

- Steven Berghuis 11'
- Noussair Mazraoui 27'
- Dušan Tadic 38'
- Mohammed Kudus 72'
- Nicolás Tagliafico 77'
Ajax loopt uit naar doelsaldo van 27-1 na simpele avond in Sittard
Ajax heeft de uitwedstrijd bij Fortuna Sittard met 0-5 gewonnen. De ploeg van Erik ten Hag liep daarmee uit naar een indrukwekkend doelsaldo van 27-1, het beste doelsaldo ooit na zes duels in de eredivisie.
Na de enorme zeges op Sporting Portugal (1-5) en Cambuur (9-0) was het vooral de vraag of Ajax het aan het begin van de midweekse speelronde ook op vreemde bodem in de eredivisie de goals aaneen ging rijgen. Het antwoord werd vrij snel gegeven.
Door trainer Erik ten Hag, die in zijn opstelling geen ruimte voor onderschatting liet, en in de openingsfase, toen Ajax nog de ene na de andere kans verprutste. Eerst raakte Lisandro Martínez de bal verkeerd in de doelmond, waarna George Cox een subtiel wippertje van Antony van de lijn haalde en Dusan Tadic in kansrijke positie zijn breedtepass onderschept zag worden.
En dan waren er pas drie minuten gespeeld. Bij de eerste kans van Steven Berghuis was het alsnog raak. Hij was er na tien minuten als de kippen bij om een van richting veranderde pass van Ryan Gravenberch onder Fortuna-goalie Yanick van Osch door te schuiven. Waar Berghuis zijn tweede eredivisiegoal liet aantekenen, tekende Noussair Mazraoui een kwartier later alweer voor zijn derde doelpunt van het seizoen. De rechtsback is na zijn bekeken schot, op aangeven van Sébastien Haller, bij vijf goals betrokken. Ter vergelijking: in zijn drie voorgaande seizoenen was Mazraoui in totaal goed voor één treffer en twee assists.
Ajax liep Fortuna aan alle kanten voorbij. De Limburgers, heel matig aan het seizoen begonnen, herpakten zich nog even, maar zagen in het volgende vuurpeloton Dusan Tadic, na een strakke pass van Blind, de ruststand op 0-3 bepalen. Voor wie nog twijfelde aan de groeiende kloof tussen de landskampioen en clubs uit het rechterrijtje, de captain tilde Ajax’ doelpuntenteller in de zesde speelronde alweer naar 25. Het aantal tegendoelpunten? Eentje, het zondagschot van Robin Pröpper dat meteen het eerste en enige averij opleverde.
Erik ten Hag was best wel kritisch na de eenvoudige uitzege: ,,We krijgen in de eerste 5 minuten al drie mogelijkhede. Een paar van die ballen moeten er gewoon in. Dat ligt echt aan ons zelf. We spelen in zo’n hoog tempo dat de tegenstander fouten gaat maken”, zei Ten Hag. ,,Maar die moeten we dan wel afmaken. Nu duurde het echt te lang voordat we op voorsprong kwamen. Ik heb een hongerig team gezien”, zei Ten Hag. ,,Maar dat moet ook. We moeten de lat hoger leggen. We balanceren op een koord en als we er af vallen dan is het moeilijk om daar weer op te komen.”
Topconditie
Een maand later baadt Ajax alweer in weelde, met de koppositie, een indrukwekkend doelsaldo en een fraaie CL-start op zak en bovenal met het gewenste combinatievoetbal alweer op volle toeren draaiend. Twee maanden geleden kondigde Ten Hag aan dat Ajax als gevolg van de continentale landentoernooien pas in september in topconditie ging verkeren en de brede bank van pas ging komen om de frisheid erin te houden en diverse samenstellingen te kunnen hanteren. Het kwam er ook in Sittard allemaal uit bij Ajax, waar de met liesklachten kampende Maarten Stekelenburg en Davy Klaassen nog altijd ontbraken.
Zo zag de coach Perr Schuurs op vertrouwde grond de zieke Jurriën Timber feilloos vervangen. Tegenover het afhaken van de uitblinkende mandekker stond de langverwachte rentree van Kudus. De veelbelovende aankoop, die de voorbije twee maanden herstelde van een enkelblessure, werd de dertiende (!) speler die in het nog prille eredivisiejaar doel trof voor Ajax.
Daar bleef het niet bij, want een andere hongerige invaller, Nicolás Tagliafico, gidste zichzelf als veertiende naar het scorebord. In beide gevallen gebeurde dat op aangeven van Tadic, die na de invalbeurt van Mohamed Daramy (hij verving Haller) als valse spits ging fungeren. En ook in die variant en met een handvol reserves in de ploeg, was de ontketende titelhouder nauwelijks bij te benen voor Fortuna.
Wordt Ajax makkelijk kampioen? Praat mee!
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen -
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
Sparta Rotterdam speelde tegen Fortuna Sittard in volledig zwart tenue ter ere van clubicoon Jules Deelder
Sparta Rotterdam speelde vrijdagavond een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard, maar deed dat niet in het gebruikelijke uittenue. De Rotterdamse club speelde in een speciaal voor dit duel ontworpen zwart tenue om clubicoon Jules Deelder te eren. -
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
Jong Ajax houdt koploper PEC Zwolle met basisklant Brian Brobbey op gelijkspel, zege Willem II
Jong Ajax heeft met Brian Brobbey in de basis een knap resultaat geboekt tegen koploper PEC Zwolle. De Amsterdamse beloftenploeg, die op de zestiende plaats staat in de Keuken Kampioen Divisie, hield de titelkandidaat op een 0-0 gelijkspel.
-
Poll | Wie wordt dit seizoen kampioen in de eredivisie?
Met nog veertien speelronden tot de eindstreep is de bloedstollende strijd om de landstitel losgebarsten. Feyenoord, AZ, Ajax, PSV en FC Twente mogen nog altijd dromen van het kampioenschap. Stem hieronder in onze poll: wie pakt dit jaar de titel in de eredivisie? -
-
-
PREMIUM
PSV met knikkende knieën naar Feyenoord: ‘Ondanks de intimiderende sfeer is het wel gewoon mooi’
Voor PSV is Feyenoord-uit de moeilijkste wedstrijd van het jaar. Slechts 14 zeges in 80 duels, omstreden penalty’s, zware blessures, het polletje van Van Breukelen of een massale vechtpartij: de lijst is ellenlang. Misschien kunnen zondag zes PSV’ers met een blanco ‘Kuipdossier’ helpen de reeks te doorbreken. -
Sparta verspeelt tegen Fortuna Sittard voor derde keer op rij punten
Sparta staat nog altijd zesde, maar verloor wél Sven Mijnans aan AZ en kreeg met Fortuna Sittard (0-0) vanavond de derde taaie tegenstander op rij die er een punt uitsleepte tegen de Rotterdammers.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer