander AS Roma hetzelfde kan zeggen.