Haas brengt positieve update over situatie van Grosjean
Het gaat goed met Romain Grosjean. De Zwitserse Fransman crashte zondag op verschrikkelijke wijze vlak na de start van de Grand Prix van Bahrein, maar heeft geen ernstige verwondingen opgelopen. Dat meldt zijn team, Haas F1, op Twitter.
Delen per e-mail
Grosjean moet de nacht uit voorzorg wel doorbrengen in het ziekenhuis, waar dokters zijn situatie blijven evalueren. ,,De dokters van het Bahrain Defence Force Hospital hebben besloten dat Romain de nacht doorbrengt in het ziekenhuis om behandeld te worden aan de brandwonden op de achterkant van zijn beide handen te behandelen.”
Waar er eerder nog berichten naar buiten kwamen over twee gebroken tenen bij Grosjean, is daar volgens Haas geen sprake van. ,,Er waren geen breuken te zien op de röntgenfoto's die van Grosjean gemaakt zijn. Verdere updates geven we zodra er meer informatie beschikbaar is.”
Teambaas Günther Steiner is vooral erg opgelucht door het goede nieuws. ,,Ik heb net met hem aan de telefoon gesproken en hij is helder en maakt het goed. Hij blijft een nacht in het ziekenhuis, ze willen hem daar houden. Maar hij vertelde mij dat hij zich goed voelt. Er lijkt niets gebroken te zijn. Hij heeft zijn handen in verband vanwege de brandplekken. Hij was erg opgewekt, dus ik ben heel blij.”
Grosjean wist zelf na de crash tegen de vangrail uit de brandende bolide te klimmen en zich daarna met hulp van de marshals in veiligheid te brengen. Hij werd opgevangen door de bestuurder van de medische wagen van de Formule 1 en later behandeld in een ambulance en met een helikopter naar het militair ziekenhuis van Bahrein overgebracht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuw bij Red Bull Pérez: Dit is het moment om te laten zien wat ik écht kan
Na een eerste kijkje in de keuken bij zijn nieuwe werkgever Red Bull Racing heeft Sergio Pérez nog meer zin in het komende Formule 1-seizoen. ,,Er wacht me een grote uitdaging naast Max, maar ik verheug me enorm op die samenwerking” -
Red Bull strikt ervaren Pérez als teamgenoot Verstappen, Albon reservecoureur
Mexicaanse steun naast Max Verstappen volgend jaar. Alexander Albon gaat, Sergio Pérez komt, zo bevestigde Red Bull Racing vandaag. Met de routinier hoopt het team straks sterker te staan in de strijd met Mercedes. -
Ricciardo walgt van Formule 1: ‘Ze maakten entertainment van de crash van Grosjean’
Het ging na de Grand Prix van Bahrein na afloop vooral over de horrorcrash van Romain Grosjean. Het ernstige ongeluk hakte er ook bij de overige coureurs flink in en Daniel Ricciardo haalde zelfs uit naar de Formule 1. -
Formule 1 Mercedes en Williams gaan nauwer met elkaar samenwerken
De Formule 1-teams van Mercedes en Williams gaan met ingang van 2022 nauwer met elkaar samenwerken. Vanaf dat jaar zal de toonaangevende Duitse autofabrikant niet alleen de motoren leveren aan het Britse team, maar ook de versnellingsbakken en de bijbehorende hydraulische componenten. -
Vettel: ‘Dat Grosjean nog leeft, is het hoogtepunt van het jaar’
De ontsnapping van Romain Grosjean uit zijn brandende auto is voor Sebastian Vettel hét moment van 2020. Dat schrijft de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een gastcolumn in de Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.
-
Recordaantal races Zo ziet de F1-kalender van 2021 eruit
De internationale autosportfederatie FIA heeft de kalender voor komend seizoen in de Formule 1 goedgekeurd. Voor Max Verstappen en de andere coureurs staat een recordaantal van 23 races op het programma. -
PREMIUM
Zandvoort likt zijn wonden: ‘Alles gaat met 50 procent korting tegen inkoopprijs weg’
Het moest het grootste Nederlandse sportevenement van 2020 worden, maar natuurlijk ging ook de Grand Prix in Zandvoort niet door. Een verhaal uit het racedorp, over gemiste inkomsten, twijfels, perspectief en hoop. ,,De Formule 1 komt hier sowieso terug, maar een jaartal durf ik er niet meer op te plakken.’’ -
PREMIUM
Pérez teammaat Verstappen: ‘Max krijgt weer een teamgenoot die hem in zijn nek gaat hijgen’
Geen talent uit de eigen vijver, maar een ervaren rot van buitenaf. Met Sergio Pérez naast Max Verstappen spreekt Red Bull Racing duidelijke intenties uit. Zelfs de eigen filosofie moet eraan geloven in de titeljacht.