FC Den Bosch heeft nog genoeg te doen na dramatische start tegen FC Eindhoven: ‘Waren makke lammetjes’
updateOf er wel genoeg weerstand is geweest in de voorbereiding? Bij FC Den Bosch weigeren ze dat als excuus te gebruiken voor de dramatische eerste helft tegen FC Eindhoven (1-3 nederlaag). Wél is duidelijk dat er nog veel moet gebeuren. Al klampen ze zich in De Vliert vast aan het spel na rust.
Nee, de verwachtingen zijn dit seizoen niet hooggespannen in De Vliert. Met het dertiende spelersbudget van de Keuken Kampioen Divisie zou het een klein wonder zijn als de Bosschenaren de play-offs halen. En toch is dat de doelstelling in Den Bosch, er zit ook altijd wel een club bij die verrast in de eerste divisie. Of dat FC Den Bosch is? Tegen FC Eindhoven - één van de drie clubs met een lager budget - liet de ploeg geen goede eerste indruk achter.
Vraag maar aan doelman Wouter van der Steen (32), die binnen drie minuten al twee keer de linksback van FC Eindhoven door de Bossche defensie zag snijden. Waar het aan lag? ,,Tsja, je kan een hoop dingen erbij zoeken, maar het is duidelijk dat we niet klaar waren. We hadden geen lef, geen durf niks. Alles ging fout”, bromde Van der Steen. Het helpt ook niet mee dat FC Den Bosch in de voorbereiding vanwege veiligheidsredenen maar één keer tegen een profclub kon oefenen, van de tweede garnituur van Almere City FC werd ook nog eens verloren.
Van der Steen vindt dat ‘absoluut geen excuus.’ De oefencampagne was volgens hem gewoon goed, daar lag het niet aan dat FC Den Bosch vrijdagavond door het ijst zakte. ,,Daar gaan we absoluut niet naar wijzen, daar ligt het ook niet aan dat zelfs breedteballen niet aankomen. We waren gewoon bang, alsof we makke lammetjes waren.”
Tekst gaat verder onder de foto
Rake woorden
Het waren rake woorden van de doelman, die sinds 2018 onder de lat staat in De Vliert. Hij put vooral hoop uit de tweede helft, waarin FC Den Bosch zich gesteund door de M-Side toch nog enigszins terugvocht. Maar toen was het al 0-3. ,,Met zo'n stand heb je niks meer te verliezen, zoals wij toch al weinig te verliezen hebben. De mensen verwachten niet zo veel van FC Den Bosch. Van buitenaf zien ze ons als een ploeg voor het rechterrijtje”, zei hij.
Van der Steen ziet dat anders, als FC Den Bosch speelt zoals in de tweede helft tegen FC Eindhoven kan de ploeg volgens hem én ook trainer Jack de Gier best verrassen. ,,Na rust maken we er nog een wedstrijd van en zie je dat we echt wel kwaliteiten hebben”, zei de trainer, die ook met pech kampte. Nikolaj Möller haakte op de dag van de wedstrijd toch nog geblesseerd af en die andere spits, Joey Konings, viel na een kwartier al uit met een blessure.
Op een hoopje gespeeld
Dus miste FC Den Bosch stootkracht. Voor rust werd niet eens serieus op doel geschoten, en binnen acht minuten maakte Naoufal Bannis al 0-1 nadat de bal wat gelukkig voor zijn voeten viel. In die fase werd FC Den Bosch toch al op een hoopje gespeeld, na 23 minuten gaf uitblinker Bannis de bal voor op Collin Seedorf, die zomaar wegliep bij Asier Cordoba: 0-2. Het is niet voor niets dat De Gier in de rust ingreep en de tegenvallende Cordoba wisselde.
Hij had er nog wel meer kunnen wisselen, want het werd binnen 35 minuten ook nog 0-3. Dat was dan wel weer een kadootje van arbiter Robin Hensgens, die de bal zomaar op de stip legde nadat Maarten Peijnenburg in een onschuldig duel gewillig naar de grond ging. Na rust deed Annas Ahannach met een schuiver nog wat terug en zette FC Den Bosch nog serieus aan, maar kwam het niet verder meer dan 1-3. Een matige competitiestart, maar het is nu nog te vroeg om conclusies te trekken. Dat vindt ook De Gier. ,,Ik houd me vast aan de tweede helft.”
Scoreverloop: 8. Bannis 0-1, 23. Seedorf 0-2, 32. Bannis (pen.) 0-3, 52. Ahannach 1-3
Toeschouwers: 3.749.
Scheidsrechter: Hensgens.
Gele kaart: Van der Winden (FC Den Bosch), De Keersmaecker (FC Eindhoven).
FC Den Bosch: Van der Steen; Mulders (69. Van Hedel), Van den Bogert, Ryan, Van der Winden; Halilovic (81. Regouin), Ahannach, Van der Heijden; Verbeek, Konings (16. Leijten), Cordoba (46. Van Bakel).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Geen publiek bij ADO Den Haag - FC Den Bosch
De uitwedstrijd van FC Den Bosch tegen ADO Den Haag, op zondag 14 augustus, wordt zonder publiek gespeeld. De aanklager betaald voetbal legt deze straf op aan de Haagse thuisclub voor de rellen na de verloren play-offs-finale tegen Excelsior op 29 mei. -
Felida verlaat FC Den Bosch voor RKC
RKC Waalwijk heeft Kevin Felida voor drie jaar vastgelegd. De 22-jarige middenvelder was transfervrij bij FC Den Bosch. -
FC Den Bosch luistert open dag op met oefenwinst op AFC
Het was het hoogtepunt van de open dag zaterdag in stadion De Vliert: het oefenduel tegen AFC. FC Den Bosch versloeg de Amsterdamse tweededivisionist met 4-0. -
FC Den Bosch ontsnapt in slotminuut aan nederlaag bij OJC
FC Den Bosch leek met z'n grote kanonnen in het veld in de tweede helft het stugge OJC toch nog op de knieën te krijgen. Maar de stugge derdedivisionist hield voor zo’n tweeduizend toeschouwers keurig stand en hoefde pas vlak voor tijd de gelijkmaker te slikken: 2-2. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje.
-
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
PREMIUM
FC Den Bosch loert nog op buitenkansjes
FC Den Bosch won zaterdag het eerste oefenduel van deze zomer met 0-4 bij de amateurs van Nooit Gedacht. Met een selectie die al aardig compleet is. Maar nog niet helemaal. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door.