Tactische gok Verstappen beloond: ‘Gelukkig pakte het goed uit’
SamenvattingMax Verstappen moest in Texas vanavond alles op alles zetten om titelrivaal Lewis Hamilton van zich af te houden. Dat lukte en met zijn achtste overwinning van het seizoen deed hij uitstekende zaken in het wereldkampioenschap. ,,Ik moest gewoon op mezelf blijven letten en geen fouten maken.”
,,Dit was zeker niet makkelijk", begon Verstappen na de podiumceremonie aan zijn analyse bij Ziggo Sport. ,,Op de mediums zag het er aardig uit, maar op de harde banden hadden zij echt wel wat extra snelheid.” Naast goed bandenmanagement van Verstappen, maakte Red Bull Racing het verschil met twee vroege pitstops. ,,We waren agressief op strategie en daardoor kwamen we ervoor. Aan het einde van de stints had ik weinig banden meer over, maar gelukkig pakte het goed uit.”
Verstappen was op een zogenaamde undercut aangewezen toen hij bij de start meteen voorbijgestreefd werd door Hamilton. ,,Ik dacht dat ik een goede start had, maar hij was heel goed weg. Dan moet je afgeven.” Later in de race besloot Verstappen als leider wederom als eerste te stoppen. ,,Als zij naar binnen waren gekomen, zouden ze voor mij hebben gezeten. Het was een logische beslissing om op dat moment de stop te maken, alleen dan moet je het wel zien vast te houden richting het einde. Dat was wel lastig.”
Hamilton kwam meer en meer in de buurt naar het einde van de race toe. Hoe het met de spanning bij Verstappen zelf in de cockpit zat? ,,Ik moest gewoon op mezelf blijven letten en geen fouten maken, dat was het belangrijkste. Als ik gewoon goed uit bocht 1 kwam en in de snelle bochten niet te veel tijd verloor, dan wist ik dat het wel goed zat.”
Uiteindelijk verlaat Verstappen het Circuit of the Americas dus als grote winnaar, terwijl dit toch altijd Mercedes-land was. ,,Ik ben heel blij dat we hier weer zijn uitgelopen, waar je na vandaag ook achter had kunnen staan.” Nu komen er weer twee circuits aan die Red Bull traditioneel wat beter liggen. ,,In Mexico en Brazilië moeten we weer voordeel zien te halen, dat worden cruciale wedstrijden voor het kampioenschap.”
Hamilton: ‘Het moet in een andere race gebeuren’
Hamilton moest dus genoegen nemen met de tweede plaats, in Texas en in ieder geval ook voorlopig nog in het wereldkampioenschap. ,,Als Max als eerste door de eerste bocht was gegaan, had hij de hele wedstrijd vooraan gelegen. Ze hadden gewoon net iets te veel snelheid, dus het moet in een andere race gebeuren. Ik kwam op het einde nog wel terug, maar er zat verder niks meer in. Dus we moeten het volgende race weer proberen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Schumacher tikt Latifi van de baan in laatste race voor Haas
In zijn laatste race voor Haas laat Mick Schumacher niet de beste indruk achter. Bij een mislukte inhaalactie tikt hij Nicholas Latifi van de baan. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Pietro Fittipaldi opnieuw reserverijder Formule 1-team Haas
Pietro Fittipaldi is ook dit jaar de reserverijder bij het Formule 1-team Haas. De 26-jarige kleinzoon van de Braziliaanse tweevoudig wereldkampioen Emerson Fittipaldi gaat al zijn vijfde jaar in bij de Amerikaanse renstal als testcoureur en stand-in voor de wedstrijdrijders.
-
Samenvatting
Verstappen slaat aanval Hamilton af en loopt na zinderende apotheose uit in titelstrijd
De GP van Amerika draaide uit op een soort miniversie van het lopende WK. Wisselende kansen, minutieuze verschillen en het venijn in de staart, zoals deze thriller natuurlijk al maanden boeit. Met Max Verstappen als de slimste en de snelste, maar het scheelde niks. -
-
-
Podcast Formule 1 | ‘Na twee races dacht ik: ‘Dit wordt helemaal niets voor Max’
Een tweede wereldtitel voor Max Verstappen. Het verval van Ferrari. Het herstel van Mercedes. De ruzie tussen Hamilton en Verstappen en het zwarte boekje van coureurs. De toekomst van Perez. Budgetoverschrijding. Het Formule 1-seizoen stond bol van de momenten, dus er valt genoeg te bespreken. -
Opnieuw definitief een kruis over Chinese GP, Formule 1 zoekt vervangende locatie
Ook in 2023 trekt de Formule 1 niet naar Sjanghai. Vanwege de aanhoudend strenge corona-restricties in China blijft het voor de koningsklasse onwerkbaar om het Aziatische land aan te doen. Wel wordt actief gezocht naar een alternatief.