Max Verstappen vecht met auto en blijft in Zandvoort voorlopig steken op achtste plaats
Met samenvattingDe vrijdag op Zandvoort was niet de dag van Max Verstappen. In de eerste vrije training viel uit al vroeg uit met versnellingsbakproblemen en later op de dag kwam hij niet verder dan P8. Hij gaf bijna 7 tienden toe op Charles Leclerc en Carlos Sainz.
De tweede sessie op het oranje gekleurde circuit kon pas een kwartier later van start gaan dan gepland was. Dat had alles te maken met de kwalificatie van de Formule 2, die door een paar crashes stevig uitliep. Daardoor moest Max Verstappen nog wat langer binnen blijven, iets wat hij sowieso al het grootste gedeelte van de dag had gedaan na zijn uitvalbeurt in de eerste training. Het team van Red Bull was genoodzaakt zijn versnellingsbak te vervangen, maar omdat het een reeds gebruikte ‘vrijdagbak’ was die er de brui aan gaf leverde hem dat geen gridstraf op.
Toen de klok dan eindelijk begon te lopen was het Verstappen die als een van de eersten het asfalt opzocht. Hij had wat in te halen en opende VT2 op softs, wat hem al vroeg de snelste tijd opleverde: 1.13,465. Ook op mediums lukte het een aantal coureurs echter om al vrij snel daarna harder te gaan, waardoor Verstappen (inmiddels verbeterd naar 1.13,042) weer uit de top van de tijdenlijst verdween. Charles Leclerc (1.12,345) en Carlos Sainz 1.12,349) eisten respectievelijk P1 en P2 voor zich op met daarachter Lewis Hamilton en Lando Norris, die met het team van McLaren voorlopig een solide indruk maakt.
In de slotfase kwam de sessie stil te liggen nadat Yuki Tsunoda zijn Alpha Tauri in de grindbak had ingegraven. Nog 4 minuten bleven er over voor Verstappen over om er een schepje bovenop te doen, maar daar slaagde hij niet in. Op gebruikte banden reed hij als eerste de pitstraat uit, om in vrije lucht niet tot een verbetering te komen. Duidelijk was dat de Nederlander hard moest werken in de Red Bull en het morgen beter moet richting de kwalificatie.
Praat mee
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen respectvolle reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een gesprek willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Check hier alle hoogtepunten van de GP in Zandvoort
-
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
Mick Schumacher test volgende week voor het eerst in Mercedes
Mick Schumacher mag volgende week woensdag voor het eerst in de Formule 1-auto van Mercedes rijden. De 24-jarige Duitser gaat op het circuit van Barcelona banden testen voor fabrikant Pirelli. Schumacher, de zoon van zevenvoudig wereldkampioen Michael, is sinds dit seizoen reserverijder bij Mercedes en heeft tot nu toe vooral in de simulator mogen testen. -
PREMIUM
Kwalificatie van Max Verstappen in Monaco blijft de Formule 1-liefhebber wellicht nog decennialang bij
De druk stond er vol op toen Max Verstappen in de laatste sector van zijn ultieme poging om poleposition te pakken weer eens boven de rest uitsteeg. Zijn kwalificatie tijdens de Grand Prix van Monaco blijft de Formule 1-liefhebber misschien nog wel decennialang bij. -
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
Eindelijk een einde aan Formule 1-soap: Oscar Piastri rijdt in 2023 voor McLaren
-
-
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides. -
Met samenvatting
Grappende Max Verstappen heerst in Barcelona: ‘Positief verrast door de inhaalmogelijkheden’
Max Verstappen was de snelste in de tweede vrije training in Barcelona, nadat de tweevoudig wereldkampioen ook al heerste in de eerste vrije training op het Circuit de Catalunya. De Spaanse racefans zullen na deze sessie hopen op een mooi weekend voor Fernando Alonso, die tien jaar geleden in Barcelona voor het laatst een grand prix won.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer