Ook Schijndel krijgt banen voor ‘sexy’ sport padel
VIDEOSCHIJNDEL - Padel geldt als de snelst groeiende sport in het land, maar in Schijndel kun je het nog niet spelen. Daar komt binnenkort verandering in; Tennisvereniging De Hopbel gaat drie padelbanen aanleggen. En in Meierijstad zijn mogelijk meer banen op komst.
Delen per e-mail
Er klonk nog net geen gejuich tijdens de online ledenvergadering van TV De Hopbel in Schijndel, eind vorige week. Maar het werd wel duidelijk dat alle leden vierkant achter de aanleg van drie banen voor padel - een soort combinatie van tennis en squash - op het Zuideinderpark staan. ,,Het bestuur kreeg unanieme steun", zegt voorzitter Paul Schoenmakers. De Hopbel is al in gesprek met enkele bouwers van padelbanen. Het wachten is nog even op een vergunning. ,,Padel is momenteel heel sexy in tennisland", weet Schoenmakers. ,,Onze leden zijn zeer enthousiast.”
Volgens Schoenmakers speelt de coronacrisis geen rol bij de plannen voor padel. ,,Het is wel zo dat tennis nu iets meer gespeeld wordt, omdat het nog maar een van de weinige sporten is die toegestaan zijn vanwege corona. Maar we mogen helaas geen dubbels spelen, iets wat erg populair is bij ons.”
Lees verder onder deze foto.
Mariaheide ging Hopbel voor
Schoenmakers hoopt ze nog voor de zomer te kunnen openen. Dat zijn dan de eerste padelbanen in Schijndel. In de gemeente Meierijstad heeft Schijndel niet de primeur, want Tennispark De Krekel in Mariaheide heeft ze sinds 2018. Hier leidde dat tot een verdubbeling van het aantal leden. De Hopbel hoopt ook op ledenaanwas met de komst van de padelbanen, vervolgt Schoenmakers. ,,Onze club telde jaren terug ruim 800 leden, nu nog maar zo'n 450. We hopen vitaler te worden met padel.”
Uit antwoorden van de gemeente Meierijstad blijkt dat er meer belangstelling is voor de aanleg van dit soort banen. Meierijstad wil alleen nog niet zeggen van wie die interesse afkomstig is. ,,Daar is het nog te vroeg voor.”
Padelbanen verhuren?
De padelbanen van De Hopbel zijn straks vooral bedoeld voor leden. ,,Maar we kijken ook of we ze eventueel kunnen verhuren aan anderen, daar houdt een werkgroep binnen de club zich mee bezig.”
De banen komen op een deel bij de tennisclub waar nu nog onder meer jeu de boulesbanen en een inspeelbaan liggen. De Hopbel hoopt nog op een subsidie en wil de kosten terugbrengen door de inzet van leden bij de de aanleg. De balsport padel is bedacht in Mexico en vooral in Spanje zeer populair. Daar is het na voetbal de grootste sport van het land.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gratis voor abonnees
Lees de krant online
-
Al het waardevolle hout op de Groene Kaart
MEIERIJSTAD - Alle bomen en houtopstanden die waardevol zijn in de gemeente Meierijstad hebben een plekje gekregen op de Groene Kaart. Het groen in dit document mag niet zomaar gekapt worden. -
Gestel toch weer in gesprek over windturbines
SINT-MICHIELSGESTEL - Eind 2020 kreeg Sint-Michielsgestel de wind van voren. Er viel een bulk aan bezwaren op de deurmat van bewoners die vinden dat Gestel te kort door de bocht gaat bij het onderwerp duurzame energie en de mogelijke komst van nieuwe windturbines. De gemeenteraad gaf opdracht om opnieuw het gesprek met bewoners aan te gaan. En dat gebeurt nu met verschillende inspraakavonden en uitlegrondes in maart en april. -
Drugspand in Schijndel moet half jaar dicht
SCHIJNDEL - Een bedrijfspand aan de Duinweg in Schijndel moet voor een half jaar dicht vanwege de vondst van harddrugs en hennep. Dit heeft burgemeester Kees van Rooij van de gemeente Meierijstad deze woensdag besloten. -
PREMIUM
Smitsorgel Den Dungen krijgt prachtige klankkleur weer terug
DEN DUNGEN/ROSMALEN - Oei, oei, oei, wat was ze gehavend. Het oude Rijksmonument, het Smitsorgel in de Jacobus de Meerderkerk in Den Dungen, kraakte in haar voegen. Na een ‘open hartoperatie’ heeft orgelbouwer Pels & Van Leeuwen uit Rosmalen alle puzzelstukken zowat gerestaureerd. Nu is het opbouwen van het orgel begonnen.
-
Het Andere Wonen verder zonder Vivent
DEN BOSCH - Zorginstelling Vivent heeft zich teruggetrokken uit Het Andere Wonen. Onder die naam startten sinds 2016 kleinschalige woonprojecten in woonwijken voor mensen met geheugenproblematiek en/of aanverwante zorgvragen. De woonvormen zijn op franchisebasis en worden gerund door een echtpaar. -
PREMIUM
Drukte en lentekriebels in de zon: ‘Vreemd, vorige week schaatste ik hier nog’
MEIERIJ - Schommelend klein grut in speeltuinen, volop wandelaars en fietsers. Pauze houden met beker afhaalkoffie of een ijsje. Opnieuw een weekend vol plezier, na alle sneeuw en ijs, maar nu 25 graden warmer met een lentezon. Alleen zwemmen is nog te vroeg. -
PREMIUM
Ontwikkelaar Shooters slankt bouwplan flink af naar elf woningen
SINT-MICHIELSGESTEL - De ontsteltenis was groot vorig jaar, toen projectontwikkelaar Geert van den Brekel het plan lanceerde om op de plek van het leegstaande café Shooters en de bijbehorende parkeerplaats in Sint-Michielsgestel 21 appartementen te bouwen. De buurt vond dat plan véél te plomp.