GP van Brazilië definitief niet naar Rio, maar blijft op circuit van Interlagos
De Grand Prix van Brazilië wordt de komende vijf seizoenen gewoon verreden op het circuit van Interlagos in São Paulo. Dankzij een nieuwe promotor kon het aflopende contract verlengd worden tot 2025, maakte de Formule 1 vanavond bekend.
Delen per e-mail
Interlagos staat sinds 1990 op de Formule 1-kalender, maar omdat de onderhandelingen over een nieuw contract stroef liepen, diende Rio de Janeiro zich aan als vervanger. Er zou daar een compleet nieuw circuit worden aangelegd, vernoemd naar de verongelukte racelegende Ayrton Senna. De bouw daarvan heeft echter grote vertraging opgelopen en het project lijkt nu helemaal van de baan.
De Braziliaanse Grand Prix stond op de voorlopige Formule 1-kalender voor 2021 al gepland op Interlagos, maar wel onder voorbehoud. Nu de nieuwe deal is getekend, kan er op 14 november 2021 ook daadwerkelijk geracet gaan worden op het circuit.
Vorig jaar zegevierde Max Verstappen nog op het Autódromo José Carlos Pace. Dit seizoen ging er vanwege de coronacrisis een streep door de Grand Prix van Brazilië.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mick Schumacher met steun van Ferrari klaar voor F1: ‘De auto ziet er beestachtig uit’
In zijn eerste échte persconferentie in de Formule 1 kreeg Mick Schumacher uiteraard vragen over zijn wereldberoemde vader. Hij ging er professioneel mee om. ,,Ik ben blij en trots deze naam weer de Formule 1 in te dragen.” -
Formule 1 ziet kijkcijfers in Nederland flink omhoog gaan
Fans mochten er vanwege corona amper bij op de circuits, tijdens het vorige Formule 1-seizoen. Maar Formule 1 wist de kijkers thuis nog uitstekend te boeien, zo blijkt uit de cijfers. -
Alfa Romeo presenteert nieuwe F1-bolide op 22 februari
Alfa Romeo presenteert op 22 februari in de Poolse hoofdstad Warschau de nieuwe bolide voor het komende Formule 1-seizoen. -
Alonso ontbreekt bij presentatie Alpine F1
Fernando Alonso is dinsdag niet aanwezig als het team van Alpine de nieuwe auto voor het Formule 1-seizoen presenteert. De 39-jarige Spanjaard was twee weken geleden betrokken bij een fietsongeval en liep daarbij een gebroken kaak op. -
Geopereerde Alonso op tijd fit voor Formule 1-seizoen na fietscrash
Fernando Alonso heeft bij zijn fietsongeluk in Zwitserland een gebroken bovenkaak opgelopen. De 39-jarige Formule 1-coureur is daaraan geopereerd. Zijn renstal Alpine F1 denkt dat Alonso na enkele dagen volledige rust de training kan hervatten en kan toewerken naar de start van het seizoen, eind volgende maand in Bahrein.
-
Hamilton tekent bij voor één jaar: ‘Lewis staat voor het beste dat de sportwereld ooit heeft gezien’
Het duurde maanden, maar Mercedes en Lewis Hamilton zijn er dan eindelijk uit. Ook dit seizoen zit de zevenvoudig wereldkampioen gewoon weer in de Mercedes. De Brit heeft voor één jaar bijgetekend. -
2 mei
‘Grote Prijs van Portugal vult vacante plek Formule 1-kalender in’
De Grote Prijs van Portugal neemt zo goed als zeker de nog vacante plek op de kalender van de Formule 1 in 2021 in. Diverse media melden dat op het circuit in Portimão op 2 mei de derde race van het jaar wordt verreden. De datum stond nog open nadat de Grote Prijs van Vietnam definitief wegviel. -
F1-salarissen
Hamilton blijft dé grootverdiener, Verstappen en co komen niet in de buurt
Money rules. Lewis Hamilton (36) blijft ook na zijn contractverlenging dé grootverdiener in de Formule 1. Max Verstappen is op ruime afstand de nummer twee. Nu alle zitjes voor 2021 vastliggen maken we een overzicht van de tien best betaalde F1-coureurs.