Fallon Sherrock heeft het gehad met vijandige sfeer op dartstoernooien: ‘Het komt nu zelfs van de speelsters’
Op het WK darts van 2020 zette ze het Alexandra Palace in Londen nog in vuur in vlam, maar Fallon Sherrock heeft het tegenwoordig heel wat minder naar haar zin in de dartswereld. ,,Het maakt niet uit wat ik doe, ik krijg de haat toch wel over mij heen.”
De inmiddels 28-jarige Sherrock baarde in december 2019 opzien door als eerste vrouw een partij te winnen op het PDC WK. Sterker nog, na haar zege op Ted Evetts, was zo ook Mensur Suljovic de baas. Een nieuwe ster leek geboren. Maar de loopbaan van de Britse verliep vervolgens met pieken en dalen. In 2021 haalde ze de kwartfinale in de Grand Slam of Darts, de laatste zestien van de World Series of Darts Finals en de finale van de Nordic Darts Masters. Dit jaar werd ze de eerste Women’s Matchplay Champion. Plaatsen voor het WK lukte echter niet.
Sherrock greep naast een nieuw ticket voor Alexandra Palace, omdat de 18-jarige Beau Greaves haar klopte tijdens een Event 19 final in Wigan. De dartsters speelden dat toernooi voor een publiek van andere speelsters, familie en vrienden.
Ik heb het idee dat de andere speelsters niet doorhebben wat Lisa (Ashton, red.) en ik voor de sport hebben gedaan.
,,In de voorlaatste leg gooide Beau 148 uit en het gejuich was gigantisch", aldus Sherrock bij SkySports. ,,Na de finale keek ik de zaal in en zag dat iedereen, behalve de mensen aan mijn tafel, aan het juichen was. Ik dacht op dat moment ‘je zou iedereen moeten toejuichen die goed speelt'. Het overkomt me de hele tijd en ik snap niet dat ik er nog niet aan gewend ben.”
,,Het maakt niet uit wat ik doe, de haat is er toch wel. Ik ben nu op het punt aanbeland dat ik denk ‘haat me dan maar'. Ik ga er niet omheen praten, het komt nu zelfs van de speelsters en het boeit me niet meer. Het maakt me niets meer uit wat wie dan ook zegt.”
Spelen met de mannen
,,Het gaat vooral om de vrouwen", licht Sherrock toe. ,,Daar ben ik eigenlijk niet meer welkom, dat werd me in Wigan wel duidelijk. Ik wil beter worden om meer met de mannen te kunnen spelen. Ik heb het idee dat de andere speelsters niet doorhebben wat Lisa (Ashton, red.) en ik voor de sport hebben gedaan. Ze hoeven echt geen ‘dank je wel’ te zeggen, maar het interesseert ze gewoon niet en ze zijn allemaal tegen ons. Ze juichen tegen ons en dat is geen fijne omgeving.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt? -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Samenvatting
Van Gerwen geen wereldkampioen: Smith wint bloedstollende finale
Michael Smith is wereldkampioen darten na een sensationele finale. Michael van Gerwen begon sterk, maar kon het niet bolwerken. Bekijk hier de samenvatting van de spannende eindstrijd. -
Van Gerwen uit Nordic Darts Masters door zwakke laatste leg tegen Wright
-
PREMIUM
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg.
-
Oranje boven op Q-School: zeven landgenoten veroveren Tour Card
Maar liefst zeven Nederlanders hebben via Q-School een kaart weten te bemachtigen voor het PDC-circuit. Na vier dagen zwoegen in het Duitse Kalkar behoorden Maik Kuivenhoven, Jeffrey de Zwaan, Richard Veenstra, Niels Zonneveld, Owen Roelofs, Jeffrey Sparidaans en Gian van Veen tot de veertien gelukkigen die voor minstens twee jaar speelrecht veroverden. -
-
-
Raymond van Barneveld blijft winnen op Grand Slam of Darts: ‘Nu wordt iedereen wakker geschud’
Raymond van Barneveld heeft ook zijn derde en laatste groepswedstrijd op de Grand Slam of Darts gewonnen. De 55-jarige ‘Barney’ liet in Wolverhampton de Engelsman Ted Evetts, die een bescheiden 106e plek inneemt op de wereldranglijst, met 5-0 kansloos. -
Met video
Raymond van Barneveld komt net tekort tegen ongenaakbare wereldkampioen Michael Smith
Raymond van Barneveld heeft zijn stunt in de kwartfinale van de Bahrain Darts Masters tegen Luke Humphries geen vervolg kunnen geven tegen Michael Smith. De wereldkampioen was met 7-5 net iets te sterk. In de finale liet Smith tegen Gerwyn Price even zien wie de beste darter van de wereld is dit moment (8-6).