Willem II
WIL
![]() |
0
|
EINDE
|
2
|
Vitesse
VIT
![]() |
||||||
|
|
Willem II blijft thuis tobben tegen Vitesse en verliest
NabeschouwingWillem II heeft de negatieve thuisreeks tegen Vitesse zaterdagavond niet kunnen doorbreken. Halverwege was het nog 0-0, na rust drukten de Arnhemmers het lichte overwicht in treffers uit in het goed gevulde Koning Willem II Stadion: 0-2.
Delen per e-mail
Het was een aderlating voor de Tilburgers dat Evangelis Pavlidis vanwege een blessure niet mee kon doen. De spits die vorige week in Zwolle twee keer scoorde bij de 1-3-zege op PEC, werd nu centraal voorin vervangen door zijn landgenoot Marios Vrousai. Het was duidelijk zichtbaar dat hij niet gewend is op die positie te spelen.
Het enige gevaar van Willem II voor rust moest komen van de rechterflank, waar Ché Nunnely met zijn acties en rushes het publiek weer vermaakte. De kansen waren toch vooral voor Vitesse. Het dichtst bij een doelpunt in de eerste helft was Jay-Roy Grot, die met een keihard schot Timon Wellenreuther verraste. Via de borst van de keeper stuitte de bal weer het veld in.
Grot nu wel trefzeker
In de tweede helft werd de wedstrijd opengebroken door een snelle treffer van de bezoekers. Een fout bij het uitverdedigen van Fernando Lewis werd Willem II fataal, Vitesse profiteerde optimaal; Jay-Roy Grot kon de hoek uitzoeken: 0-1.
Na een uur spelen mocht de nieuwe spits Paul Gladon zijn debuut maken voor Willem II. Hij verving Pol Llonch. Toen de uit de eigen jeugdopleiding afkomstige Rick Zuijderwijk even later klaar stond voor zijn invalbeurt (en debuut), moest hij toezien dat Vitesse er eerst 0-2 van maakte. Aan het eind van een snelle counter kon Tim Matavz eenvoudig de tweede Arnhemse treffer binnentikken.
Daarmee was de wedstrijd beslist. Willem II kon aanvallend geen vuist maken; Vitesse speelde het restant van de wedstrijd professioneel uit. In de slotfase paste Adrie Koster ook nog een derde wissel toe. Karim Coulibaly kwam in het veld voor Damil Dankerlui.
Volgende week wacht Willem II een uitwedstrijd bij Fortuna Sittard, zondag om 12.15 uur. Vorig seizoen eindigde dat uitduel in 4-4.
‘Hier heb ik negen jaar voor gewerkt’
Bekijk hier de reactie van Willem II-aanvoerder Jordens Peters.
Lees het liveblog van de wedstrijd hieronder terug.
Verder in het nieuws
-
Hattrick Elton Kabangu bij beloften Willem II
Elton Kabangu heeft zijn eerste hattrick gemaakt in dienst van Willem II. De linkerspits, die de afgelopen twee seizoenen bij Eindhoven speelde, scoorde drie maal in de laatste competitiewedstrijd van de beloften tegen FC Dordrecht. Het duel werd gewonnen met 3-0. -
PREMIUM
Willem II stunt bij Ajax: een avond om nooit meer te vergeten
Willem II maakte van de zege op Ajax een groot feest. De ontvangst vrijdagavond was groots en de spelers kregen een vrij weekeinde cadeau. -
PREMIUM
Stunt Willem II tegen Ajax dit keer geen toevalstreffer
Willem II overtrof in de Arena zichzelf en is door de zege op Ajax even het beste wat Brabant op voetbalgebied te bieden heeft. -
Oud-materiaalman van Willem II Ad Damen overleden
Ad Damen, die in de jaren tachtig en negentig materiaalman was bij Willem II, is op 4 december in Tilburg overleden. Hij is 85 jaar geworden. Damen wordt deze week in Tilburg gecremeerd. -
Spelers Willem II als helden onthaald in Tilburg: ‘Ongelooflijk hoeveel man er weer staat’
Na de gewonnen uitwedstrijd bij de koploper van de eredivisie Ajax (0-2) konden de spelers van Willem II op warm onthaal rekenen bij terugkomst in Tilburg.
-
VIDEO Willem II-aanvaller Nunnely dolgelukkig na zege op Ajax: ‘Een droom om in de Arena te spelen’
Che Nunnely zorgde vrijdagavond met Willem II voor spektakel tegen Ajax, zijn oude club. ,,Het was mijn droom om in de Arena te spelen.” -
Willem II pronkt met teletekstpagina op LED-bord voor het stadion
Dat Willem II trots is op de uitoverwinning bij Ajax vrijdag, schuift de club niet onder stoelen of banken. Op het bord voor het stadion wordt trots de Teletekstpagina van de eredivisiestand getoond. -
PREMIUM
VIDEO Als Willem II in Amsterdam scoort, ontploft de volle tribune in eigen stadion. ‘Dit gaan we vieren’
TILBURG - Een wedstrijd om nooit meer te vergeten voor de duizenden Willem II-supporters. De eerste uitwedstrijd die ze keken in het eigen Koning Willem II Stadion en dan nog een die hun team tegen alle verwachtingen in wint van Ajax.