‘Bijlow en Drommel kunnen de beste keepers van Nederland worden’
Feyenoord-doelman Justin Bijlow en zijn FC Twente-collega Joël Drommel kregen afgelopen interlandperiode hun eerste uitnodiging voor het Nederlands elftal. De 23-jarige Drommel mocht aansluiten bij Oranje omdat de één jaar jongere Bijlow geblesseerd uitviel. Beide keepers hebben de wereld aan hun voeten, denken oud-internationals Joop Hiele en Sander Westerveld.
Delen per e-mail
,,Ze beschikken allebei over een aantal basiskwaliteiten”, zegt Hiele. ,,Als ze die doorontwikkelen dan kunnen ze uitgroeien tot de beste keepers van Nederland. Ze schuren momenteel al heel dicht tegen die top, maar zo hoog vind ik die top niet.”
Een opmerking waarin Westerveld zich wel kan vinden. ,,Oud-voetballers klagen altijd, dat weet ik. Maar ik vind gewoon dat het niveau niet zo hoog is. Toen ik zelf nog speelde, was er keuze uit meer dan tien goede keepers voor het Nederlands elftal. Nu is het lastig een goede nummer één aan te wijzen.”
Drommel over zijn selectie voor Oranje:
,,Het gaat er vooral om wat je zoekt in een keeper en je kunt ze niet zomaar met elkaar vergelijken”, gaat de oud-doelman van Liverpool verder. ,,In Nederland willen we vaak keepers die alles beheersen. Maar als keeper moet je gewoon ballen tegenhouden, daar ligt nu te weinig de nadruk op.”
Zevenvoudig Oranje-international Hiele is het eens met Westerveld. ,,Iedere doelman is anders en je kunt ze dus ook niet vergelijken. Beide keepers renderen goed bij hun vereniging, maar die spelen verschillend. Daarbij speelt Drommel, met alle respect, bij FC Twente en de afgelopen jaren was dat geen topclub.”
Westerveld is enthousiast over de FC Twente-goalie. ,,Drommel is behoorlijk compleet, hij durft te komen bij voorzetten, bespeelt de ruimte achter de verdediging goed en voetbalt goed mee, maar Bijlow vind ik de meest complete van de twee. Hij beheerst alles en toont lef. In een één-tegen-één draait hij bijvoorbeeld zijn hoofd niet weg, maar blijft hij naar de bal kijken. Daarbij heeft hij op jonge leeftijd al veel wedstrijden gespeeld. De enige tegenslagen die hij heeft zijn blessures.”
Tegenslagen
Fitheid is een belangrijke eigenschap voor een keeper zegt Hiele: ,,Keepers moeten een vastigheid zijn voor coaches. Bijlow is regelmatig afwezig geweest sinds zijn debuut. Nu ligt hij er ook weer een periode uit. Dat zijn wel dingen waar clubs naar kijken.”
Drommel heeft minder last van blessures, maar kende tot nu toe ook tegenslagen in zijn carrière. ,,Hij is een paar jaar terug voor de leeuwen gegooid en er bijna aan onderdoor gegaan, maar hij heeft doorgezet en is zich blijven ontwikkelen”, zegt Westerveld.
De degradatie van de club uit de geboortestad van Westerveld had dan ook voordelen voor de doelman van FC Twente. ,,Hij heeft een jaar lang de kans gehad om goed te spelen en wedstrijdsituaties in te schatten. Dat is makkelijker in de eerste divisie en de druk is er dan even af. Een fout staat niet gelijk op de voorpagina. Dat heeft hem goed gedaan. Daarbij miste hij basistechniek en heeft hij dat knap ingehaald met keeperstrainer Sander Boschker.”
Potentie
Wie uiteindelijk de betere keeper wordt durft geen van beiden nu te zeggen. ,,Ik ben geen waarzegger, maar het zijn jongens die heel hoog kunnen eindigen. Of dat nationale of internationale top is weet ik niet. FC Twente is nu geen Nederlandse topclub, dus misschien moet Drommel een stap maken”, aldus Hiele.
,,Als Drommel vindt dat hij is uitgeleerd moet hij een volgende stap zetten. Het is belangrijk dat hij daar blijft spelen. Bijlow speelt bij Feyenoord, dat is een prima niveau voor het Nederlands elftal. Daar kan hij nog vijf jaar in het Nederlands elftal spelen”, vindt Westerveld. ,,Wie van de twee nu de beste is, is lastig te zeggen, maar ze kunnen allebei uitgroeien tot een vaste waarde in Oranje.”
,,Ik heb natuurlijk een link met Feyenoord, maar op dit moment vind ik Bijlow iets verder”, zegt Hiele. ,,Ook omdat hij al Europees gespeeld heeft met Feyenoord, maar in potentie hebben ze allebei kwaliteiten om op een goed niveau te spelen. Wat dat betreft geloof ik heilig in ze.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Statistieken en opstellingen
AZ en Dick Advocaat treffen favoriete tegenstander, RKC ontvangt 'schopploeg’ Fortuna
Met behulp van de statistieken van Opta en Gracenote blikken we vooruit op de wedstrijden van vanavond in de eredivisie. Dit zijn de leukste feitjes én de verwachte opstellingen voor de negentiende speelronde. -
KNVB raakt na bondscoach Wiegman ook assistent Veurink kwijt aan Engeland
Na bondscoach Sarina Wiegman raakt de KNVB ook assistent Arjan Veurink kwijt bij de Leeuwinnen. Wiegman neemt haar rechterhand mee naar Engeland waar ze na de Olympische Spelen van aankomende zomer aan de slag gaat bij de nationale ploeg. Veurink gold bij de voetbalbond als potentiële opvolger van Wiegman. -
PREMIUMInterview
Onana in vier gedaantes: ‘Op een dag vertrek ik bij Ajax, maar alleen God weet wanneer’
Voor Fortuna Sittard was hij één van de boosdoeners, voor slordige teamgenoten momenteel een steunpilaar en voor de vertrokken Klaas-Jan Huntelaar een vriend. Zelf weigert André Onana (24) een wintertransfer ook uit te sluiten. ,,Ik voel me thuis, maar je weet nooit wat er gebeurt.” -
PREMIUM
Wil de echte doelpuntenmaker bij RKC nú opstaan?
Ondanks een laagterecord aan goals houdt RKC zich knap staande boven de degradatiestreep. Ook na de geflatteerde 2-0 nederlaag tegen PSV. -
Samenvatting
NEC boekt minimale zege, Jong Ajax onderuit tegen Go Ahead
NEC is erin geslaagd in het spoor te blijven van de subtop. De Nijmegenaren wonnen met 0-1 op bezoek bij middenmoter FC Eindhoven en kwamen daarmee weer op gelijke hoogte met nummer vijf Go Ahead Eagles.
-
RKC heeft iets recht te zetten tegen Fortuna Sittard
Hoe krijg je de RKC-aanvallers aan het scoren? Die vraag houdt coach Fred Grim de laatste tijd bezig. ,,We trainen er bewust op, doen veel meer vormen met afwerken op doel. Uiteindelijk moet een keer het kwartje de andere kant opvallen”, zegt Grim. -
Samenvatting
Jørgensen ziet met één oog niets: ‘Ze zijn nu aan het kijken wat er aan de hand is’
Feyenoord-spits Nicolai Jørgensen moest in de verloren competitiewedstrijd tegen AZ (2-3) na ruim een uur spelen van het veld omdat hij met één oog niets meer kon zien. ,,Het gebeurde bij een kopduel. Hij kon daarna aan één oog niets meer zien”, zei trainer Dick Advocaat. ,,Ze zijn nu aan het kijken wat er aan de hand is.” -
Dolend Willem II zet trainer Adrie Koster op straat
Adrie Koster is niet langer de trainer van Willem II. Na aanhoudende slechte resultaten heeft de clubleiding ingegrepen. Willem II staat op de voorlaatste plaats in de eredivisie met tien punten uit achttien duels. Van de laatste vijftien competitiewedstrijden wonnen de Tricolores er slechts één.