FIA: Aanhoudende discussies over uitslag in Abu Dhabi schaden het imago van het kampioenschap
Er moet volledige helderheid komen over de huidige regels in de Formule 1. Dat liet de internationale autosportfederatie FIA in Parijs weten na een vergadering van de mondiale raad. Directe aanleiding hiervoor is het controversiële slot van de Grote Prijs van Abu Dhabi, afgelopen zondag, waarin Max Verstappen (Red Bull) dankzij een sensationele inhaalactie in de laatste ronde ten koste van titelhouder Lewis Hamilton (Mercedes) de wereldtitel veroverde.
Er moet volgens de FIA een gedetailleerde analyse worden gemaakt met de inbreng van alle betrokken partijen. De koepelorganisatie wil de incidenten met alle teams en coureurs bespreken ‘om te leren van deze situatie en om deelnemers, media en fans duidelijkheid te geven over de huidige regelgeving’.
De aanhoudende discussie over de uitslag van de laatste race van het seizoen zou ‘momenteel het imago van het kampioenschap schaden’. Voor de start van het nieuwe seizoen moeten alle slotconclusies van het brede onderzoek voor iedereen bekend zijn.
Mercedes diende direct na de Grand Prix van Abu Dhabi twee protesten in, die beide werden afgewezen. De Duitse renstal heeft tot en met donderdag de tijd om in beroep te gaan. Mercedes betwist de gang van zaken tijdens de laatste safetycarfase. Het team van Hamilton pleit ervoor om de klassering in de race na de voorlaatste ronde aan te houden voor de einduitslag. Hamilton reed toen nog voor Verstappen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
PREMIUMGP Spanje
Track record Circuit de Catalunya | Upgrades, Ferrari aan zet en een Fries in de Williams
Voorafgaand aan elke Grand Prix staat AD Sportwereld stil bij de wetenswaardigheden van het circuit. Vandaag aflevering 6 van 2022: Arjan Schouten over de GP van Spanje. -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
VIDEO
Max Verstappen met oranje fakkels onthaald in Engeland: ‘Wow, dit is geweldig’
Max Verstappen is met oranje fakkels onthaald bij de fabriek van Red Bull Racing in het Engelse Milton Keynes. De wereldkampioen in de Formule 1 werd in een oranje sportauto van Honda naar de fabriek gereden. -
PREMIUM
Ferrari valt uitgavenpatroon Red Bull aan: ‘Wij hebben de centen niet om elke race met iets nieuws te komen’
Met veel upgrades hoopt Ferrari de opmars van Max Verstappen in Barcelona te stuiten. De continue verbetering bij Red Bull zorgt voor twijfels. ,,Ze kunnen niet in dit tempo door blijven gaan.”
-
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
Kwalificatie
Max Verstappen moet na probleem met achtervleugel pole aan Charles Leclerc laten
Charles Leclerc start morgen de GP van Spanje van pole position. De Monegask van Ferrari herstelde zich knap na een foutje in de kwalificatie en liet Max Verstappen achter zich in de kwalificatie. -
Lewis Hamilton is nu officieel Sir Lewis Hamilton na ceremonie op Windsor Castle
Lewis Hamilton is vanaf nu officieel Sir Lewis Hamilton. Hij werd vandaag geridderd door prins Charles tijdens een ceremonie op Windsor Castle.