Mountainbiken tegen kanker: met oom Theo als winnaar op de meet in Hilvarenbeek
VIDEOHILVARENBEEK - Het was bij Luyksgestel dat Frans Willems uit Oostelbeers het kopgroepje in de Vrijthoftocht zijn hielen liet zien. Toertocht of niet, als eerste over de meet komen blijft speciaal.
En zo reed Willems ruim voor twee uur 's middags moederziel alleen de Vrijthof in Hilvarenbeek op. 's Ochtends vroeg was hij vertrokken op het Vrijthof in Maastricht. En wel met de herinnering aan zijn oom als elixir in de bidon. ,,Hij is juist vandaag gecremeerd. Ik heb hem onderweg met me meegedragen.”
De eerste editie van de Vrijthof-Vrijthof Bike Challenge kan niet zonder tweede blijven. Het enthousiasme dat de organiserende broers Mark en Willem van Abeelen uit Hilvarenbeek hebben opgeroepen, vraagt om een vaste plek op de agenda van mountainbikers. In Maastricht stonden er ‘s ochtends vroeg 540 aan de meet. Samen met kleinere groepjes wandelaars, hardlopers en kinderen hebben ze 225.795 euro aan sponsorgelden voor het Koningin Wilhelmina Fonds Kankerbestrijding bijeen getrapt. Zelfs het mulle zand bij Luyksgestel kreeg ze niet van de fiets af.
Beker noch medaille
Frans Willems is geen winnaar. Hij kreeg beker noch medaille. Een toertocht kent geen onderscheid tussen winnaars en verliezers. De enige echte winnaar is Theo Kennis uit Hoogeloon. Sportman pur sang ook. ‘Icoon van voetbalvereniging Hoogeloon', staat zelfs boven zijn overlijdensbericht op de clubsite. Op 83-jarige leeftijd legde oom Theo het tegen kanker af. Neef Frans heeft hem op de paaszaterdag van 2019 een eresaluut gegeven.
Klik op de foto hieronder voor de reportage van Image&Motion
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Weg van het Vrijthof in Maastricht, op naar de Vrijthof in Hilvarenbeek: 540 mountainbikers zijn onderweg
MAASTRICHT- Het Vrijthof in Maastricht loopt leeg, de Vrijthof in Hilvarenbeek ligt er nog verlaten bij. De KWF Vrijthof-Vrijthof Bike Challenge is zaterdagochtend van start gegaan. Een groep van 540 mountainbikers uit voornamelijk Midden-Brabant heeft 150 kilometer voor de boeg, waarvan een aanzienlijk deel door België. Rond 14 uur wordt de snelste uit het peloton op de Vrijthof in Hilvarenbeek verwacht. Een dikke zoen van Patty Pitt zal de beloning zijn. -
Echtpaar Van Avendonk krijgt samen een lintje tijdens ‘hun’ vlooienmarkt in Hilvarenbeek
ESBEEK - Vlak voordat het lintjes regent in het hele land, heeft het echtpaar Van Avendonk uit Esbeek zaterdag al een koninklijke onderscheiding gekregen. Trees (77) en Frans (75) van Avendonk kregen de versierselen die horen bij de onderscheiding Lid in de Orde van Oranje-Nassau opgespeld vlak na het einde van 'hun’ vlooienmarkt bij sportcentrum De Roodloop in Hilvarenbeek. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
met video
Scooterrijders (15 en 16) zwaargewond bij botsing met auto in Diessen
Bij een botsing tussen een auto en een scooter in Diessen zijn zondagnacht twee jonge scooterrijders zwaargewond geraakt. De 16-jarige jongen die de bromfiets bestuurde en 15-jarige bijrijdster belandden in de sloot. Voor hen kwam een traumahelikopter naar de Beerseweg.
-
PREMIUM
Een dagje mee troffelen met archeologen in Hilvarenbeek: supertrots op een kraaltje van 1500 jaar oud
HILVARENBEEK - Geduld is een heel belangrijke eigenschap voor archeologisch onderzoek. Dat is de belangrijkste les na een dagje meespeuren in Hilvarenbeek, zo weet een ongeduldige verslaggever van het BD inmiddels. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUM
Eerste mountainbiketocht van Vrijthof naar Vrijthof overtreft nu al de verwachtingen
HILVARENBEEK - Elke keer als Willem van Abeelen het bedrag hardop uitspreekt, schrikt hij er weer een beetje van. Toch heeft de eerste editie van de Vrijthof-Vrijthof Bike Challenge écht al 164.000 euro opgebracht voor de KWF Kankerbestrijding. ‘Met 1.500 euro waren we al blij geweest’, zegt een verblufte mede-organisator Van Abeelen.