Dit was de tweede speelweek van de eDivisie
De tweede speelweek van het nieuwe seizoen van de eDivisie is een feit, en deze week zal ongetwijfeld in het teken staan van een flinke storing. De storing zorgde ervoor dat de spelers verplicht in een andere spelmodus moesten spelen, en dus niet met hun ‘eigen’ teams konden spelen, maar met de clubteams waar zij voor uitkwamen.
Nadat de wedstrijden in de studio begonnen bleek dat er een storing was tussen de studio en de FIFA-diensten. Hierdoor kon de normale spelmodus, FIFA Ultimate Team, niet gespeeld worden, en was er een ontzettende vertraging. In plaats daarvan speelde de deelnemers de zogenoemde 90-mode, waarbij beide spelers met het team speelden waarvoor ze uitkomen. Om het toch een gelijke pot te maken, krijgen alle voetballers in deze modus een waardering van 90 op een schaal van 100.
Ajax loopt weer punten mis
Ajax nam het op tegen mede-titelkandidaat Vitesse, nadat Ajax dure punten verspeelde in de eerste speelronde, en Vitesse dankzij een fantastische prestatie van Manuel Bachoore met ruime cijfers wist te winnen van AZ Alkmaar. De wedstrijd van deze week begon tussen Dani Hagebeuk van Ajax en Levi de Weerd van Vitesse en die pot ging gelijk op.
Hagebeuk nam het heft in eigen handen en kwam halverwege de eerste helft op voorsprong, maar de Weerd hield goed stand en profiteerde in de 58e minuut door na een tiki-taka combinatie waar het Barcelona van weleer jaloers op zou worden. Kort daarna volgde een counter van Vitesse en stond de 2-1 in het voordeel van de Weerd op het bord. Diep in de tweede helft kwam Ajax toch nog terug en begon de tweede pot met een score van 2-2 op het bord.
Manuel Bachoore van Vitesse nam het daar op tegen Levy Frederique, de sensatie van vorig jaar. Toch was daar niets van te merken, want dankzij uitstekend verdedigend werk van Vitesse kwam Frederique aan geen enkel schot toe. Bachoore wist dankzij goed passen een goal te creëren, schoot deze voortreffelijk in, en eindigde de wedstrijd door kalm te blijven en sterk te verdedigen.
De Weerd gaf in het interview aan dat de overwinning zeker zoet was, maar dat het veranderen van spelmodus een lastige opgave was. ,,[Bachoore] kent de selectie van Vitesse niet eens helemaal uit zijn hoofd. Ik ken bijna iedereen, maar je moest naar lengtes kijken, allemaal onzin eigenlijk. Uiteindelijk hebben we drie punten en dat is waar het ons om draait.”
Hagebeuk gaf aan dat het verlies zeker niet aan de modus was te wijten. ,,Allebei de teams hebben er weinig of niet op getraind, Vitesse en wij. Dus je moet er meteen mee omgaan. Het staat ook in de regels, dus daar ligt het sowieso niet aan. Het speelt allemaal wat trager natuurlijk, maar dat is ook voor de tegenstander zo, dus we waren gewoon niet goed genoeg.”
Doelpunten vloeien rijkelijk tussen Utrecht en Twente
De leukste wedstrijd van de dag vond plaats tussen FC Utrecht en FC Twente. Deze wedstrijd werd niet in de studio gespeeld, dus konden beide teams ‘gewoon’ gebruik maken van de Ultimate Team-modus. Jaey Daalhuisen en Luca Schilder van Utrecht namen het op tegen Brent Weerink en Milan Looper van FC Twente. Beide teams waren nog ongeslagen. Twente won in de eerste ronde van Ajax, een Utrecht won na een slopende pot tegen Cambuur Leeuwarden. Daalhuisen en Looper beten het spits af, en dat ging meteen hard tegen hard.
Binnen een kwartier waren er drie goals gevallen, twee in het voordeel van Looper en zijn Twente. Daarna viel de wedstrijd dood, tot de 55e minuut, toen eindelijk de gelijkmaker viel na een gelukje van Daalhuisen. Daarna zette Daalhuisen constant druk en leek het erop alsof het een kwestie van tijd zou worden voor Twente de derde goal zou incasseren, maar een snelle uitbraak van Looper zorgde ervoor dat hij in de 83e minuut de 3-2 kon inkoppen, wat tevens de eindstand van de eerste pot was.
Aan Schilder de taak om tegen Weerink revanche te nemen en te laten zien wat hij kon. Schilder liet goede aanvallen zien, maar Weerink was een stuk zorgvuldiger in de afronding. Hoewel Schilder nog terugkwam en de 1-1 maakte in de 63e minuut was er daarna geen houden aan. Weerink pakte in de daaropvolgende 30 minuten nog drie doelpunten om een eindscore van 7-3 in het voordeel van de Tukkers op het bord te zetten. Vooral Schilder was ontzettend teleurgesteld, want hij had over het algemeen gezien betere kansen. Toch maakt dat voor het eindresultaat niet uit en kan Twente tevreden met zes punten vooruitkijken naar volgende week.
Ook derde week krakers
De derde week belooft ook weer een aantal spannende wedstrijden. De meest interessante is die van Vitesse. De club, die dus nog ongeslagen is, mag het dan om 19:00 uur opnemen tegen Feyenoord, een enorm zware pot omdat na een sterke overwinning van Feyenoord tegen Groningen deze week. Als Vitesse die wedstrijd wint, dan drukt het zijn stempel op de competitie en zou het team wel eens een serieuze titelkandidaat kunnen worden.
De overige wedstrijden die volgende week gespeeld worden:
AFC Ajax - SC Heerenveen
Fortuna Sittard - NEC Nijmegen
FC Utrecht - PEC Zwolle
Go Ahead Eagles - FC Groningen
FC Twente - SC Cambuur
AZ Alkmaar - Willem II
RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam
Heracles Almelo - PSV Eindhoven
De eDivisie is live te volgen op YouTube en Twitch elke dinsdag vanaf 13.00, en op de televisie op ESPN vanaf 18.00.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Noord-Amerikaanse spelers keren van VALORANT terug naar CS:GO
De Noord-Amerikaanse Counter-Strike: Global Offensive-sterren die overstapten naar VALORANT beginnen stukje bij beetje terug te komen. Nadat Ricky “floppy” Kemery het startsein gaf, en terugging naar zijn oude liefde, lijkt het erop dat twee andere grote namen ook klaar zijn met het spel van Riot Games. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
Inbraak bij esportsorganisatie Sector One leidt tot verlies tienduizenden euro’s
De Belgische esportsorganisatie Sector One is beroofd. Dat meldt de organisatie zelf op Twitter. Bij de inbraak is er voor meer dan 10.000 euro aan materiaal meegenomen. Onder andere camera’s, laptops en gaming gear is meegenomen.
-
In Pathé Schouwburgplein kan je nu gamen in de bioscoop
Pathé gaat in samenwerking met Go!Gaming een gamecentrum opzetten in Pathé Schouwburgplein in Rotterdam. Dat kondigen beide organisaties aan. Voor 5 euro per uur kunnen bezoekers aan de slag met de krachtigste pc’s en spelcomputers, voor zowel competitieve doeleinden, als om gewoon plezier te hebben. -
-
-
Bio Vakantieoord start esports-team voor gehandicapte kinderen
Het Bio Vakantieoord en YouTuber Joost Bouhof, online beter bekend als JoostSpeeltSpellen, starten een esports-team voor gehandicapte kinderen. Met deze stap wil het Bio Vakantieoord gaming toegankelijker maken voor hun gasten, maar ook voor alle andere kinderen met een handicap. -
League of Legends-ster Perkz officieel weg bij Cloud9
Esportsorganisatie Cloud9 heeft officieel afscheid genomen van Luka ‘Perkz’ Perković. De Kroatische midlaner mag na een uitstapje van een jaar op zoek naar een nieuw team. Daarmee lijkt het startschot te zijn gegeven voor een onstuimige transferperiode. Volgens de geruchten zal Perkz namelijk met Barney ‘Alphari’ Morris een superteam opzetten.