

- 73' Jesse Bosch
- Faris Hammouti 1' 52'
‘Misschien moeten er maar helemaal geen supporters meer mee naar uitduels’
fc den boschFC Den Bosch boekte vrijdagavond een uiterst knappe 1-2-overwinning bij Willem II, maar die prestatie werd volledig overschaduwd door de misdragingen van een deel van de Bossche aanhang in Tilburg. ,,Het moment om geen supporters meer mee te nemen naar uitwedstrijden komt steeds dichterbij”, zegt veiligheidsmanager Willem Heeren.
Het beeld is paradoxaal. Terwijl FC Den Bosch-trainer Jack de Gier en enkele van zijn spelers enthousiast de pers te woord staan na de winst bij Willem II, staat Willem Heeren met een strak gezicht langs de kant in de mixed zone van het Koning Willem II Stadion. De veiligheidsmanager van FC Den Bosch heeft een vreselijke avond achter de rug.
En dat begon al ruim voor de aftrap, zegt hij. Toen al werd het besluit genomen om een aantal van de bussen met FC Den Bosch-aanhangers die op weg waren naar Tilburg terug te sturen. In het uitvak was op dat moment namelijk al duidelijk dat het mis ging. ,,De boel vernielen, vuurtjes stoken”, schudt Heeren het hoofd.
Voor het uitvak zijn zeshonderd kaartjes verkocht, maar helemaal vol raakt het op deze avond nooit. Helemaal leeg uiteindelijk wel.
Vuurwerk
Naarmate de aftrap dichterbij komt wordt het erger. Er wordt vuurwerk op het veld gegooid en sommige FC Den Bosch-fans proberen door de hekken te breken. Ook de Willem II-aanhang laat zich niet onbetuigd. Vuurwerk buiten het stadion en fakkels op het veld net voordat de eerste bal rolt.
En zodra die eerste bal rolt, is het op het veld ook meteen raak. Faris Hammouti schiet binnen een minuut de 0-1 binnen voor een overrompelend startend FC Den Bosch. Het is het sein om bekers bier op het veld te gooien. Een ervan raakt Danny Verbeek op zijn oor. Vanuit een vak met Willem II-aanhangers. De Bossche routinier stort neer, blijft even op het veld zitten en geeft daarna aan scheidsrechter Perez aan dat hij gewoon wil doorvoetballen. ,,Het was een volle beker. Ik schrok vooral toen die me raakte”, zegt hij later.
Blessure Jordy van der Winden
De wedstrijd gaat verder, Jordy van der Winden valt geblesseerd uit bij FC Den Bosch, en de ellende in het uitvak gaat ook verder. Er belandt nog meer vuurwerk op het veld, ondanks waarschuwingen van de stadionspeaker, en in de zeventiende minuut is het genoeg voor Perez. De arbiter legt de wedstrijd stil.
En niet zomaar stil, het duurt 82 minuten voordat er weer een bal rolt. In de tussentijd vegen politie en ME het volledige uitvak leeg. Zonder de FC Den Bosch-aanhang in het verder uitverkochte stadion wordt de wedstrijd uiteindelijk hervat. En blijf FC Den Bosch verrassend de baas op het veld. Rood voor Willem II’er Wessel Dammers, 0-2 van de sterk spelende Faris Hammouti en uiteindelijk 1-2 van Jelle Bosch.
Het is bijna half twaalf als het eindsignaal van Perez klinkt. De aanhang van Willem II begroet de nederlaag van de eigen ploeg met een fluitconcert, de spelers van FC Den Bosch vallen elkaar in de armen na hun knappe overwinning.
Dit moeten we niet meer willen. En het gaat niet alleen bij ons mis. Het gebeurt bij heel veel andere clubs
Opnieuw wint de ploeg een derby, na de 4-1 tegen TOP Oss van twee weken geleden, maar wederom zijn er problemen met de aanhang. Kan FC Den Bosch nog wel fans meenemen naar uitwedstrijden? ,,Ik denk het eigenlijk niet”, zegt Heeren eerlijk.
Technisch manager Jan Gösgens van FC Den Bosch is dezelfde mening toegedaan. ,,Dit moeten we niet meer willen. En het gaat niet alleen bij ons mis. Het gebeurt bij heel veel andere clubs. We moeten gewoon stoppen met uitpubliek.”
Heeren is het roerend met hem eens. ,,Dat advies heb ik ook al meermaals aan de KNVB gegeven. Maar die wilde er nog niet aan. Toch denk ik niet dat een besluit daarover nog heel lang op zich zal laten wachten.”
Lees hieronder het liveblog van de geruchtmakende derby Willem II - FC Den Bosch nog eens terug.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMET VIDEO
Goed nieuws bij FC Den Bosch: Danny Verbeek kan spelen in bekerclash tegen Ajax
Het was een race tegen de klok, maar het ziet er naar uit dat het gelukt is. Danny Verbeek staat woensdagavond aan de aftrap bij de bekerwedstrijd van FC Den Bosch tegen landskampioen Ajax. -
PREMIUM
Kookpot Willem II - FC Den Bosch lag 82 minuten stil; bezoekers gaan er met de winst vandoor
Willem II - FC Den Bosch werd gedenkwaardig, maar niet om de goede reden. De wedstrijd lag ruim 80 minuten stil nadat Bossche fans vuurwerk op het veld gooiden en door hekken heenbraken. De ME veegde het uitvak leeg en het duel werd hervat. Na rood voor Willem II-verdediger Wessel Dammers gingen de bezoekers er met de overwinning vandoor: 1-2. -
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
Verliezende FC Den Bosch-coach Jack de Gier: ‘Misschien misten we de supporters wel’
Hij wilde het zelf eigenlijk niet als excuus aanvoeren. ,,Want dat is veel te gemakkelijk”, zei FC Den Bosch-trainer Jack de Gier na de 3-0-nederlaag van zijn ploeg tegen TOP Oss. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen.
-
Als de bal niet rolt, kun je bier kopen bij bekerkraker FC Den Bosch - Ajax
DEN BOSCH - Geen fanplein, wél alcoholverkoop - maar alleen als de bal niet rolt - en een stadion dat eerder opengaat. Steeds meer wordt duidelijk wat supporters kunnen verwachten voor de bekerontmoeting met landskampioen Ajax. -
-
-
PREMIUM
FC Den Bosch krijgt jongste technisch directeur van Europa met een verleden bij Arsenal en Chelsea
Yousuf Sajjad (30) wordt de nieuwe technisch directeur van FC Den Bosch. Dat melden goed ingevoerde bronnen rond de voetbalclub aan Brabants Dagblad. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen?