Kan topfavoriet Price de druk aan in dartsfinale tegen Anderson?
PollStatistieken zeggen normaal gesproken bijna alles bij darts, dat er vanwege het gooien op cijfers uiteraard vol mee zit.
Delen per e-mail
Door Max van der Put
In de slotfase van dit WK gebeurden er toch veel onverwachte dingen: Dave Chisnall overklaste Michael van Gerwen en ging vervolgens zelf vrij hard onderuit tegen Gary Anderson. Aan de andere kant van het schema was Gerwyn Price wel een verwachte halvefinalist, maar hij had opvallend veel moeite om daar te geraken.
In de finale lijken de cijfertjes tot nu toe dan ook geen enkele garantie te geven voor het resultaat. Ook al zijn de belangrijkste statistieken in het voordeel van Price (toernooigemiddelde en uitgooipercentage), sluwe vos Anderson kan zijn surplus aan ervaring weleens uit gaan buiten op het moment surpreme.
Het wordt al de vijfde WK-finale bij de PDC voor Anderson, die alle kanten van de medaille heeft gezien. Hij won er twee en verloor er twee. In de eindstrijd van 2017 gooide Anderson een prachtig moyenne van 104.93, maar ging toch vrij kansloos onderuit (3-7) tegen Michael van Gerwen die met 102.72 een lager gemiddelde haalde. Terwijl de Schot in zijn twee gewonnen WK-finales (tegen Phil Taylor en Adrian Lewis) juist onder het gemiddelde van zijn opponenten bleef.
Nog een voordeel voor Anderson: hij zal veel minder druk voelen dan Gerwyn Price. De Welshman speelt pas zijn eerste WK-finale en weet dat hij bij winst de nummer 1-positie op de wereldranglijst overneemt van Michael van Gerwen.
Price kan zijn kansen vergroten als hij onder de huid van zijn tegenstander weet te kruipen. HIj weet dat Anderson een hekel heeft aan zijn maniertjes, het overdreven schreeuwen en juichen met gebalde vuist na een belangrijke treffer. Eerder dit toernooi lukte het Mensur Suljovic om de ervaren Schot uit zijn ritme te halen door extra langzaam te spelen. Anderson ergerde zich groen en geel en won ternauwernood. Doet Price daar nu zijn voordeel mee?
Poll
Wie wordt wereldkampioen darts?
-
Gary Anderson (71%)
-
Gerwyn Price (29%)
In aanloop naar de finale reageerde Anderson schouderophalend. ,,Ik zal stil zijn en hij luidruchtig, dat lijkt me duidelijk", zei de Schot. ,,Ik ga er in elk geval alles aan doen om hem zo weinig mogelijk te laten juichen. Als ik dit keer win, dan zal hij weinig te vieren hebben. Maar ik moet wel beter moeten spelen dan tegen Chisnall.”
We gaan het zien, vanaf 20.30 uur. Michael van Gerwen zal thuis voor de buis in Vlijmen met Schotse vlaggetjes zwaaien. Bij winst van Anderson behoudt hij zijn leidende positie op de wereldranglijst en kan de Vlijmenaar na de laatste pijl een oerkreet uitstoten. Dat zal Anderson toch niet horen dan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Titelverdediger Wright uitgeschakeld na thriller tegen Clemens
Peter Wright is uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De regerend wereldkampioen verloor in de derde ronde met 4-3 in sets van de Duitser Gabriel Clemens. -
WK darts Van Duijvenbode stunt tegen oud-wereldkampioen Cross in thriller
Dirk van Duijvenbode heeft in de tweede ronde van het WK darts voor een sensatie gezorgd. De 28-jarige Nederlander was in een regelrechte thriller met 3-2 te sterk voor oud-wereldkampioen Rob Cross. -
PREMIUM
Warmhoudzakjes en energietabletten helpen Van der Voort ronde verder
Opvallend: Vincent van der Voort toonde geen enkele vreugde op het podium nadat hij in de derde ronde van het WK darts afgerekend had met Nathan Aspinall, toch de nummer 6 van de wereldranglijst. Ook tijdens het tv-interview na afloop overheerste het chagrijn. ,,Zo ben ik nou eenmaal”, verontschuldigde ‘The Dutch Destroyer’ zich later. ,,Ik ben niet helemaal down na een nederlaag en ik toon geen enorme euforie na een overwinning.” -
WK Darts Anderson, Bunting en Gurney bekeren door naar de kwartfinales
Daryl Gurney, Stephen Bunting en Gary Anderson hebben zich na Michael van Gerwen en Krzysztof Ratajsk geplaatst voor de kwartfinales. De wedstrijden in de middagpartij leverden de volgende uitslagen op: Vincent van der Voort - Daryl Gurney 2-4 Stephen Bunting - Ryan Searle 4-3 Devon Petersen - Gary Anderson 0-4 Lees hieronder het liveblog van de middagsessie terug! -
wk darts Bunting maakt comeback Ratajski onschadelijk en staat in halve finales
Stephen Bunting is de eerste halvefinalist van het WK darts. Tegen Krzysztof Ratajski maakte ‘The Bullet’ het verschil aan het begin van de partij, om een Poolse comeback onschadelijk te maken op weg naar de laatste vier: 5-3.
-
WK darts Price verslaat Anderson in WK-finale na zenuwachtig slot en lost Van Gerwen af als nummer één
Gerwyn Price is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen darts geworden. De ‘Iceman’ versloeg tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson in de WK-finale met 7-3, al had hij twaalf matchdarts nodig om de wedstrijd uit te gooien. Bovendien lost hij Michael van Gerwen af als mondiale nummer één. -
Price neemt bij wereldtitel de nummer 1-positie van Van Gerwen over
Als Gerwyn Price zondagavond het WK darts 2021 wint, is hij ook direct de nieuwe nummer 1 van de wereld. ,,Het betekent heel erg veel voor mij", zei de 35-jarige Welshmen na afloop van zijn gewonnen partij tegen Stephen Bunting. -
WK Darts Van Gerwen aast op nieuwe ‘whitewash’ tegen Evans
Met vijf van de elf Nederlanders nog in het toernooi, begint het WK darts na de traditionele kerstbreak aan het business-end van het toernooi. Michael van Gerwen en wereldkampioen Peter Wright, de nummer 2 van de plaatsingslijst, maken vanavond hun opwachting.