Ziekteverzuim hoogste in 17 jaar
In het eerste kwartaal van dit jaar was het ziekteverzuim onder werknemers het hoogst sinds het eerste kwartaal van 2003. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe voorlopige cijfers. De toename deed zich door het coronavirus voor in vrijwel alle bedrijfstakken.
Delen per e-mail
Het ziekteverzuim in de afgelopen drie maanden was 5,2 procent, wat betekent dat van elke honderd dagen die een werknemer werkte, hij of zij zich gemiddeld 5,2 dagen ziek meldde. In de gezondheidszorg en de industrie verzuimden werknemers het meest: 6,7 procent. Met een percentage van 6,2 is het ziekteverzuim in het openbaar bestuur ook bovengemiddeld.
Dat het percentage ziekteverzuim in de gezondheidszorg hoog is, komt niet alleen door het coronavirus. Sinds de lente van 2017 is de gezondheidszorg sowieso al de bedrijfstak met het hoogste ziekteverzuim. Ook daarvoor was het percentage ziekmeldingen in de gezondheidszorg al bovengemiddeld hoog, zo nuanceert het CBS. Daarbij is het ziekteverzuim in het eerste en vierde kwartaal (de winter en de herfst) altijd hoger dan in de rest van het jaar.
In verband met de coronacrisis publiceert het CBS de ziekteverzuimcijfers versneld, met als gevolg dat nog niet voor alle bedrijfstakken voldoende gegevens beschikbaar zijn. Halverwege juni verschijnen de reguliere cijfers, die dan overigens ook nog niet definitief zijn, aldus het CBS.
Bekijk hier alle video's over het coronavirus:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Henny (73) blijkt al jaren aanvullend verzekerd voor kraamzorg
Zit je nog wel goed bij je huidige zorgverzekeraar? Ben je voldoende verzekerd of juist ‘oververzekerd’? Slim om na te gaan, maar leuk is anders. Lezers konden zich eerder via deze site opgeven voor een check door de experts van vergelijkingssite Independer. Het levert Henny van der Heijden (73) een flinke besparing op. -
PREMIUM
vijf inzichten Voel jij je vaak schuldig? Dit kun je daaraan doen
Wat maakt toch dat je je telkens weer schuldig voelt? Schrijver Jannah Loontjens (46) vindt zichzelf vaak tekortschieten en onderzocht wat je aan dat schuldgevoel kunt doen. -
VIDEO Bij grote verzekeraars gaat zorgpremie omhoog, impact coronavirus beperkt
De vier grote zorgverzekeraars schroeven hun zorgpremie volgend jaar omhoog. Bij CZ, VGZ en Zilveren Kruis stijgt de maandpremie van de basispolis met respectievelijk 8,65 euro, 4,50 euro en 3 euro. De impact van het coronavirus valt mee, zeggen de verzekeraars zelf. -
PREMIUM
Zorg voor structuur: acht tips om je ritme terug te vinden in coronatijd
Er mag nog steeds zo veel niet in coronatijd dat we zelf voor een nieuwe, zinvolle structuur in ons leven moeten zorgen. Hoe doe je dat in korte tijd? -
Je kind een beugel? Wees snel, want verzekeraar heeft vaak wachttijd van een jaar
Heeft je tiener mogelijk een beugel nodig? Ook als er nog geen haast bij is, is het slim om alvast te beginnen met aanvullend verzekeren. Wie daar op tijd mee begint, hoeft over het algemeen namelijk het minst uit eigen zak bij te betalen. Experts Suzanne Löwik van de onafhankelijke vergelijker Pricewise en Bas Knopperts van vergelijker Independer leggen uit hoe dit zit.
-
PREMIUM
video Helft stapt pas over naar andere zorgverzekering na kerst, waarom is dat?
Van de ruim 1 miljoen mensen die overstapt met zijn zorgverzekering, doet bijna de helft dat tussen kerst en oud & nieuw, blijkt uit een analyse van Pricewise. Waarom wachten mensen zolang? -
Leon (59) stapt elk jaar over van verzekeraar: ‘Het is een half uurtje werk’
Zit je nog wel goed bij je huidige zorgverzekeraar? Ben je voldoende verzekerd of juist ‘oververzekerd’? Slim om na te gaan, want de verschillen in premies nemen toe, maar leuk is anders. Leon van Wijk (59) stapt ieder jaar over. Ook helpt hij zijn kinderen daarbij. ,,Het blijft ieder jaar toch een beetje wikken en wegen wat je wilt verzekeren en wat niet.” -
PREMIUM
Zo leef je in het nu: ‘Maak mediteren net zo gewoon als tandenpoetsen’
Hoewel er dankzij de vaccins licht aan het eind van de tunnel is, blijft vooruitkijken lastig in coronatijd. Hoe leef je in het nu? In gesprek met Jan Geurtz, schrijver en leraar Tibetaans boeddhisme.