Trio van middelbare school Rosmalen wint Bossche Onderwijs Innovatieprijs
videoROSMALEN - Drie leerlingen van HUB Stedelijk VSO in Rosmalen, hebben dinsdag de Bossche Onderwijs Innovatieprijs gewonnen. Het trio; Djeffrey, Kealan en Thomas, bouwde een houten helikopter, compleet met draaiende propeller, verlichting en plastic ramen.
Delen per e-mail
De eerste prijs is een uitbreidingsset van BYOR (Build Your Own Robot) waarmee alle leerlingen van de school in het voortgezet speciaal onderwijs aan de slag kunnen. Met het systeem kun je bijvoorbeeld robots maken van melkpakken. De tweede prijs ging naar Kindcentrum De Hoven in Rosmalen. Leerlingen van groep 3 en 4 bouwden een ontwerp voor een stoombootrobot.
De Bossche Onderwijs Innovatieprijs moet scholen en leerlingen in de regio Den Bosch stimuleren om wetenschap en technologie meer en beter te integreren in het onderwijs. In september werd daarvoor in Den Bosch een Mobiel Ontdek Lab (MOL073) geopend. Daar kunnen zo'n vijftig scholen vaak dure wetenschappelijke en technologische apparatuur lenen voor hun lessen. Op die manier kunnen scholieren kennismaken en meer leren over programmeren, robotiseren en/of digitaliseren.
Het is de tweede keer dat de Bossche Onderwijs Innovatieprijs werd uitgereikt. Er werden volgens de organisatie tien filmpjes ingestuurd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Bossche voetbalfans blijven paraat, maar niet direct zichtbaar op straat
DEN BOSCH - De supporters van FC Den Bosch staan vanavond en de komende avonden niet zichtbaar op straat, maar zijn er wél. ,,Wij blijven paraat staan en zullen waar nodig snel opschalen om de-escalerend te werk gaan.” -
PREMIUM
Was de ME te laat in Den Bosch? ‘Politie is nu eenmaal niet onuitputtelijk’
DEN BOSCH - Na een avond vol plunderingen en uitzinnig geweld stelde de Bossche burgemeester Jack Mikkers maandag vast dat de Mobiele Eenheid te laat optrad in zijn stad. Hoe zit dat? Waren er in Oost-Brabant simpelweg te veel rellen of werden de verkeerde keuzes gemaakt? -
Relschoppers trokken ook richting JBZ: ‘Impact is groot’
DEN BOSCH - De relschoppers die maandagavond een complete chaos aanrichtten in de binnenstad van Den Bosch, hebben zich ook richting het Jeroen Bosch Ziekenhuis verplaatst. Ver kwamen ze echter niet, zo meldt het JBZ in een korte verklaring. -
Update
Heroes Den Bosch pakt Europese winst tegen Donar in zinderende basketbalthriller
Het had een wedstrijd moeten zijn in een volgepakte Maaspoort. Het werd er een in een lege hal. Maar wat Heroes Den Bosch en Donar Groningen de kijkers naar de livestream en de live uitzending op Ziggo Sport dinsdagavond voorschotelden was pure reclame voor het Nederlandse basketbal. De Bossche thuisploeg won uiteindelijk na verlenging met 1 punt verschil: 99-98. -
PREMIUM
De ochtend na de rellen in Bossche binnenstad: ‘Het was angstaanjagend, ik was machteloos’
DEN BOSCH - Een groot vraagteken prijkt deze dinsdagochtend op een bord bij de whiskyslijterij De Koning aan het Bossche Hinthamereinde. Naast het vraagteken een doffe kort en klein geslagen etalageruit. Eigenaar Rob Stevens schrijft vaak toepasselijke gevelteksten. Maar nu is hij met stomheid geslagen. De ochtend na een avond vol vandalisme.
-
PREMIUM
Europacup basketbal in een huilende stad
Terwijl de rest van de stad huilde om de ravage van de avondklok-rellen ging in De Maaspoort in Den Bosch dinsdag de FIBA Europe Cup van start. Zonder publiek. ,,Maar dit is wel veel beter dan met z’n allen in een hotel in Siberië zitten”, zegt eigenaar Bob van Oosterhout van Heroes Den Bosch, de basketbalclub die het toernooi organiseert. -
PREMIUM
Empelse standbouwer maakt nieuwe GGD-vaccinatiestraat: tussen 800 en 1600 prikken in Brabanthallen
Standbouwer Christian Verel en zijn mensen maken de komende weken de plekken in orde waar de vele tienduizenden mensen in Noordoost-Brabant het prikje met het coronavaccin krijgen. -
PREMIUM
Verkeersactie in Den Bosch Noord: ‘Het zijn potentiële moordenaars’
DEN BOSCH - In volle vaart komt een witte Chevrolet aangereden. Als de snelheid niet zou opvallen dan is het wel de knallende uitlaat. ,,Het zijn potentiële moordenaars. Daarvan rijden er wel meer rond hier’’, zegt een oudere man die net is overgestoken op de rotonde Rompertsebaan-Sint Teunislaan. Uit onderzoek van RTL blijkt dat dit de gevaarlijkste kruising van Brabant is.
In samenwerking met indebuurt Den Bosch