‘Commit’ eerste docu over de weg naar succes in Eindhovense subculturen
EINDHOVEN - Over de kracht van kwetsbaarheid, ergens voor gaan, durven vallen en weer opstaan en uiteindelijk je doel bereiken. Dat zijn grofweg de ingrediënten van de korte documentaire Commit waarmee de Eindhovense freerun community in beeld is gebracht. Donderdagmiddag gaat de film de lucht in.
De korte documentaire Commit is het resultaat van samenwerking tussen Plygrnd.City, Lafo Media, Tommy Köhlbrugge & Kunstloc Brabant en Commit040 en is de eerste in een serie van drie waarin subculturen worden geportretteerd. Daarmee willen de filmmakers jongeren inspireren juiste keuzes te maken, maar ook anderen laten zien hoe persoonlijk leiderschap kan leiden tot succes. De makers kregen voor de productie van de drie docu's een subsidie van 40.000 euro van Kunstloc Brabant.
Mooie broederschap
Dat de freerun community in Eindhoven vandaag als eerste het licht ziet, heeft volgens regisseur en fotograaf Tommy Köhlbrugge van Plygrnd alles te maken met de jonge en ‘supervette’ cultuur van deze scene. ,,Het is een cultuur die jongeren veel kansen en perspectieven biedt", vertelt hij. ,,Bovendien is die nog ‘raw’ en freerunners delen onderling een mooie, pure broederschap.
Lees verder onder de foto.
Ongepolijst
Daarom is dit hèt moment daar iets mee te doen, voor die gepolijst is en ingebed in de samenleving. Bovendien zijn wij als Playground ook altijd bezig met de openbare ruimte: hoe je die kunt gebruiken en ontwikkelen. Freerunners pieken daar natuurlijk enorm in en toveren bij voorbijgangers steevast een lach op het gezicht. Redenen genoeg dus om als eerste met deze urban sport aan de slag te gaan.”
Tegenslagen
In de acht minuten durende documentaire Commit willen de makers het verhaal laten zien achter de vele likes op Instagram en YouTube. Köhlbrugge: ,,Daar zijn immers over het algemeen alleen maar de successen te zien, waardoor jongeren een vertekend beeld krijgen. Dat willen we doorbreken: we laten ze ook de andere kant zien. Dat succes niet vanzelf komt en er altijd tegenslagen zijn waar je doorheen moet, maar uiteindelijk ook sterker uitkomt. Zolang je jezelf maar voor honderd procent ‘commit’. Dat heeft freerunner Siebe van de Spijker, nog maar zestien jaar, gedurfd. In de film laat hij zijn ‘struggle’ maar ook zijn ‘commitment’ heel mooi zien met ook persoonlijke ervaringen. In dat proces wordt hij ondersteund door zijn coach, oud-wereldkampioen freerunning Bart van der Linden.”
Commit ging donderdagmiddag om 16.00 uur de lucht in op de Facebookpagina van freerun community Commit040. De korte film is hieronder (en via YouTube en Vimeo) gratis te bekijken. De twee volgende producties gaan over de rap-cultuur, met rapper Braz, en breakdancing met de breakdance-crew van The Ruggeds. Het is de bedoeling dat die twee films volgend jaar gelanceerd worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vraag & Aanbod: lezer Leny geeft een pannenset weg en wie helpt Anny aan garen?
Al jaren op zoek naar dat ene speciale kopje? Of wil u graag van uw oude stoeptegels af? Kan jullie nieuwe rockband nieuwe muzikanten gebruiken? Of heeft u iets verloren of juist gevonden? In de rubriek Vraag&Aanbod van het ED helpen lezers elkaar! -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
‘Deal VS en Nederland over exportverbod; nieuwe chipmachines van ASML mogen niet naar China’
De Verenigde Staten hebben een akkoord bereikt met Nederland en Japan over beperkingen van de export van chiptechnologie naar China. De landen hebben in Washington afgesproken dat bepaalde machines, van onder meer ASML, niet meer aan China mogen worden verkocht. Dat meldt persbureau Bloomberg. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Mogelijk duizenden banen weg bij Philips: ‘Denk dat ontslagen vooral bij management zijn’
De ene reorganisatie is nog niet afgelopen of de volgende dient zich al weer aan bij Philips. Wordt het ooit nog rustig bij het bedrijf?
-
Werk Stratumseind gaat volgende fase in, maar niet tijdens carnaval
EINDHOVEN - Op het Stratumseind worden op maandag 30 januari de werkzaamheden voor een nieuwe bestrating in de Eindhovense binnenstad hervat. In deze fase wordt het stuk tussen het pleintje en het zijstraatje ‘t College aangepakt. -
-
-
PREMIUM
Geen ov-chipkaart meer nodig om door Eindhoven Centraal te wandelen: inchecken kan nu ook met bankpas
EINDHOVEN - Treinreizigers kunnen vanaf dinsdag 31 januari hun bankpas gebruiken om in te checken op stations in heel Nederland. Ook mensen die alleen door het Eindhovense station willen lopen, kunnen de poortjes met hun bankpas openen. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.