Hema-baas haalt uit naar AH om ‘uitverkoop’ handdoeken: ‘Niet solidair’
Hema-baas Tjeerd Jegen heeft via het sociale netwerk LinkedIn hard uitgehaald naar Albert Heijn. Jegen is niet te spreken over het feit dat de supermarktketen middenin een lockdown niet-essentiële producten als handdoeken en badmatten in de Bonus-aanbieding gooit. ‘Dit is blijkbaar retail-solidariteit.’
Delen per e-mail
De ceo van Hema vindt het niet kies dat AH ‘de markt gaat afromen’ met non-foodproducten die Hema ook verkoopt. Hij ‘bedankt’ de directie van AH en moederbedrijf Ahold Delhaize (Marit van Egmond, Wouter Kolk en Frans Muller) voor ‘hun steun’.
Honderden Hema-warenhuizen zijn sinds half december dicht nadat premier Rutte de hardere lockdown afkondigde. Jegen probeerde in eerste instantie de filialen open te houden met de verkoop van onder meer brood, gebak en baby-artikelen, maar dit stuitte op veel maatschappelijk en politiek onbegrip. De overheid besloot vervolgens dat een winkel minimaal 70 procent aan zogeheten essentiële producten dient te verkopen om open te blijven.
De post van Jegen krijgt bijval van andere ondernemers, maar er is ook onbegrip voor zijn actie. ‘Waarom hebben jullie zelf niet direct met de Jumbo-supermarkten dergelijke internetacties gepland? Bij elke 10 euro boodschappen een Hema-spaarzegel en bij een volle kaart de tweede hand- of theedoek gratis’, is een van de reacties.
Hema is eind vorig jaar overgenomen door de familie van Eerd (eigenaar van Jumbo) en investeringsmaatschappij Parcom. Een eerder aangekondigde samenwerking tussen Albert Heijn en Hema liep op niets uit. Iemand anders meldt dat Jegen niet zo moet klagen en beter het voorbeeld van Blokker kan volgen, dat snel met een eigen bezorgservice begon. ‘Focus je vooral op je online-activiteiten’, is een advies aan de Hema-baas.
Morele steun
Brancheorganisatie INretail meldt dat het supermarkten zou sieren als ze de collega's uit de non-food moreel zouden steunen. ,,Door bijvoorbeeld niet te hard op de trom te slaan bij de verkoop van niet-essentiële producten. Dat zou al een flinke steun zijn voor de ondernemers die dicht zijn. Mooi voorbeeld is drogisterijketen Kruidvat, die de eerste week van dit jaar geen folders heeft verspreid en vanaf nu alleen essentiële producten in de aanbieding gooit’’, aldus een woordvoerder van INretail.
Albert Heijn laat weten dat Tjeerd Jegen refereert aan een bonusaanbieding van vorige week. ,,Die folder was al vóór de afkondiging van de huidige lockdown gedrukt. We verkopen alleen regulier non-foodassortiment en zijn terughoudend in communicatie hierover richting klanten’’, zegt een woordvoerster.
Luister voor het laatste nieuws naar de AD Nieuws Update:
De AD Nieuws Update verschijnt elke werkdag op Spotify en Apple Podcasts.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
rijkste man op aarde
Zó gigantisch is het fortuin van Amazon-topman Jeff Bezos
Amazon-topman Jeff Bezos is weer de rijkste man op aarde, waarmee hij Tesla-baas Elon Musk van de troon stoot. Musk was de afgelopen weken nog de rijkste persoon ter wereld, maar moet nu weer de leiding afstaan door een verdere daling van de koers van het aandeel Tesla op Wall Street. -
PREMIUM
Familie Van Eerd neemt Hema over: Nog even en Hema-tompoucen liggen ook bij Jumbo
De Hema is gered. Het warenhuis komt in handen van Jumbo-familie Van Eerd en investeringsmaatschappij Parcom. Ton van Veen, financieel topman van Jumbo, sloot de deal namens de familie. ,,Hema-tompoucen bij de Jumbo? Ik sluit niks uit.’’ -
VIDEO
Hema sluit de deuren na aanscherping lockdownregels kabinet
Hema sluit de deuren, een dag nadat de winkelketen bekend had gemaakt open te gaan voor de verkoop van ‘essentiële producten’, zoals voedingsmiddelen en hygiëneproducten. Het besluit volgt op de aanscherping van de regels door het kabinet, nadat vanmorgen bekend werd dat ook Action en Wibra weer open wilden gaan. -
Gedoe bij Herstel-NL: topeconoom Rabobank trekt zich terug, initiatiefnemers spreken van ‘politieke druk’
Vooraanstaande leden van Herstel-NL, een initiatief om met een alternatieve corona-aanpak de lockdown te beëindigen, zijn er gisteravond ineens uit gestapt. Het gaat om Rabobank Amsterdam-voorzitter Barbara Baarsma, econoom Bas Jacobs en voormalig CPB-directeur Coen Teulings. Een reden voor hun vertrek geven ze niet. Volgens Herstel-NL zijn de initiatiefnemers de afgelopen 24 uur door politiek Den Haag onder grote druk gezet om hun campagne te staken. -
Wild west op de beurs dankzij kleine beleggers
Kleine beleggers hebben voor een van de meest opmerkelijke beursweken in tijden gezorgd. De Amerikaanse computerspellenwinkel GameStop is namelijk speelbal geworden van beleggers die elkaar rauw lusten. De shortsellers, die gokken op een koersdaling, versus een leger van kleine beleggers dat het aandeel opzettelijk omhoog wil jagen. De AFM waarschuwt voor de risico's.
-
PREMIUM
Bedrijfsleven draait op voor verkiezingsbeloftes
Het bedrijfsleven krijgt in het volgende kabinet de rekening gepresenteerd. Alle politieke partijen willen de belasting voor ondernemingen opschroeven, zo blijkt uit de doorrekening van het Centraal Planbureau (CPB). -
Ook detailhandel sleept staat voor de rechter: ‘Na verlies van 7 miljard móeten de winkels open’
Brancheorganisatie INretail eist via een kort geding dat de winkels zo snel mogelijk weer (helemaal) opengaan. INretail heeft vanmiddag de dagvaarding de deur uitgedaan en verwacht dat de rechter de zaak volgende week behandelt. ,,Het kan zo niet langer, we verliezen 700 miljoen omzet per week.’’ -
PREMIUM
Vos Oss verhuist naar nieuwe, ruimere stek: ‘Motoren moeten niet met de spiegels tegen elkaar staan’
OSS - De broers Remco en Arie Vos verhuizen met hun zaak Vos Oss Motoren. Op de nieuwe stek langs de Megensebaan komt ook een klein museum uit Arie zijn topsporttijd. ,,Niet om te koop mee te lopen, maar nu staat dat spul een beetje in dozen te verstoffen.”