Ook negatieve rente voor spaarders bij SNS, ASN en Regiobank
De Volksbank, het moederbedrijf van SNS, ASN en Regiobank, voert vanaf 1 maart volgend jaar een negatieve rente in voor spaartegoeden boven de 250.000 euro.
Delen per e-mail
Volgens de bank wordt de wijziging doorgevoerd vanwege de aanhoudende lage en negatieve rentes op de financiële markten. Tegelijkertijd wordt er meer gespaard.
Klanten van de Volksbank met een spaarrekening ontvangen tot een saldo van een kwart miljoen euro een rente van 0,01 procent. Op het spaargeld boven dat bedrag betalen klanten straks een rente van 0,5 procent.
Met de ingreep volgt de Volksbank het voorbeeld van ING en Rabobank. ABN AMRO hanteert een negatieve spaarrente boven een bedrag van een half miljoen euro.
Vergrijzing en inflatie
De spaarrente is al tijden erg laag. Dat komt onder andere doordat de banken zelf rente moeten betalen over het geld dat ze bij de Europese Centrale Bank (ECB) stallen en ze die kosten doorberekenen aan klanten.
Daarnaast wijzen economen erop dat structurele ontwikkelingen, zoals vergrijzing en mondialisering, de rentes drukken. Vergrijzing remt bijvoorbeeld de economische groei en daarmee ook inflatie. Dat heeft een lagere rente tot gevolg.
Bekijk al onze video’s over economie:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMcolumn
Geen anderhalve meter afstand in de bio-industrie
Irene van den Berg is journalist en columnist, gespecialiseerd in financiële psychologie. In haar verhalen probeert zij ons economisch gedrag te verklaren. -
PREMIUM
De lonen stijgen maar de koopkracht zal dalen, zo zit dat
Schraalhans is keukenmeester dit jaar. De lonen stijgen nog wel, maar minder dan de inflatie. Dat betekent dat de koopkracht van de meeste Nederlanders zal dalen. -
Mogelijk 757 miljoen uit EU-brexitfonds voor Nederland
Nederland kan mogelijk aanspraak maken op 757,4 miljoen euro van de Europese Unie voor de schade die de brexit heeft aangericht. Alleen Ierland krijgt meer, volgens het voorstel waarover de EU-landen en het Europees Parlement het eens proberen te worden. -
PREMIUM
‘Bondgirl’ Linda Vermeulen vecht voor waardig werk in de winkelstraat
Linda Vermeulen (42) zet zich als vakbondsbestuurder in voor de zwaar getroffen winkelstraten. Ze strijdt voor de rechten van het winkelpersoneel. ,,Werknemers beseffen te weinig hoeveel macht ze in handen hebben.'' -
PREMIUM
Is het aantrekkelijk om je oude huis als belegging te houden bij verhuizing?
In tijden van lage spaarrente bij de bank en onzekerheid op de aandelenbeurs, lijkt het beleggen in vastgoed een aantrekkelijke optie. Beleggers kopen met name in de grote steden woningen op om ze vervolgens te verhuren. Maar er is nog een groep: Nederlanders die een nieuw huis kopen en hun oude koopwoning aanhouden om te gaan verhuren. Hoe aantrekkelijk en wenselijk is dat?
-
PREMIUM
Hier moet je op letten bij je pensioen: ‘grootste misverstand is dat het automatisch goed geregeld is’
Bijna iedereen vindt zijn pensioen belangrijk, maar veel mensen hebben geen idee in hoe het geld voor hun oude dag er bij staat. Dat blijkt uit onderzoek van work-lifeplatform Intermediair en pensioenuitvoerder APG. Jammer, want een vast contract garandeert niet altijd een goed pensioen. Waar kun je zelf op letten en waar moet je jouw werkgever om vragen? -
PREMIUMcolumn
De vrouw des huizes betaalt de rekening voor de scholensluiting
Irene van den Berg is journalist en columnist, gespecialiseerd in financiële psychologie. In haar verhalen probeert zij ons economisch gedrag te verklaren. -
Video
Pensioenen ambtenaren en leraren dit jaar niet omlaag
De pensioenen voor ambtenaren en leraren worden dit jaar niet verlaagd. Pensioenfonds ABP heeft eind december een dekkingsgraad van ruim 92 procent gehaald. Daarmee heeft het fonds voldaan aan de eis van een dekkingsgraad van minimaal 90 procent.