Kledingketen H&M moet kosten besparen en schrapt wereldwijd 1500 banen
Kledingketen Hennes & Mauritz (H&M) is van plan wereldwijd 1500 banen te schrappen als onderdeel van een kostenbesparingsprogramma. Het bedrijf maakt meer dan 73 miljoen euro vrij om de reorganisatie te betalen. Dat is onderdeel van een eerder gepubliceerd plan om jaarlijks 180 miljoen euro te besparen. Of er ook banen in Nederland verdwijnen, is nog niet bekend.
H&M waarschuwde onlangs nog voor de gestegen kosten die drukken op de winst. Het vertrek uit Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne zadelde het bedrijf op met een eenmalige kostenpost van bijna 200 miljoen euro.
Daarnaast kampt H&M met hogere kosten voor materialen en transport. Ook de duurdere dollar zet de winst van het Zweedse kledingbedrijf onder druk. Daarbovenop komen hogere energieprijzen en hogere kosten voor het bezorgen van kleding. Verder wijst H&M naar gestegen kosten voor IT en investeringen in de leveringsketen die het resultaat drukken.
,,Het kosten- en efficiëntieprogramma dat we hebben opgestart omvat een herziening van onze organisatie en we zijn ons zeer bewust van het feit dat collega’s hierdoor zullen worden getroffen”, zei topvrouw Helena Helmersson in een verklaring. ,,We zullen onze collega’s ondersteunen bij het vinden van de best mogelijke oplossing voor hun volgende stap”, voegde ze toe.
H&M is wereldwijd actief in meer dan 75 landen. Het bedrijf beschikt over 4665 winkels.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De hoogte in en snel meer bedrijventerreinen: Brabantse ondernemers ‘smeken’ om meer ruimte
TILBURG - Minstens de komende zeven jaar mag er in Brabant geen logistiek bedrijf meer bij komen als dat geen binding heeft met de regio en amper werkgelegenheid biedt. En het lokale mkb moet voorrang krijgen als er ergens een lap grond vrijkomt. -
Minder woningen verkocht, met name populariteit nieuwbouw tanende
Het aantal nieuwbouwwoningen dat van juli tot en met september werd verkocht ligt een derde lager dan een jaar eerder. Dat is de grootste daling sinds het begin van de meting in 2015, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), op basis van eigen cijfers en die van het Kadaster en het Europese statistiekbureau Eurostat. Ook het aantal verkochte bestaande woningen daalde. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Microsoft schrapt wereldwijd 10.000 banen omdat consument hand op de knip houdt
Techgigant Microsoft schrapt wereldwijd 10.000 banen omdat consumenten hun hand meer op de knip houden nu het slechter gaat met de economie. Dat heeft het Amerikaanse techconcern aangekondigd. Dat komt neer op ongeveer 5 procent van het hele personeelsbestand.
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
-
-
PREMIUMAnalyse
Klant trekt zich niks aan van de misperen van Jumbo
VEGHEL - Jumbo kreeg in 2022 de ene na de andere tik. Van lege schappen door protesterende boeren tot het witwasonderzoek naar directeur Frits van Eerd. Het lijkt de klant niet te deren, want de supermarkt boekte een recordomzet: ruim tien miljard. -
PREMIUMGrüne Woche
Frau Antje laat Nederland stralen op landbouwbeurs, maar op de achtergrond rommelt het
Nederland deed vrijdag in Berlijn zijn uiterste best om zich op de Grüne Woche, ’s werelds grootste landbouwbeurs, te presenteren als toonaangevend landbouwland. Maar achter de schermen rommelt het, en dan moest landbouwminister Piet Adema ook nog eens met spoed terug naar Den Haag.