'Verplaats de Bossche kermis van centrum naar parkeerplaats bij de Brabanthallen’
pollWo 18 sep. Er is meer ruimte voor veel grotere attracties, terwijl de binnenstadsbezoeker rustig kan blijven winkelen. Oud CDA-raadslid Jacques van der Miessen ziet alleen maar voordelen aan een kermis op het parkeerterrein van de Brabanthallen. Dus vroeg hij deze week aan de gemeenteraad om dit eens te onderzoeken. Een goed idee?
Delen per e-mail
Door Bart Gotink
Terwijl de discussie over een nieuw evenementenbeleid gevoerd wordt, gooit Van der Miessen de knuppel maar eens in het hoenderhok. Is tien dagen lang kermis op de Markt en Parade, met een toch al overvolle kalender, niet wat veel? ,,De kermis heeft een verduveld grote impact op de binnenstad.”
‘Mensen mijden binnenstad ook’
Poll
Een kermis bij de Brabanthallen verdient een kans
-
Goed idee! (38%)
-
Nee, een kermis hoort in het centrum (62%)
Want waar de één geniet van de kermis, is het voor de ander niet per se een versiering, bijvoorbeeld iemand die wil shoppen, zo betoogde hij voor de gemeenteraad bij de bijeenkomst informeren en ontmoeten. ,,Het trekt mensen naar de stad, maar er zijn ook bezoekers die de binnenstad juist mijden.” En in een tijd dat het evenementenbeleid zich gaat richten op duurzaamheid, veiligheid en geluid, past een kermis misschien niet meer zo goed in het hart van de stad, stelt hij.
Kijk eens naar de voordelen van een verplaatsing, stelt hij verder. ,,Bij de Brabanthallen kan een soort kermisfestival komen, met veel grotere attracties dan in de binnenstad te zien zijn", denkt het oud-raadslid. Het zou overigens ook niet voor het eerst zijn. Ook begin van de eeuw was er al eens een FunFair Boulevard bij de Brabanthallen, met meer dan honderd attracties. Toen ontstond er ook al een levendige discussie over de concurrentie tussen de binnenstadskermis en die op de parkeerplaats van de hallen. Winkeliers zagen de kermis graag definitief vertrekken naar het parkeerterrein, waar kermisliefhebbers liever het historische centrum als decor zagen.
Tegenstanders zijn er wel, weet hij ook. ,,Voor sommige cafés is het een soort carnaval en wordt er goed verdiend.”
Vooral roept hij de raad daarom nu op ‘maak budget vrij en onderzoek dit eens grondig'.
Wat vindt u? Is verplaatsing van de kermis een goed idee? Reageer onder dit bericht op de facebookpagina van Stadsgezicht of via ba.gotink@bd.nl
Verder in het nieuws
-
Kings of Colors Festival Den Bosch stopt
DEN BOSCH - De vijfde editie van het Kings of Colors Festival in Den Bosch was de laatste. Het festival stopt omdat Kings of Colors een nieuwe koers wil gaan varen. Dat maakte de organisatie maandagochtend via een persbericht bekend. -
Bosschenaar (26) ‘vergeet’ rommel op te ruimen en krijgt boete van 380 euro
DEN BOSCH - Een 26-jarige Bosschenaar heeft flink moeten betalen voor het niet opruimen van zijn afval bij een tankstation in de regio Bommelerwaard. Hij moest een boete van 380 euro betalen. -
PREMIUM
Primeur PI Vught: een kijkje in de cel van papa
VUGHT - Hoe ziet de cel van papa er eigenlijk uit? Zijn daar tralies? Een groepje kinderen mocht het dit weekend in de gevangenis in Vught voor de eerste keer zelf bekijken. -
video ‘Voorzichtig’ zoenen bij Bosch’ Winterparadijs mag
DEN BOSCH - Het is voor een video, foto in de krant en extra aandacht voor het doel. Mandy Sieben en vriendin Rianne Cranshof willen best wel even bij de vuurkorf zoenen. De kussende vrouwen trekken aandacht van bezoekers aan Bosch’ Winterparadijs. ,,Je hoort meteen extra geroezemoes om je heen”, aldus mede-initiatiefneemster Mandy van Initiatiefgroep ‘#Iedereen mag zoenen’. -
VIDEO Veroorzaker rent weg na heftig ongeluk met vier auto's op A59 bij Den Bosch
DEN BOSCH - Vier auto's zijn in de nacht van zaterdag op zondag betrokken geraakt bij een ongeval op de A59. Alle voertuigen raakten zwaar beschadigd en de inzittenden van de auto waar het ongeluk mee begon, renden na het ongeval weg.
-
Man rijdt na meerdere bekeuringen wéér zonder geldig rijbewijs en kan auto inleveren in Vught
VUGHT - Een man moest in de nacht van zaterdag op zondag zijn auto inleveren toen bleek dat hij geen geldig rijbewijs had. Dat bleek niet de eerste keer. -
PREMIUM
Video 3D Na carnaval gaat de Bossche Draak van zijn sokkel
-
VIDEO Dak- en thuislozen genieten van Winterbarbecue bij Inloopschip in Den Bosch
DEN BOSCH - Harrie heeft een rood-wit gewei van rendier Rudolph op zijn blauwe petje gezet. ,,Het vlees is lekker", zegt hij. ,,Nee, nog geen rendiervlees op mijn bordje gehad.” Harrie schoof zaterdagavond zoals meer dak- en thuislozen aan bij de Winterbarbecue achter Het Inloopschip in de Hinthamerstraat.
In samenwerking met indebuurt Den Bosch