‘Topman failliete cryptobeurs FTX gehoord door autoriteiten op de Bahama's’
Samuel Bankman-Fried, topman van de omgevallen cryptobeurs FTX, is zaterdag gehoord door de politie en regelgevers op de Bahama’s, waar het hoofdkantoor van FTX huist, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg.
Dat hij door de Bahamaanse autoriteiten is gehoord betekent niet noodzakelijk dat er een strafonderzoek komt tegen de 30-jarige oprichter van FTX. Maar Bankman-Fried riskeert mogelijk ook in de VS vervolging nadat hij in het geheim 10 miljard dollar van klanten, onder wie Nederlanders, zou hebben overgeboekt naar zijn investeringsbedrijf Alameda. Een groot deel van dat geld is sindsdien verdwenen. Zeker 1 miljard dollar van klanten van het omgevallen cryptohandelsplatform is spoorloos verdwenen, hebben bronnen gezegd tegen persbureau Reuters.
Vrijdag werd bekend dat de cryptobeurs in de Verenigde Staten uitstel van betaling aanvraagt en dat Bankman-Fried ontslag nam. Zaterdag maakte FTX bekend dat het digitaal geld offline haalt, na een reeks ‘ongeautoriseerde transacties’. Volgens marktkenners zijn er inmiddels honderden miljoenen dollars van het ingestorte platform afgehaald.
Voor de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen is het spectaculaire einde van het crypto-imperium een bevestiging dat de markt voor digitale munten ‘zeer zorgvuldige regulering‘ vereist. ,,Het toont de zwakheden van deze hele sector”, zei Yellen zaterdag in een interview met Bloomberg News.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
Cryptobeurs FTX vraagt om uitstel van betaling, topman stapt op na verlies 16 miljard
Cryptobeurs FTX vraagt in de Verenigde Staten uitstel van betaling aan. Oprichter Sam Bankman-Fried treedt terug als topman van het handelsplatform. Hij wordt opgevolgd door John J. Ray III, een grote naam in het puinruimen na faillissementen van Amerikaanse bedrijven. -
Twee op de drie Nederlanders hebben geen flauw benul van energieverbruik
Energie voor het huis kost per jaar duizenden euro’s, maar twee op de drie Nederlanders weten het eigen verbruik niet. -
PREMIUM
Cryptosector opnieuw getroffen door schandaal
Het is weer bal in de cryptowereld. Deze week kwamen een paar bedrijven van cryptomiljardair Sam Bankman-Fried in zware problemen. Beleggers dreigen opnieuw miljarden te verliezen. -
PREMIUMREPORTAGE
Uniek in Nederland: bedrijf in Waalwijk maakt superveilig plastic van afgedankte koelkasten
WAALWIJK – Een afgedankte koelkast zo goed recyclen dat je van het plastic zelfs nieuw kinderspeelgoed mag laten maken. Zeldzaam in Europa, een unicum in Nederland. Bij Coolrec in Waalwijk kunnen ze het. Hoe? Nou zo.
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
-
-
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Tegenwind lijkt Musk niet te deren: winst Tesla schiet de lucht in
De fabrikant van elektrische auto’s Tesla heeft in het afgelopen boekjaar een recordwinst behaald, ondanks de hoge inflatie, economische tegenwind en problemen met onderdelenleveranties. Het concern, met miljardair Elon Musk aan het roer, behaalde een jaarwinst van 12,6 miljard dollar (11,5 miljard euro).