Landhuis Haanwijk van top tot teen gerestaureerd
SINT-MICHIELSGESTEL - De restaurateurs van bouwbedrijf Van de Ven uit Veghel zijn bijna klaar met het landhuis Haanwijk in Sint-Michielsgestel. Het hoofdgebouw met bijbehorende serre, aanbouw en tuinmuren, ze zijn allemaal van top tot teen onder handen genomen. En er is een ware parel onder de steigers vandaan gekomen.
Delen per e-mail
Eigenaar Brabants Landschap krijgt het landhuis over een paar weken opgeleverd. Want de uitvoerder van Bouwbedrijf Van de Ven meldt dat er nog wat laatste klussen afgewerkt moeten worden met het voegen van stukjes muur en hier en daar nog wat schilderwerk.
De bedoeling is dat Brabants Landschap hier uiteindelijk het Museale Landschapspark Out Herlaer gaat maken, waarvan het landhuis van Haanwijk een onderdeel gaat vormen. Door samen te werken met het Noordbrabants Museum en kasteel Maurick en fluisterboten op De Dommel in te zetten, kunnen de verschillende onderdelen in het gebied aan elkaar gekoppeld worden voor toeristen.
Het landhuis van Haanwijk stamt uit 1649 en was al een aantal jaren toe aan een zeer grondige restauratie. Die is nu zo goed als afgerond. Ook in het pand zelf zijn alle ruimten stevig onder handen geweest. Restauratie-architect Ben Massop heeft daarvoor zeer uitgebreid onderzoek gedaan en oude verfkleuren terug laten keren en bewerkte plafond ook overeind laten houden in de restauratie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Tussenbalans: PSV krijgt tegen Ajax de allerlaatste kans om dit seizoen nog een klein beetje kleur te geven
-
Willem Engel dient flinke claim in tegen ING nadat bank zijn rekening bevriest: 'Ze willen mij ruïneren’
Willem Engel heeft geen toegang meer tot de zakelijke rekening van zijn actiegroep Viruswaarheid. De rekening is door ING geblokkeerd omdat hij ondanks herhaaldelijke verzoeken geen inzage heeft gegeven in zijn gegevens, meldt een betrouwbare bron. ING gaat niet in op klantrelaties en wil het nieuws om die reden niet bevestigen. De Rotterdamse dansleraar laat het er niet bij zitten en dient een flinke schadeclaim in. ,,Dit is een opmaat om mij te ruïneren.” -
PREMIUM
Onweer op komst in Keuken Kampioen Divisie: voor grote clubs dreigt ineenstorting
-
Omloop: ook zonder Van der Poel en Van Aert ziet Alaphilippe zich niet als topfavoriet
Julian Alaphilippe ziet zichzelf niet als topfavoriet voor de Omloop Het Nieuwsblad. ,,Nee, want het is pas mijn eerste deelname. Dat Mathieu van der Poel en Wout van Aert er niet bij zijn, verandert daar niets aan. Er komen genoeg andere sterke ploegen en sterke renners aan de start”, verklaarde de wereldkampioen vandaag op een onlinepersmoment van zijn ploeg Deceuninck - Quick-Step. -
Viktor Brand verslagen na hard besluit Frank Visser: ‘Spijt me verschrikkelijk’
925.000 kijkers zagen gisteravond hoe tv-rechter Frank Visser ondanks zijn jarenlange ervaring zelf worstelde met een uitspraak. Hij kon niet anders dan een man opdragen zijn geliefde huisdieren weg te doen óf te verhuizen, maar besefte hoeveel pijn dat zou doen. ,,Het spijt me verschrikkelijk, ik weet wat ik aanricht’’, zei hij. Presentator Viktor Brand reageerde verslagen.
-
PREMIUM
Vettige kabouters in Tilburgse platanen zijn om op te vreten: ‘Hopelijk brengen ze wat leven’
TILBURG - Heel gezond ogen ze niet, de kabouters die opeens her en der in Tilburg in bomen opduiken. Vettig lijken ze, met een zwarte acne die van het gezicht doorloopt tot in de puntmuts. Een lang leven zijn ze dan ook niet beschoren, verwacht maker Martin de Wolf. Hij hoopt dat ze door dieren opgevroten worden. -
PREMIUM
Met spoed opgeleid voor het hollen of stilstaan op de Spoedeisende Hulp: ‘Dit voelt ontzettend gaaf’
-
Lijsttrekkersdebat
Rutte en Hoekstra in de clinch over noodzaak toekomstige bezuinigingen
Het is een fabeltje om te stellen dat er komende jaren nooit meer bezuinigd zal worden, zei CDA-lijsttrekker Wopke Hoekstra tijdens het NOS Radiodebat. Mark Rutte (VVD) waarschuwde Hoekstra dan ook de hand op de knip te houden.