Voetbalster Alex Morgan snapt niets van controversiële keuze FIFA voor Saoedische WK-sponsor: ‘Echt bizar’
Alex Morgan, een van de bekendste profvoetbalsters ter wereld, heeft met afgrijzen gereageerd op het nieuws dat de wereldvoetbalbond FIFA voor het WK voor vrouwen in Nieuw-Zeeland en Australië in zee is gegaan met Visit Saudi als hoofdsponsor van het toernooi. Ze noemde het nieuws zelfs ‘bizar’.
Morgan, een van de sterren van de Amerikaanse voetbalploeg die in 2019 in Frankrijk ten koste van de Oranje Leeuwinnen de wereldtitel veroverde, is des duivels. ,,Dit is toch bizar. Je gaat als bond in zee met een partij uit een land waar ik niet eens word geaccepteerd. Hier begrijp ik niets van.”
Morgan viel ook over het feit dat het vrouwenteam van Saoedi-Arabië niet eens ranking heeft op de FIFA-ranglijst. Volgens Morgan was het geld wat nu via Visit Saudi in het WK van Nieuw-Zeeland en Australië wordt gepompt beter op zijn plek geweest ter promotie van het vrouwenvoetbal in Saoedi-Arabië. ,,Ik hoop echt dat de FIFA alsnog het juiste doet. Ik bedoel, vrijwel iedereen heeft zich nu uitgesproken tégen de voorgestelde sponsoring omdat het moreel gezien gewoon écht nergens op slaat.”
De sponsorovereenkomst tussen de FIFA en de toeristische tak van Saoedi-Arabië maakt deel uit van de commerciële strategie van het bestuursorgaan van het voetbal. Naast de grotere, vaste sponsoren van de FIFA is er ook ruimte voor andere organisaties om specifiek een toernooi te sponsoren.
Dat de FIFA een partnership is aangegaan met Saoedi-Arabië voor het WK vrouwenvoetbal stuit niet alleen Morgan tegen de borst. Het land heeft een bedenkelijke staat van dienst op het gebied van mensenrechten en de wijze waarop vrouwen worden behandeld. De beslissing van de FIFA heeft dan ook geleid tot een storm van kritiek.
FIFA vaker onder vuur
• FIFA-baas Gianni Infantino ‘verbijsterd’ na kritiek op selfie bij kist van Pelé
• FIFA laat een van de meest historische foto’s ooit verpesten
• Infantino is lyrisch over WK en krijgt direct bak kritiek op nieuw plan
FIFA op het matje geroepen
,,Als dit blijkt te kloppen, zijn we geschokt en teleurgesteld’’, aldus New Zealand Football. Ook Football Australia heeft een verklaring naar buiten gebracht. ,,Football Australia is ter ore gekomen dat de FIFA een overeenkomst is aangegaan. We zijn erg teleurgesteld dat wij niet over deze kwestie zijn geraadpleegd voordat er een beslissing werd genomen. Football Australia en New Zealand Football hebben gezamenlijk de FIFA aangeschreven om de situatie met spoed op te helderen.’’
De voorzitter van Women in Football Australia, Bonita Mersiades, is ook boos. Tegen The Athletic zegt ze: ,,Het voorgenomen sponsorschap van Visit Saudi voor het WK vrouwenvoetbal is het zoveelste voorbeeld van de hypocrisie van de FIFA en het wereldvoetbal als het gaat om hun verklaarde waarden tegenover het grote geld.”
Het Australische Brisbane Times zocht contact met de FIFA, maar de wereldvoetbalbond weigerde commentaar te geven.
Visit Saudi en WK vrouwen geen goede match
Ook mensenrechtenorganisaties zijn op de hoogte van de controverse. Nikita White van Amnesty International Australië snapt niet dat de FIFA in zee gaat met Visit Saudi. ,,Het zou nogal ironisch zijn als het toerismebureau van Saoedi-Arabië de grootste viering van vrouwensport ter wereld sponsort, als je bedenkt dat je als vrouw in Saoedi-Arabië niet eens mag werken zonder de toestemming van je mannelijke voogd.’’
Lionel Messi
Visit Saudi was vorig jaar een prominente partner van het wereldkampioenschap voetbal in Qatar. In de persoon van Lionel Messi is er een ultiem uithangbord. De sterspeler van Paris Saint-Germain krijgt als ambassadeur een vergoeding van 35 miljoen dollar per jaar.
Praat mee
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten. -
PREMIUM
Worden telefoontaps Juventus fataal in rechtszaal?
Onder meer afgeluisterde telefoongesprekken moeten aantonen of Juventus jarenlang bewust knoeide met zijn boekhouding: door transferwaardes kunstmatig op te krikken en gegoochel met coronasalarissen leek de club aan de financiële spelregels te voldoen. In Turijn begint het strafrechtelijke proces, dat de club nog jaren kan achtervolgen. -
Griekenland begint in groep van Oranje met zege op Gibraltar
Griekenland is de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal begonnen met een zege op Gibraltar. In het Portugese Faro, waar Gibraltar een thuiswedstrijd speelde, werd het 0-3 voor de Europees kampioen van 2004. De landen spelen in dezelfde kwalificatiepoule als het Nederlands elftal, dat vanavond met 4-0 onderuit ging in Frankrijk. -
Ruud Vormer in hoger beroep alsnog vrijgesproken voor straatrace: ‘Er is geen enkel bewijs’
Ruud Vormer (34) is vrijdag vrijgesproken voor ‘aansporen tot overdreven snelheid’. De Nederlandse voetballer die momenteel de kleuren van Zulte Waregem verdedigt, werd eerder veroordeeld voor de feiten, maar kon door een sleutelbeenbreuk niet aanwezig zijn tijdens dat proces. Hij tekende beroep aan, met succes.Gent, Maldegem -
Spanje hoeft niet te vrezen voor Haaland: Noorse sterspeler haakt geblesseerd af
Noorwegen moet het in de kwalificatiewedstrijden voor het EK van 2024 tegen Spanje en Georgië doen zonder sterspeler Erling Haaland. De spits is teruggekeerd naar zijn Engelse club Manchester City vanwege een liesblessure, meldt de Noorse bond.
-
Oud-bondscoach Roy Hodgson (75) keert bij Crystal Palace terug als trainer
Crystal Palace heeft Roy Hodgson teruggehaald als trainer. De 75-jarige Hodgson, oud-bondscoach van Engeland, maakt het seizoen af na het ontslag van Patrick Vieira. Crystal Palace staat op de twaalfde plaats in de Premier League, maar het verschil met de degradatiezone bedraagt slechts 3 punten. -
-
-
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt. -
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken?
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer