FC Den Bosch geeft zekere winst weg tegen MVV: ‘Klootzakken zijn we met z’n allen’
UpdateHoe is het in godsnaam mogelijk? Bijna 89 minuten gespeeld, 3-1 voor en geen enkel gevaar te duchten van tegenstander MVV. En toch moest FC Den Bosch vrijdagavond genoegen nemen met een gelijkspel (3-3) na een oliedomme slotfase.
De M-Side reageerde zich af op doelpuntenmaker Mart Remans. De bekers bier vlogen de MVV-invaller om de oren toen hij zijn ultieme gelijkmaker uitdagend vierde voor de fanatieke aanhang van FC Den Bosch. De feeststemming in Stadion De Vliert maakte in een keer plaats voor een enorme collectieve kater.
In de gang naar de kleedkamer schudde Danny Verbeek even later mistroostig het hoofd. Als uitblinker, met twee geweldige assists achter zijn naam, was hij in de 85ste minuut naar de kant gegaan. Een wissel waar hij zelf, geplaagd door pijntjes, om vroeg. ,,Toen stonden we nog met 3-1 voor.”
Tien minuten later was het 3-3. ,,Echt onnodig dit. Amateuristisch”, zuchtte Verbeek. Zijn trainer Jack de Gier viel hem bij. ,,Als je deze wedstrijd niet over de streep trekt, ben je echt een stelletje klootzakken met z'n allen. Er was niets aan de hand en dan laten we bij de 3-2 die nummer 2 (Rein van Helden, red.) tussen vier man van ons wegdraaien en de bal voorgeven.”
Het kan echt niet dat er op dat moment vijf man van ons voor de bal staan. Dan weet je niet wat er gevraagd wordt om zo’n wedstrijd te winnen
Voor de goal was de dekking niet goed en Dailon Livramento schoot raak voor MVV. En het werd nog erger voor FC Den Bosch. Na de 3-2 sloop zichtbaar de angst in de ploeg. In de vijfde minuut van de blessuretijd, letterlijk in de allerlaatste seconde van de wedstrijd, maakte Remans 3-3. ,,Het kan echt niet dat er op dat moment vijf man van ons voor de bal staan”, zei verdediger Teun van Grunsven hoofdschuddend. ,,Dan weet je niet wat er gevraagd wordt om zo’n wedstrijd te winnen.”
,,Ongelofelijk dat we die bal voorin niet vasthouden of daar overtredingen uitlokken. Nee, dan gaan we hakjes maken. Deze wedstrijd geven we helemaal zelf weg. Na de 3-1 had het een galavoorstelling moeten worden, maar in plaats daarvan staan we hier nu met een punt”, gromde De Gier.
,,Doodzonde”, zei Verbeek. ,,Vorige week gewonnen van Jong PSV en hier op weg naar de winst. Dan lijk je op de goede weg met de derby tegen TOP Oss van volgende week in aantocht. Maar nu staan we hier met een heel ander gevoel.”
Verbeek was de grote man bij FC Den Bosch in de 85 minuten dat de thuisclub de baas was op het veld. In de vijftiende minuut zag hij van dichtbij hoe Leroy Labylle een voorzet van Tomas Kalinauskas in zijn eigen doel kopte en FC Den Bosch aan een 1-0-voorsprong hielp.
Na de 1-1 van Ruben van Bommel verzorgde Verbeek op slag van rust het steekpassje waaruit Kalinauskas de 2-1 voor Den Bosch maakte. Elf minuten na rust tekende Anass Ahannach met een fraaie goal voor de 3-1. Aangever opnieuw, op minstens zo fraaie wijze: Danny Verbeek. ,,Maar daar hebben we uiteindelijk dus helemaal niks aan. Echt eeuwig zonde”, baalde de uitblinker achteraf.
FC Den Bosch - MVV 3-3 (2-1). 15. Laybylle (eigen doel) 1-0, 27. Van Bommel 1-1, 45+4. Kalinauskas 2-1, 56. Ahannach 3-1, 89. Livramento 3-2, 90+5 Remans 3-3.
Scheidsrechter: Teuben
Gele kaarten: Van Hedel, Van Grunsven en Mulders (allen FC Den Bosch).
Opstelling FC Den Bosch: Van der Steen; Mulders, Van Grunsven, Bowat, Van Hedel (69. Maas); Hammouti, Ahannach, Van der Heijden; Verbeek (85. Patoulidis), Konings (76.Möller), Kalinauskas (76. Van Bakel).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMUpdate
Zwalkend FC Den Bosch snakt naar versterkingen: ‘Hopelijk zorgen die voor nieuwe energie’
Hoe moet het verder met FC Den Bosch? De ploeg van trainer Jack de Gier leed maandagavond op bezoek bij FC Eindhoven zijn zesde opeenvolgende nederlaag en kreeg opnieuw met afgetekende cijfers klop: 4-1. -
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken? -
PREMIUM
FC Den Bosch raapt scherven bijeen na horrorweek: ‘Dit willen we nooit meer meemaken’
Hoe pep je een voetbalteam op dat zijn laatste wedstrijd met 13-0 verloor en daarna ook nog eens de trainer zag vertrekken? William van Overbeek stond bij FC Den Bosch deze week voor die ondankbare taak. Wat de interim-coach deed? ,,Veel praten met spelers. En nog meer luisteren.”'s-Hertogenbosch -
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten. -
Zwakke anderhalve minuut wordt FC Den Bosch fataal in Almelo
Zat er meer in voor FC Den Bosch dan de 3-2-nederlaag bij Heracles van zondagmiddag? Die gedachte overheerste in Almelo na het kleine verlies van de ploeg van interim-coach William van Overbeek bij de kampioenskandidaat.'s-Hertogenbosch
-
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt. -
-
-
PREMIUM
Danny Verbeek kijkt op dit moment even geen voetbal: ‘Ik hoop dat de geblesseerde jongens snel terug zijn’
Nu doelman Wouter van der Steen geblesseerd is, draagt Danny Verbeek de aanvoerdersband bij FC Den Bosch. De routinier mocht in die hoedanigheid twee keer de pers te woord staan, vorige week na het 13-0-recordverlies bij PEC Zwolle en afgelopen vrijdag na de 4-0-nederlaag bij VVV-Venlo.'s-Hertogenbosch -
PREMIUM
FC Den Bosch komt stewards tekort en dus kan er minder publiek mee naar uitwedstrijden
In de resterende vijf uitwedstrijden van dit seizoen laat FC Den Bosch nog maximaal maar 250 FC-supporters toe. Voor het uitduel met Roda JC probeert de Bossche club een uitzondering te maken gezien de vriendschappelijke band die de clubs hebben. De club komt stewards tekort.'s-Hertogenbosch