Kweker uit Molenschot mogelijk schuldig aan dood 1,8 miljoen bijen: 'Ik wist dat dit verboden was'
MOLENSCHOT - Een kweker uit Molenschot wordt verdacht van het gebruik van een illegaal gewasbeschermingsmiddel, waardoor mogelijk bijna twee miljoen bijen gedood zijn.
Delen per e-mail
Frans van Gils, een van de zeven gedupeerde imkers, spreekt van ‘een ramp voor de hele voedselketen.’ Fipronil
De verdachte kweker is Johan Tielemans, groothandel in bloemen en planten. Tielemans bekent: „Ik ben stom geweest.” Hij kocht het gif in België, zegt hij, en hij had het al jaren in huis. Hij zette het middel, dat de stof fipronil bevatte, in tegen spint, een infectie van mijten op zijn laurierplanten. Fipronil mag niet gebruikt worden bij sierplanten.
Tielemans: „Ik wist dat het verboden was, maar wist niét dat bijen ook op laurier afkomen.” Tielemans was voorheen kweker van aardbeien, maar schakelde om naar planten en bloemen. Volgens Frans van Gils, imker uit Bavel, verloren zeven imkers in de omgeving van Bavel en Molenschot 36 van hun 42 bijenvolken. Een volk telt ongeveer 50.000 bijen. „Binnen twee dagen waren ze allemaal dood.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM2
Alles wordt duurder en dat komt voorlopig niet meer goed: ‘We zitten met een vreemde puzzel’
Een paar schoenen, een computerspel, een nieuwe jurk, kerstballen of een tuinset. Alles wordt duurder, want het internationale transport is door de war geschopt. En dat komt voorlopig niet meer goed. -
Zorgverzekering
Het overstapseizoen is weer begonnen, maar willen zorgverzekeringen überhaupt wel groeien?
Tot het einde van het jaar kun je een nieuwe zorgverzekering kiezen. Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en Bas Knopperts, expert zorgverzekeringen bij Independer, helpen om een goede keuze te maken. In deel 1: willen zorgverzekeraars wel groeien? -
Beslagen ramen in huis? Hierdoor ontstaat de condens
In het najaar zul je het vast wel herkennen: de ramen in huis zijn beslagen. Hoe ontstaat deze condensvorming en wat kun je er aan doen?