Verstappen over ontbreken Hamilton: ‘Bottas en Russell zitten wel gewoon in de snelste auto’
Voor Max Verstappen wacht in Bahrein voor het eerst een Grand Prix zonder Lewis Hamilton, achter wie hij vorige week nog tweede werd. Of zijn eigen winstkansen nu automatisch stijgen op het aangepaste circuit? ,,Het wordt heel lastig voor ons op deze lay-out.”
Delen per e-mail
Door Arjan Schouten
Het zal ook voor Max Verstappen even wennen zijn, dit weekend. In al zijn eerdere 117 races in de koningsklasse van de autosport verscheen altijd die ene Mercedes op de startgrid met Lewis Hamilton erin. Nu is de Britse wereldkampioen er na een positieve corona-test niet bij in Bahrein. Maar maakt dat zijn kansen voor de winst automatisch groter? De Limburger verwacht van niet. ,,Lewis is er niet, nee. Maar Valtteri Bottas en George Russell zijn er wel gewoon bij, in de snelste auto van het hele veld. Dus het wordt nog steeds heel lastig, zeker met de lay-out die we nu voor onze kiezen krijgen. Dus nee, ik verwacht niet dat heel gemakkelijk gaat worden voor ons.”
Een week terug werd Verstappen nog tweede achter Hamilton, op het traditionele circuit van Bahrein. Voor de GP van Sakhir wacht echter een andere lay-out van maar 3,5 kilometer met weinig bochten en veel rechte stukken. ,,Dat helpt de auto’s met veel power, dus ik verwacht dat het voor ons wat lastiger gaat worden vergeleken met vorig weekend”, aldus Verstappen. ,,Maar goed, het is wel weer een nieuwe uitdaging, dus laten we eerst maar eens zien wat dat ons brengt.”
(Artikel gaat verder onder de video)
De positie waar Williams-coureur Russell zich nu bevindt, met een onverwachte sprong in het diepe bij Mercedes, is voor Verstappen niet onbekend. Begin 2016 stapte hij ook van de ene op de andere race over van Toro Rosso naar Red Bul Racing voor de GP van Spanje. Hij heeft dus wel wat adviezen voor de Britse generatiegenoot. ,,George moet er gewoon van gaan genieten, want hij stapt in de beste auto van de grid die je maar kan hebben. En die wagen zal in vergelijking met wat hij gewend is voelen als een verschil van dag en nacht. Met verwachtingen moet hij helemaal niet bezig zijn, hij moet gewoon wegrijden en genieten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oud-teamgenoot Verstappen dit jaar actief in DTM
Alexander Albon, het afgelopen seizoen ploegmaat van Max Verstappen in het team van Red Bull in de Formule 1, gaat dit jaar uitkomen in de DTM. Dat is het toerwagenkampioenschap van Duitsland. -
Podcast | ‘De laatste is mooi, maar Max wil straks vooral de eerste winnen’
Het F1-seizoen zit erop. Max Verstappen won de laatste Grand Prix in Abu Dhabi met overmacht. Hij eindigde als derde in de WK-stand achter Hamilton en Bottas. In deze Pitstop praten Arjan Schouten en Etienne Verhoeff over de waarde van deze overwinning, de rentree van Hamilton op de grid, de toekomst van McLaren, de rol van Albon, de proefrondjes van Alonso en een Nederlander in een Mercedes. -
Regenbooghelm Vettel levert meer dan twee ton op
Een door Formule 1-coureur Sebastian Vettel gedragen racehelm heeft bij een veiling 225.000 euro opgeleverd voor het goede doel. De voormalig wereldkampioen schenkt het geld aan een project voor hulpbehoevende kinderen in Afrika. -
McLaren-coureur Norris test positief op corona tijdens vakantie in Dubai
Lando Norris is een kleine maand na afloop van het Formule 1-seizoen positief getest op corona. De Britse McLaren-coureur merkte tijdens een vakantie in Dubai dat hij zijn smaak en geur verloor. -
Video Russell voelt geen druk: Ga leren en proberen te genieten
Een sprookje wil George Russell zijn onverwachte kans bij Mercedes niet noemen, omdat de omstandigheden daar niet naar zijn met Lewis Hamilton uitgeschakeld door corona. ,,Ik beschouw dit vooral als de zoveelste onverwachte plotwending in een wonderlijk jaar.”
-
Formule 1-grootheid Frank Williams opgenomen in ziekenhuis
Frank Williams, oprichter van renstal Williams en jarenlang teambaas van het Britse Formule 1-team, is opgenomen in het ziekenhuis. Met welke klachten is om privéredenen niet bekendgemaakt. Zijn familie laat weten dat de toestand van de 78-jarige Williams stabiel is. -
PREMIUM
Het gedenkwaardige Formule 1-seizoen in cijfers
Met de zege van Max Verstappen in Abu Dhabi kwam een ingekort, maar bewogen Formule 1-jaar ten einde. Een overzicht van een memorabel raceseizoen. -
FIA: 'Geen sprake van normaal F1-seizoen’
De organisatoren van de Grote Prijs van Australië praten met de autoriteiten over mogelijke verplaatsing van de race vanwege de strikte coronamaatregelen in het land. Dat verbaast voorzitter Jean Todt van de internationale autosportfederatie FIA niets: ,,Ik denk dat we de komende dagen over heel wat mogelijke veranderingen op de sportkalenders te horen krijgen, niet alleen de Formule 1.”