Webwinkel Coolblue stelt beursgang uit, ‘investeerders terughoudend’
VIDEOCoolblue stelt zijn beursgang tot nader order uit vanwege de huidige onzekerheid op de financiële markten. De situatie zorgt er volgens topman Pieter Zwart voor dat investeerders terughoudend zijn ten aanzien van beursgangen in de webwinkelbranche.
Coolblue wilde eigenlijk deze maand de stap naar de beurs in Amsterdam maken. Daarbij zouden nieuwe aandelen worden uitgegeven om verdere groei te financieren. Het was de bedoeling dat daarmee 150 miljoen euro wordt opgehaald. Ook bestaande aandeelhouders zouden stukken verkopen.
,,De afgelopen maanden is door heel veel mensen ontzettend hard gewerkt aan de voorbereidingen, en wij waren er klaar voor. En daar wil ik iedereen heel hartelijk voor bedanken’’, zegt Zwart in een verklaring. Hij benadrukt dat hij nog altijd het volste vertrouwen heeft in de koers van het bedrijf.
De onderneming is voor 49 procent in handen van investeerder HAL, die eveneens tegenvallende marktomstandigheden noemt als reden om de beursplannen uit te stellen. Topman en medeoprichter Zwart bezit zelf ongeveer 50 procent van de aandelen. Ook financieel directeur Daphne Smit heeft stukken in bezit.
Problemen
Onlangs meldde Het Financieele Dagblad al dat Coolblue tegen problemen aanliep in de aanloop naar zijn beursdebuut. Uit niet-publieke rapporten van bankanalisten zou naar voren zijn gekomen dat het bedrijf kampte met een tekort aan bezorgers en personeel in zijn distributiecentrum in Tilburg. Ook zou er de laatste tijd veel geld zijn gegaan naar de expansie in Duitsland en de komst van nieuwe diensten, zoals het installeren van zonnepanelen. Door dit alles zou de winst de afgelopen maanden hard zijn gedaald.
De in 1999 opgerichte onderneming boekte in 2020 nog een omzet van 2 miljard euro tegen bijna 1,5 miljard euro een jaar eerder. Daarbij werd een bedrijfsresultaat behaald van 114 miljoen euro. Coolblue is actief in Nederland, België en Duitsland, met de verkoop van onder meer witgoed en laptops. Naast e-commerce heeft het bedrijf ook zeventien fysieke winkels. Coolblue wil meer winkels gaan openen.
Bekijk hier al onze video’s over de economie:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Brabantse werkgevers moeten nog honderden miljoenen aan coronavoorschot verantwoorden
DEN BOSCH/TILBURG – De helft van de Brabantse bedrijven die in de coronacrisis met overheidssteun op de been zijn gehouden, moet nog bewijzen dat zij dat geld terecht heeft gekregen. In Noordoost- en Midden-Brabant gaat het opgeteld om 305 miljoen euro. -
Coolblue naar de beurs, bedrijf zet vooral in op groei in Duitsland
Webwinkel Coolblue gaat over twee weken naar de beurs in Amsterdam. Door het uitgeven van nieuwe aandelen hoopt het Rotterdamse bedrijf 150 miljoen vers kapitaal op te halen. Hiermee wil Coolblue vooral investeren in Duitsland. Oprichter Pieter Zwart zegt dat hij ook na de beursgang grootste aandeelhouder blijft. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Vanderlande levert vliegveld Frankfurt nieuw systeem om bagage te checken
VEGHEL/FRANKFURT - Vanderlande uit Veghel heeft voor het vliegveld in het Duitse Frankfurt een nieuw systeem geleverd om de handbagage van reizigers sneller en efficiënter te checken. Het systeem is inmiddels al in gebruik genomen. Het systeem is gebouwd in samenwerking tussen Vanderlande en het Duitse vliegveld en is het eerste wereldwijd dat op deze wijze werkt. -
PREMIUM
Buikvet ontstaat door te veel en te slechte voeding: zo kom je ervanaf
Aan het begin van het jaar gaan we massaal op de gezonde toer. Ook dat buikje moet weg, zodat ons lichaam weer ‘strandklaar’ is. Maar dat blijft een lastige. Wat kun je doen?
-
PREMIUM
'Winst Coolblue daalt door groot personeelstekort in Tilburg’
TILBURG - Coolblue kampt met een groot tekort aan bezorgers en personeel in zijn distributiecentrum in Tilburg. Daardoor zijn de loonkosten plots gestegen en is de winst flink gedaald. Dat meldt Het Financieele Dagblad op basis van niet-publieke rapporten van bankanalisten. -
-
-
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt? -
PREMIUM
Oorlog in Oekraïne is een zegen voor geplaagde Duitse wapenfabrikant
De oorlog in Oekraïne is allesbepalend voor de Duitse wapenleverancier Rheinmetall. Sinds de Russische invasie is de waarde van het aandeel van het bedrijf meer dan verdubbeld, ondanks een slepend dossier over rammelende pantserwagens.