Schijndelaar maandenlang gestalkt. Uitgescholden voor vuile hoerenjager
DEN BOSCH - Stress en een chronisch gevoel voor onveiligheid. Daar zou een Schijndelaar onder gebukt zijn gegaan omdat hij vanaf oktober 2018 tot en met juli 2019 werd gestalkt door zijn ex-schoonvader. De ex-schoonvader werd eind 2019 door de politierechter veroordeeld tot een voorwaardelijke werkstraf van 180 uur en 2.000 euro schadevergoeding. De man ging verhaal halen bij het Bossche gerechtshof.
Delen per e-mail
De Schijndelaar die aangifte deed van stalking vroeg de politierechter eind 2019 om een einde te maken aan een ‘bizarre situatie’. Volgens hem verspreidde de ex-schoonvader ‘grove leugens’ over hem. Na de scheiding zou hij ervoor hebben gezorgd dat hij geen normaal contact had met zijn 18-jarige dochter. Hij zou ’homo’ en ‘hoerenjong’ zijn genoemd. ,,Hij is beschermend ten opzichte van zijn dochter’’, zei de advocaat van de verdachte.
Emotioneel
Volgens hem liet de ex-schoonvader verstek gaan tijdens de zitting bij de politierechter omdat hij het emotioneel niet aan zou kunnen. Na het vonnis had de man zijn hoop gevestigd op het gerechtshof. Maar het hof vonniste onlangs dezelfde straf als werd opgelegd door de politierechter. De man mag twee jaar op geen enkele manier contact zoeken met het slachtoffer.
Volgens het hof staat vast dat de Schijndelaar vanaf oktober 2018 tot en met 10 juli 2019 stelselmatig opzettelijk inbreuk gedaan op de persoonlijke levenssfeer van zijn ex-schoonzoon. Hij zou hem homo, narcist en vuile hoerenjager hebben genoemd.
Terrein van voetbalclub
Net als de politierechter en de advocaat-generaal vindt ook het gerechtshof duidelijk dat de veroordeelde in het najaar van 2018 enkele keren op het terrein van de voetbalclub van het slachtoffer. Hij zou hem daar willen ‘aanspreken’. Maar volgens het hof is niet bewezen dat dit is gebeurd in de periode die hem ten laste is gelegd. Daarom spreekt het hof hem gedeeltelijk vrij.
De veroordeelde Schijndelaar kan in cassatie gaan tegen het arrest.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Veelpleger (28) opgepakt in Den Bosch, man probeert zijn broer ervoor te laten opdraaien
DEN BOSCH - Een 28-jarige man uit Den Bosch is vrijdagavond opgepakt nadat hij volgens de politie ‘voor de zoveelste keer’ rondscheurde met een ongeldig rijbewijs. -
UPDATE Extra maatregelen voor veiliger centrum Rosmalen: bromfietsers meer in de ban
ROSMALEN - De gemeente Den Bosch gaat in het centrum van Rosmalen maatregelen treffen om de verkeersveiligheid te vergroten. Al sinds de afronding van het nieuwe centrum is daar om gevraagd door ondernemers en bewoners. De nieuwe regels zijn vergelijkbaar met die voor het centrum van Den Bosch. Zo wordt de Driesprong vanaf het middaguur verboden terrein voor bromfietsers en scooters. -
Woonstichting Vught stampt 152 nieuwe woningen uit de grond; eerste woningen al in april klaar
VUGHT - De bouw van de vernieuwde Grote Zeeheldenbuurt in Vught verloopt voorspoedig. Het lijkt erop dat de eerste woningen niet rond de zomer maar al in het voorjaar kunnen worden opgeleverd. -
Aanhoudingen na schietincident in Den Bosch, vier verdachten vast
DEN BOSCH - Er zijn aanhoudingen verricht na een schietincident dat op 18 december plaatsvond aan de Philippus de Montestraat in Den Bosch. Op woensdag werd een 18-jarige man zonder vast woonadres aangehouden, nadat hij in Utrecht zonder geldig vervoersbewijs in het OV had gereden. Eerder deze maand werd zijn even oude broer ook al aangehouden en meldde een andere man zich vrijwillig bij de politie. -
Een goed gesprek over belangrijke maatschappelijke thema's, sluit je aan bij Nederland in Gesprek en laat écht van je horen
Moeten we over op kernenergie? Is de basisbeurs klaar voor een comeback? Moet de zorgpremie leeftijdsafhankelijk? Grote onderwerpen die ondergesneeuwd dreigen te raken door alles wat met corona te maken heeft. Toch zijn ze belangrijk, met de Tweede Kamerverkiezingen in aantocht. Nu we in een langdurende lockdown wat meer op onszelf zijn teruggeworpen, valt het niet mee om met anderen in gesprek te gaan over deze thema’s. Wij willen u daar graag bij helpen.
-
PREMIUM
De stad van Chris van den Dungen: 'Je kunt niemand iets verwijten, FC Den Bosch kan geen kant op’
DEN BOSCH - Na een carrière als profvoetballer, trainer en kroegbaas is Chris van den Dungen nu alweer jarenlang actief in het vastgoed. -
Na twee nederlagen is het nu wel raak voor Heroes Den Bosch
Heroes Den Bosch heeft zijn eerste overwinning in de Dutch Basketball League van dit seizoen binnen. De Bossche basketballers wonnen zaterdagavond in eigen huis van The Hague Royals: 92-46. -
Gestolen brandweergereedschap met waarde van minstens 25.000 euro gevonden, 20-jarige verdachte aangehouden
DEN BOSCH - Een 20-jarige man is woensdagmiddag in Den Bosch aangehouden omdat hij ervan verdacht wordt brandweergereedschap te hebben gestolen. Het gereedschap heeft een waarde van 25.000 tot 30.000 euro.
In samenwerking met indebuurt Den Bosch