Haaren houdt voet bij stuk bij plan buitengebied, tot woede van buurgemeenten: ‘Wij geven het voorbeeld met zo’n vooruitstrevend plan’
HAAREN - Boxtel, Vught en Oisterwijk kunnen hoog of laag springen. Haaren heeft een vernieuwd bestemmingsplan buitengebied vastgesteld.
Delen per e-mail
,,Een juiste gang van zaken. Want het is klip en klaar dat wij dit op een goede manier doen, zowel inhoudelijk als procedureel", zei wethouder Harry van Hal donderdagavond tijdens de raadsvergadering van de gemeente Haaren.
Hij herhaalde daarmee de woorden van de gedeputeerde, met wie hij en zijn boze buren ’s middags nog om de tafel zaten. In kennelijk een uiterste poging de kou uit de lucht te halen.
Die onenigheid liep hoog op. Bijvoorbeeld het college van Vught heeft al gedreigd naar de rechter te stappen, uit onvrede met de gang van zaken en in eventueel een poging om het plan te blokkeren. Ook Boxtel en Oisterwijk zijn voorzichtig gezegd not amused met het aangepaste bestemmingsplan. Het zou rechtsongelijkheid veroorzaken en ook zaken als planschade kunnen opleveren.
Vooruitstrevend
,,Daarom was ik ook zo blij met de reactie van de gedeputeerde. Hij wees de andere gemeenten er zelfs op dat, als die op een gegeven moment hun bestemmingsplannen willen harmoniseren, ze dezelfde weg moeten bewandelen als wij nu hebben gedaan. Het was niet de plaats om te gaan applaudisseren, maar dat deed me erg goed. Want zo is het, wij geven het voorbeeld met zo'n vooruitstrevend plan”, stelde Van Hal.
Boxtel, Vught en Oisterwijk worden per 1 januari na de opsplitsing van de gemeente ‘eigenaar’ van respectievelijk Esch, Helvoirt en Haaren. Een toekomst die een groot deel van het debat bepaalde. Opvallend was dat bij de uiteindelijke stemming liefst drie leden van Progressief 96 - Marion Das, Jan van Ginneken en Brecht Gerritse - de zaal hadden verlaten om zich aan stemming te kunnen onttrekken.
Een aantal leden wil onbevlekt kunnen beginnen in hun nieuwe gemeenten.
Hun partijgenoot Jos Barends had eerder al aangegeven dat zijn fractie verdeeld was. ,,Een aantal leden wil onbevlekt kunnen beginnen in hun nieuwe gemeenten", was zijn uitleg. Het drietal staat namelijk op kandidatenlijsten voor de verkiezingen in Oisterwijk en Vught. Uitleg over hun merkwaardige stap gaven ze niet.
Wethouder Van Hal had er wel een mening over: ,,Welke belangen vertegenwoordigen wij op dit moment? Die van andere gemeenten of nog steeds die van de inwoners van Haaren?" De meerderheid schaarde zich uiteindelijk wel achter het voorstel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Drugspand in Schijndel moet half jaar dicht
SCHIJNDEL - Een bedrijfspand aan de Duinweg in Schijndel moet voor een half jaar dicht vanwege de vondst van harddrugs en hennep. Dit heeft burgemeester Kees van Rooij van de gemeente Meierijstad deze woensdag besloten. -
Gestelaren mogen meedenken over stappen naar afscheid van aardgas
SINT-MICHIELSGESTEL - Hoe zijn gebouwen en woningen in 2050 in Sint-Michielsgestel van het aardgas af? Dat is de hamvraag die dinsdagavond 23 februari aan bod komt tijdens een online bijeenkomst die gehouden wordt door het bureau ‘Over Morgen.’ Gestel wil dit jaar een plan maken om de uitstoot van CO2 in 2050 bijna naar nul te krijgen. -
PREMIUM
Verkeersprobleem Dorpsstraat Esch verdwijnt voorlopig niet
ESCH - Het verkeersprobleem in de Dorpsstraat in Esch is hardnekkig. Gezien gebruik, drukte en breedte bijna niet te voorkomen op dit moment. Dat stelt het Boxtelse college in antwoord op vragen van politieke groepering BALANS. -
PREMIUM
As van je dierbare uitstrooien in de natuur met een speciale wandelstok? Met de TOLAD kan dat
BERLICUM - Ergens op een mooie plek je as uit laten strooien na je dood. Steeds meer mensen willen dat. Maar ga je als nabestaanden dan met een onhandige, grote urn op pad naar natuurgebieden als de Kampina, de Wamberg, de Moerputten of Haanwijk? En dan dat gehannes met een asbus. De as zit zo op je kleren of op je schoenen. Het gebeurt nu vaak ook nog stiekem. Dat kan allemaal héél anders, zegt Eric Tibosch uit Berlicum. -
HET DORP VAN...
Het Rooi van Ria van Erp: ’Je gebruikt je hele lichaam om te zingen’
SINT-OEDENRODE Op haar eettafel liggen kaarten en zakjes met zonnebloempitten. Ria van Erp (69) is secretaris van het Roois Gemengd Koor en stuurt regelmatig kaarten naar de koorleden, belt en mailt hen. ,,Om iedereen bij elkaar te houden. In september hebben we hopelijk het jubileumconcert dat eigenlijk in 2020 had moeten plaatsvinden – toen bestonden we 75 jaar. We hopen dat deze zonnebloemen dan bloeien!”
-
PREMIUM
Middelbare scholen: laat die leerlingen maar komen, ook al is het een heel lastige puzzel
DEN BOSCH/SCHIJNDEL - Eén klas verdelen over drie lokalen, gespreide pauzes en elkaar iedere dag afwisselen. Aan dat soort oplossingen denken de middelbare scholen als ze, zoals het nu al rondzingt, begin maart voorzichtig weer open mogen gaan. -
Stichting trekt stekker uit restauratieplan Molen Ter Steen
BERLICUM/MIDDELRODE - De bodemvervuiling die werd aangetroffen bij het vervallen molenhuis in Middelrode speelt Stichting Molen Ter Steen dusdanig op dat het renovatieproject van de oude molen uit het jaar 1344 helemaal wordt afgeblazen. -
PREMIUM
Tonny van 102 ‘te gezond’ voor coronaprik; huisarts laat hoogbejaarde in verwarring achter
SINT-OEDENRODE - De 102-jarige Tonny van Beek-Van den Tillaar uit Sint-Oedenrode grijpt telkens naast haar coronaprik. De reden: ze is ‘te gezond'.