Nyck de Vries geniet van ‘geweldig weekend’ met WK-punten: ‘In een flits voorbijgegaan’
Nyck de Vries kan terugkijken op een succesvol Formule 1-debuut. In Monza eindigde de Nederlandse invaller op de negende plaats meteen in de punten, bovendien ver voor Williams-teamgenoot Nicholas Latifi. ,,Alles is in een flits voorbij gegaan.”
,,Ik kon mijn armen niet eens meer omhoog doen tijdens de uitloopronde", begon een uitgebluste maar dolblije De Vries bij Viaplay aan zijn analyse. ,,Het was een geweldig weekend, zeker als je bedenkt dat ik anderhalf uur voor VT3 pas te horen kreeg dat ik mocht rijden. Alles is in een flits voorbijgegaan, dat is misschien maar goed ook. Ik had geen tijd om echt overal over na te denken en het was gewoon go with the flow. Ik ben ook trots, blij dat ik deze kans met beide handen heb aangepakt. Dit is een heel sterk resultaat bij mijn debuut.”
De Vries switchte in ronde 20 van de wedstrijd van softs naar mediums en hield het daar goed op vol. ,,Mensen lijken te denken dat ik heel slecht in bandenmanagement ben. Maar het team heeft me ook goed geholpen tijdens de race. Ik kreeg goede feedback en tussen de stints hebben we kleine veranderingen doorgevoerd. Ik heb de tools in mijn auto goed kunnen gebruiken, dat zijn handelingen waar ik nog niet zo bekend mee was. Ik vroeg steeds hoe ik dingen moest doen en zij gaven me instructies, al voel ik uiteindelijk natuurlijk aan wat ik nodig heb en is het mijn call.”
De Vries bedankte het team na de finish
Lees ook
• Matchpoint Verstappen: kampioen kan titel met mazzel al in Singapore prolongeren
• Teambaas De Vries over mogelijk stoeltje: ‘Het is aan hem’
• Max ziet alles goed uitpakken in Monza
Naar het einde van de race toe, voordat de safety car op de baan kwam, kreeg De Vries zowaar een klein beetje hulp van landgenoot Max Verstappen. Die zette het veld op een ronde en zorgde ervoor dat het gat tussen de Fries en Guanyu Zhou groter dan een seconde werd. Zo kreeg de Chinees geen DRS meer. ,,Dat gaf me een beetje ademruimte. We hadden vanochtend nog een beetje contact. Gefeliciteerd aan hem met de winst, maar deze voelt ook voor ons als een overwinning", aldus De Vries, die Verstappen bij het verlaten van de perszaal tegenkwam en omhelsde. Na een bezoekje aan de stewards kreeg hij trouwens wel nog een reprimande voor ‘onregelmatig rijden’. Deze had geen gevolgen meer voor zijn eindklassering.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMKoken & Eten
Vegaburgers doen de gezondheid meer kwaad dan goed: welke vleesvervangers zijn wél een goede keuze?
Uit een analyse van meer dan 500 verschillende vegetarische burgers, worsten, balletjes en schnitzels uit de supermarkt blijkt dat vleesvervangers vaak te veel vet en te weinig eiwitten bevatten. Volgens TestAankoop in België zijn de meeste veggieburgers enorm bewerkt en doen ze de gezondheid van de consument meer kwaad dan goed. Hoe kies je dan de juiste vleesvervanger? En bestaan er voedzame alternatieven? -
PREMIUM
Column Marijn Abbenhuijs | Dichterbij de scène die Billy Joel bezingt was ik nooit gekomen
Tijdens de Grand Prix in Texas leerde verslaggever Marijn Abbenhuijs waarom sport volstrekt onbelangrijk is, maar tegelijkertijd ook belangrijker dan wat dan ook kan zijn. -
PREMIUM
Het droomhuis van Daan (27) bleek een complete bouwval: ‘Keurder noemde het een kaartenhuis’
Huizenkopers hebben vaak geen flauw benul van funderingsproblemen, bleek onlangs uit onderzoek. Niet vreemd, als er op Funda vaak niets over staat. Het overkwam Daan (27) uit Utrecht, die bijna een ‘kaartenhuis’ kocht. -
Voormalig Formule 1-coureur Philippe Streiff (67), die verlamd raakte bij zwaar ongeluk, overleden
Voormalig Formule 1-coureur Philippe Streiff is op 67-jarige leeftijd overleden. De Fransman zag in 1989 abrupt een einde aan zijn carrière komen door een zwaar ongeval, waarbij hij verlamd raakte. -
Eindstand in WK Formule 1 2022 | Max Verstappen op eenzame hoogte, geen een-twee voor Red Bull
Max Verstappen heeft het Formule 1-seizoen in stijl afgesloten. De Nederlander schreef ook de Grote Prijs van Abu Dhabi op zijn naam en eindigt het jaar zo met vijftien overwinningen. Verstappen verzekerde zich begin vorige maand in Japan al van titelprolongatie. Hij reed dit seizoen ook een recordaantal punten bij elkaar. In 22 grands prix kwam de 25-jarige Nederlander tot 454 punten. Dat zijn er 41 meer dan Lewis Hamilton in 2019 bij elkaar reed. Het seizoen telde toen 21 races.
-
Wat we kunnen leren van praten over onze stoelgang: ‘We hebben allemaal weleens diarree’
Mensen vinden het vaak ongemakkelijk om over diarree te praten of om ermee naar de huisarts te gaan. Vaak is deze dunne ontlasting vrij onschuldig, maar wanneer is het slim om naar de dokter te gaan? En wat doe je als een kind diarree heeft? -
-
-
Primeur voor Saoedi-Arabië: Formule 1-seizoen begint in 2024 in Djedda
Het Formule 1-seizoen begint in 2024 voor het eerst in Saoedi-Arabië. Zo kan de race plaatsvinden voor de ramadan, die dat jaar van 10 maart tot 8 april duurt. Het is nog niet bekend wanneer de openingsrace is, maar meestal is dat ergens begin maart. -
Met samenvatting
Feilloze Max Verstappen heerst in GP van Italië met anticlimax, spectaculair debuut voor Nyck de Vries
Max Verstappen heeft na een ijzersterke race de Grand Prix van Italië gewonnen. De wereldkampioen rukte vanaf P7 snel op naar voren en boekte zijn elfde overwinning van het seizoen. Debutant Nyck de Vries werd heel knap negende en pakte punten voor Williams.