Ajax-spits Brian Brobbey bijt van zich af na twee goals als invaller: ‘Vertrekken? Allemaal onzin!’
Brian Brobbey scoorde twee keer namens Ajax in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur (0-5), maar toch stond de spits met gemengde gevoelens voor de camera na afloop. Hij stond namelijk niet in de basis van de ploeg van coach John Heitinga en moest het doen met een invalbeurt.
,,Natuurlijk baal je dat je niet in de basis ben begonnen, maar ik stap wel blij de bus in. Als speler wil je heel graag spelen, maar het is aan mij om me keihard terug te knokken", zo vatte Brobbey zijn gevoel samen na afloop van de gewonnen wedstrijd door Ajax tegen Cambuur. Dusan Tadic kreeg de voorkeur in de spits, al maakte Brobbey dus nog wel twee goals als invaller.
,,Als ik erin kom, moet ik gewoon m’n best doen en m’n goals maken en dat deed ik vandaag. Dan maak ik het de trainer vanzelf moeilijk", aldus Brobbey. ,,Als speler wil je vanaf het begin spelen, maar op dit moment probeer ik me gewoon terug te knokken door keihard te werken en belangrijk te zijn voor het team", zei de 21-jarige spits, die de afgelopen zomer voor zo'n zestien miljoen euro werd teruggekocht door Ajax. De spits is dan ook niet van plan om snel weer te vertrekken uit Amsterdam.
,,Ik las vorige week iets dat ik misschien in de zomer wegga, maar dat is allemaal onzin. Ajax heeft me teruggehaald voor veel geld en ik ben superblij hier", verzekerde Brobbey, die ook nog sprak over de kritiek die hij zou krijgen over het gebrek aan inzet op de training bij Ajax. ,,Dat doet me niet zoveel. Af en toe heb ik gesprekken gehad met Alfred Schreuder dat hij vond dat ik nog iets harder moest werken, maar dat zegt niet dat ik niet hard werk.”
De cijfers van de eredivisie
Bekijk onderaan dit artikel alle video’s over de eredivisie, alle uitslagen, het programma, de stand en alle statistieken (topscorers, gele en rode kaarten en assists). Check hier ons matchcenter!
Goal Alert
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club. Volg ook al het (internationale) voetbal van vandaag in ons live voetbalcenter.
Programma eredivisie
Stand eredivisie
Statistieken eredivisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMInterview
Dean Huijsen (17) stond al in de basis bij Juventus: ‘Over vijf jaar speel ik in Oranje’
Hij is 17 jaar, heeft een contract bij Juventus en maakte in januari al zijn debuut in de hoofdmacht. Bij de Oude Dame is er veel vertrouwen in hem. Centrale verdediger Dean Huijsen is bezig aan een carrière die gelijkenissen vertoont met die van Xavi Simons. -
PREMIUM
Lieke Martens na jaren van heimwee gelukkig bij PSG én in de liefde: ‘Ik kom thuis en Benjamin en mijn hondje zijn er’
Na omzwervingen door Europa heeft Lieke Martens (30) nu wat ze wil: een club in de wereldtop én een huiselijk leven. De heimwee die haar jaren teisterde, is sinds de overstap naar Paris Saint-Germain verleden tijd. ,,Ik denk dat mijn carrière hierdoor een boost kan krijgen.” -
KNVB staat in duels drink- en eetpauze toe tijdens ramadan
De KNVB staat met ingang van komend speelweekeinde scheidsrechters in het betaalde voetbal toe de wedstrijd even stil te leggen voor een korte drink- en eetpauze. Dit is bedoeld voor voetballers die meedoen aan de ramadan, zo bevestigt de bond een bericht van de NOS. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
PREMIUMReconstructie
Jaren van wanbeleid bij Vitesse komen nu ondubbelzinnig aan de oppervlakte
Vitesse verkeert in een diepe bestuurlijke, financiële én sportieve crisis. Jarenlang wanbeleid wreekt zich in Arnhem. De club, in de voorbije decennia uitgegroeid tot subtopper in Nederland en verwend met Europees voetbal, staat op de rand van de afgrond.Arnhem
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
-
-
met video
Ajax lacht weer na ruime winst op Cambuur in tweede duel onder John Heitinga: ‘Meer dan prima’
Ajax is tegen Cambuur verder op stoom geraakt. Onder het kersverse trainersduo John Heitinga en Dwight Lodeweges boekten de Amsterdammers de meest overtuigende zege in vijf maanden: 0-5. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.