Spanje baalt van ‘provocerende’ Schotten en ‘te lang gras’ na nederlaag, Turkije verliest van Kroatië
Met samenvattingSchotland heeft ook zijn tweede wedstrijd in de EK-kwalificatie gewonnen. Op sensationele wijze werd Spanje met 2-0 opzijgezet. Scott McTominay was de gevierde man met twee doelpunten. Turkije verloor met 0-2 in eigen huis van Kroatië, dat in juni Nederland treft in de halve finale van de Nations League. Mateo Kovacic scoorde twee keer voor rust.
McTominay zette Schotland al in de zevende minuut op voorsprong door met links raak te schieten op aangeven van aanvoerder Andrew Robertson. Kort na rust was de speler van Manchester United opnieuw trefzeker. In de 51ste minuut nam hij de bal in één keer uit de lucht nadat de Spanjaarden er niet in geslaagd waren de bal weg te werken.
Schotland was de EK-kwalificatiecyclus zaterdag begonnen tegen Cyprus. Die wedstrijd werd met 3-0 gewonnen en ook toen nam McTominay twee doelpunten voor zijn rekening. Spanje was begonnen met een 3-0-zege op Noorwegen.
Tijdrekken
,,Het is de manier waarop ze spelen en daar moet je respect voor hebben, maar voor mij is het waardeloos”, zei de Spaanse middenvelder Rodri na afloop bij Viaplay. ,,Altijd tijd aan het rekken, provoceren, altijd vallen. Voor mij is dat geen voetbal. De scheidsrechter moet hier iets aan doen, maar hij deed niks.
,,Het is wel een beetje frustrerend, omdat wij willen winnen. Dat wordt lastig als ze alleen maar tijdrekken. Maar ze hebben hun wapens. Wij moeten onze wapens gebruiken en we zullen ervan moeten leren.”
Op de constatering van de verslaggever dat de Schotse fans ook niet onder de indruk zijn van de sportiviteit van de Spanjaarden, reageerde de middenvelder van Manchester City: ,,We willen de duels aangaan, de strijd, we vechten, maar dat is niet waar het om gaat. Het gaat om tijdrekken. Vier, vijf spelers op de grond, maar dit hangt af van de scheidsrechter, niet van ons.”
Lang gras
,,We zagen al snel dat het gras te lang was en dat is ons duur komen te staan”, zei debutant David Garcia. ,,Dat mag geen excuus zijn, we moeten naar onszelf kijken en repareren wat we verkeerd hebben gedaan.”
,,Ik ben blij met mijn debuut, maar de nederlaag komt wel aan”, aldus de speler van Osasuna tegenover Marca. ,,Ze zijn twee keer bij onze goal in de buurt geweest, maar we moeten hiervan leren.”
Kroatië en Wales bovenaan in groep met Turkije
Mateo Kovacic maakte beide doelpunten voor de ploeg van bondscoach Zlatko Dalic. In de 20ste minuut kwam hij goed inlopen en schoot na afleggen door Mario Pasalic hard binnen. Turkije had daarvoor een treffer van Kerem Aktürkoglu afgekeurd zien worden na nipt buitenspel. Vlak voor rust scoorde Kovacic opnieuw. Na balverlies bij de Turken werd Pasalic door Luka Modric weggestuurd. Zijn schot kon nog worden gekeerd door doelman Mert Günok, de rebound van Kovacic niet.
Wales won ook voor het eerst in groep D. De thuiswedstrijd tegen Letland eindigde in 1-0. Kieffer Moore kopte raak uit een voorzet van Daniel James. Kroatië en Wales hebben beide 4 punten. Turkije, dat was begonnen met een zege op Armenië, heeft 3 punten.
Noorwegen kon eerder op de avond ook de tweede kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2024 niet winnen. Ditmaal werden punten verspeeld tegen Georgië. Zonder de geblesseerde vedette Erling Haaland werd het 1-1.
Programma EK-kwalificatie
Standen EK-kwalificatie
Statistieken EK-kwalificatie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
-
FC Transfervrij: deze topspelers en Nederlanders zijn deze maand gratis op te pikken
Het seizoen is bijna ten einde en dus gaan clubs weer afscheid nemen van de spelers met een aflopend contract. In het Nederlandse en internationale voetbal zijn er talloze spelers die nog niet weten waar hun toekomst ligt. Deze site heeft een elftal met de beste transfervrije opties van komende zomer. -
met video
Ajax en andere Europese grootmachten bedanken Ibrahimovic: ‘There is only one Zlatan’
Veel clubs staan op social media stil bij het afscheid van Zlatan Ibrahimovic. De 41-jarige Zweedse aanvaller maakte zondag na afloop van de wedstrijd van AC Milan tegen Hellas Verona (3-1) bekend dat hij zijn indrukwekkende loopbaan beëindigt. -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
met poll
Erik ten Hag over finale tegen City: ‘In Nederland hebben we de Kuip, maar Wembley is mooiste stadion ter wereld’
Het eerste seizoen van Erik ten Hag bij Manchester United leverde al een dikke voldoende op, maar morgen lonkt de kans op een absolute hoofdprijs in de FA Cup-finale tegen Manchester City. ,,In Nederland hebben we de Kuip, een heel speciale plek, maar Wembley is denk ik het mooiste stadion ter wereld.”
-
Poolse arbiter fluit ‘gewoon’ CL-finale na spijt over deelname aan evenement extreemrechtse beweging
-
-
-
met samenvatting
Teleurstelling bij Erik ten Hag na nederlaag in FA Cup-finale: ‘Natuurlijk doet dit pijn’
Erik ten Hag is ondanks de nederlaag in de FA Cup-finale trots op het optreden van Manchester United. De Red Devils gingen in de eindstrijd met 2-1 onderuit tegen landskampioen en rivaal Manchester City. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel?