Het Halder van Cor Pijnenburg: ‘Er wonen hier heel fijne mensen’
HALDER - Elk dorp kent ze: mensen die iets bijzonders doen voor de gemeenschap. In hun werk, hobby of als vrijwilliger. Deze week: Cor Pijnenburg.
Delen per e-mail
Even de stekker in de elektrische auto stoppen en Cor Pijnenburg (69) gaat weer aan de slag. De bescheiden kasteelheer van Nieuw Herlaer in Halder is altijd bezig - op dit moment voor Tsuru, het bedrijf waarvan hij mede-eigenaar is.
,,Ik vond mezelf te dik en daar wilde ik iets aan doen. Samen met een bevriende psycholoog. Veel mensen zijn te dik. We hebben een dubbele vergrijzing - mensen worden ouder en er zijn steeds meer ouderen - en we bewegen te weinig. Veel mensen hebben stress en gezond eten is ‘in’.’’
Mensen motiveren
,,Wij surfen mee op deze sociaal-maatschappelijke trends. Door dit aan psychologie te koppelen, kun je mensen motiveren om een andere levensstijl aan te leren en dat vol te houden. Doen we samen met universiteiten in Nederland, Amerika en Canada.”
Inspelen op trends, dat deed Pijnenburg al veel vaker. Hij houdt zijn telefoon omhoog. ,,Weet je nog dat je vroeger anoniem gebeld kon worden en dat iemand aan de andere kant begon te hijgen? Zó vervelend was dat. Toen bedachten we nummerherkenning. Sindsdien heb je daar geen last meer van.’’
Weet je nog dat je vroeger anoniem gebeld kon worden en dat iemand aan de andere kant begon te hijgen?
,,En ken je de identifier van sommige banken, om te telebankieren? Die hebben wij ook bedacht. Ik ben dol op innovaties. Het nadeel van doodgaan vind ik dat je nieuwe innovaties niet meer meemaakt. Maar er zijn ook projecten mislukt, hoor.”
Pijnenburg groeide op vlak bij het kasteel. ,,Mijn ouders waren keuterboeren en mijn moeder was chronisch ziek. Dus ik moest veel meehelpen op de boerderij. Boer worden? Nee, dat wilde ik niet. Ik ging naar de HTS en toen naar wat nu de TU Eindhoven heet.’’
Niet afgestudeerd: te druk met bedrijf
,,Ik studeerde niet af omdat ik het heel druk had met mijn eigen bedrijf. Dat moest ook wel, want dat was mijn inkomen. Het liep zo goed dat mijn professor na zes jaar bij mij ging werken, haha.”
Als kleine jongen speelde Pijnenburg met andere kinderen in de buurt van het kasteel dat destijds helemaal vervallen was. "Nee, destijds had ik nooit kunnen denken dat ik hier ooit nog eens zou gaan wonen."
Trots op:
Halder is een geweldig dorp. Er wonen hier heel fijne mensen. Tijdens de verbouwing zijn ze hier een aantal keren geweest. De eerste keer legde ik de plannen uit, met hapjes en drankjes. Ik dacht nog dat ze om tien uur ’s avonds wel weg zouden zijn, maar dat was pas om drie uur ’s nachts. Het was ontzettend gezellig!”
Kijk hier naar onze meest bekeken video’s:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Groene Woud gaat terug naar de wortels: projecten met natuur, landschap en erfgoed
BOXTEL - Stichting Het Groene Woud was de laatste jaren vooral bezig met aandacht voor dat grote verhaal rond de oprichting van Van Gogh Nationaal Park in Brabant. Ze vergaten hun wortels: innovatieve projecten voor natuur, landschap en erfgoed ontwikkelen. Die wortels, daar keert Groene Woud nu weer naar terug. En daarbij voegt ze de financiële tak: het Landschapsfonds. -
PREMIUM
Zestig man strooien ruim 450.000 kilo zout in Meierijstad
SCHIJNDEL/BOXTEL - Het is me nogal een berg: 450.000 kilo zout werd de afgelopen winterse periode over de wegen en fietspaden in Meierijstad gestrooid om de gladheid te bestrijden. Ruim zestig medewerkers werden dagelijks ingezet om zeker 650 kilometer aan wegen en fietspaden sneeuwvrij te maken. ,,Dit hebben we lange tijd niet meer meegemaakt.” -
PREMIUM
Al honderd kinderen in armoede geholpen, maar er wachten er nog zeshonderd...
BOXTEL - Geen geld voor de sportclub of dansles van je kind? Er zijn mogelijkheden, zoals bij Stichting Leergeld. Want in Boxtel zijn er nog altijd zeshonderd kinderen die niet kunnen meedoen. En als de coronacrisis straks voorbij is, verwacht de stichting nog meer aanmeldingen: ‘Ik ben bang dat er dan veel meer mensen in de problemen komen’. -
PREMIUM
Smitsorgel Den Dungen krijgt prachtige klankkleur weer terug
DEN DUNGEN/ROSMALEN - Oei, oei, oei, wat was ze gehavend. Het oude Rijksmonument, het Smitsorgel in de Jacobus de Meerderkerk in Den Dungen, kraakte in haar voegen. Na een ‘open hartoperatie’ heeft orgelbouwer Pels & Van Leeuwen uit Rosmalen alle puzzelstukken zowat gerestaureerd. Nu is het opbouwen van het orgel begonnen. -
PREMIUM
Stanknorm in Meierijstad blijft voorlopig hetzelfde, ‘Boeren worden in een hoekje gezet’
VEGHEL/SCHIJNDEL - Aan de geurnorm in het buitengebied van Meierijstad verandert voorlopig niets. Meierijstad moet namelijk zijn huiswerk opnieuw doen voor de nieuwe omgevingsvisie, waar veel kritiek op kwam. Vooral van de ZLTO. ,,Boeren worden in een hoekje gezet.”
-
PREMIUMAnalyse
Boxtelaren snakken naar college met luisterend oor
BOXTEL - Boxtel heeft een nieuw gemeentebestuur. Eentje dat opnieuw belooft samen met de inwoners het dorp te gaan bestieren. Het zal een klus worden om die woorden waar te maken. -
PREMIUM
Schijndel krijgt nieuwe woonwijk én er is meer op komst
SCHIJNDEL - Schijndel mag dan een nieuwe woonwijk met bijna 200 woningen erbij krijgen, nog lang niet alle woningzoekenden zullen in juichen uitbarsten. Eerdere voorspellingen van de bevolkingsgroei in Schijndel maken de komst van nog meer woningen noodzakelijk. -
PREMIUM
Lekker plonzen in zwembad Zegenwerp? Eerst groot onderhoud
SINT-MICHIELSGESTEL - Hebben ze in Sint-Michielsgestel de zomer al in de bol? De roep om het buitenzwembad Zegenwerp open te gooien is al te horen. Dat heeft natuurlijk alles te maken met de verveling en corona. En in principe zou het kunnen. Want het is een buitensportactiviteit zonder toeschouwers.