Verstappen over boete van 50.000 euro: ‘Daar kunnen ze goed van dineren, met dure wijn’
Video'sMax Verstappen moest in de sprintrace op Interlagos zijn meerdere erkennen in Valtteri Bottas. Na een tegenvallende start kwam hij nog dichtbij, maar er niet meer voorbij. ,,Ik zat vast op P2, zonder pitstops kon ik niet veel doen.”
,,De temperatuur van de baan was wat lager dan we hadden gehoopt. De start was niet geweldig en ik had aanvankelijk wat problemen met opschakelen. Maar daarna was de snelheid echt goed. Je kunt hier alleen niet inhalen, als je in de buurt van je voorganger komt raken de banden oververhit. Dus ik zat vast op P2, zonder pitstops kon ik niet veel doen. Morgen wordt het warmer, hopelijk helpt ons dat, maar dat is moeilijk te voorspellen.”
Eerder op de dag had Verstappen van de stewards een geldboete van 50.000 euro ontvangen, omdat hij een dag eerder aan de achtervleugel van de Mercedes van Lewis Hamilton had gezeten. ,,Dat is een best hoge boete. Daar kunnen ze goed van dineren, met dure wijn", kon de Nederlandse WK-leider er wel mee lachen. ,,Ik keek uiteraard naar de vleugels, zoals je ziet op de video.” Of hij vermoedens had? ,,Ja, er zijn geruchten natuurlijk. Omdat hij te ver doorboog hebben wij aan het begin van het seizoen ook al wat moeten veranderen aan onze achtervleugel, maar die van Mercedes is ook nog niet helemaal goed. Daarom ging ik even kijken.”
,,Het ging me niet eens om de DRS", zei Verstappen. Dat is juist het punt waarop Mercedes werd gestraft, de vleugel kon tijdens de DRS-momenten in de kwalificatie voor de sprintrace te ver open.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Formule 1-coureur Nyck de Vries met oude AlphaTauri in actie op Imola
Nyck de Vries heeft woensdag wat testkilometers gemaakt als voorbereiding op zijn debuut als vaste autocoureur in de Formule 1. De 27-jarige Fries reed op het circuit van Imola in een oudere versie van de AlphaTauri. Het Italiaanse team gaf een korte video vrij op Twitter. -
Organisatie Formule 1 overweegt uitbreiding van het aantal teams en coureurs
Mogelijk mogen in de toekomst meer teams deelnemen aan de Formule 1. Dat heeft voorzitter Mohammed Ben Sulayem van de overkoepelende organisatie FIA gezegd. Momenteel zijn er tien teams actief in de hoogste klasse van de autosport. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
Met video
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs.
-
Alle startnummers van de Formule 1 voor 2023: Nyck de Vries kiest voor 21 op zijn AlphaTauri
Nyck de Vries heeft gekozen voor startnummer 21 op zijn Formule 1-bolide van AlphaTauri. Dat blijkt uit de officiële startlijst die de internationale autosportfederatie FIA openbaarde. -
-
-
Sprintrace
Verstappen na slechte start tweede achter Bottas, knappe opmars Hamilton
Er viel voor Max Verstappen weinig te winnen en veel te verliezen in de sprintrace in Brazilië. De twee punten die hij mag bijtellen voor de winst, zijn toch mooi meegenomen. De van achteraan gestarte Lewis Hamilton werd nog knap vijfde. Daardoor is Verstappens voorsprong in het WK nu 21 punten. -
Max Verstappen, Sebastian Vettel en George Russell in de prijzen bij Autosport-gala
Max Verstappen is voor de tweede keer op rij uitgeroepen tot coureur van het jaar. In een verkiezing van het gerenommeerde vakblad Autosport kreeg de Nederlandse wereldkampioen in de Formule 1 de meeste stemmen. Charles Leclerc, ook uit de Formule 1, eindigde als tweede. IndyCar-kampioen Will Power werd derde, Formule E-kampioen Stoffel Vandoorne vierde.