Feyenoord
FEY
![]() |
1
|
EINDE
|
0
|
PEC Zwolle
PEC
![]() |
||||||
|
|
Feyenoord op gelijke hoogte met Ajax in aanloop naar Klassieker
SamenvattingFeyenoord gaat als de nummer twee van de eredivisie zondag naar Amsterdam. De Rotterdammers wonnen gisteravond in de Kup nipt van PEC Zwolle dankzij een goal van invaller Luis Sinisterra: 1-0.
Delen per e-mail
Door Mikos Gouka
Dick Advocaat noemde voor de winterstop vaak de naam van Luis Sinisterra. Als de 21-jarige Colombiaan eindelijk terug zou zijn, had Feyenoord volgens de Hagenaar eindelijk een speler in de gelederen die snelheid kon koppelen aan een individuele actie. Te vaak liep Feyenoord dit seizoen tegen een muur die nauwelijks gesloopt kon worden. Vanavond hielp de snelle en handige aanvaller zijn worstelende ploeggenoten op weg met een belangrijke treffer. Uitgerekend tegen de club waar hij op 16 februari 2019 een zware kruisbandblessure opliep, brak hij de ban voor Feyenoord.
Een gouden treffer, want het betekende meteen dat Feyenoord boven PSV en Vitesse wist te kruipen op de ranglijst. Bovendien staan de Rotterdammers in punten gelijk met koploper Ajax, dat vandaag in Enschede tegen FC Twente uiteraard wel weer een gaatje kan slaan met de ploeg van Advocaat.
Groot verschil in doelsaldo
Maar dat gat zal zondagmiddag om 16:45 uur maximaal drie punten en een gigantisch verschil in doelsaldo betekenen. En dat maakt de klassieker in de Johan Cruijff Arena bijzonder interessant. De nummer één tegen de nummer twee, de grote rivalen tegen elkaar. De Superclásico in Nederland.
Feyenoord liet tegen PEC Zwolle wel weer zien dat het enorm veel moeite heeft om een ploeg die zich terugtrekt omver te kegelen. Maar in Amsterdam zullen de rollen zondag zijn omgedraaid. Ajax zal het spel maken tegen een compact spelend Feyenoord dat zal loeren op kansen die zich voordoen op de counter. Dat Advocaat vanavond na rust Sinisterra en Haps, allebei net terug na een lange en een minder lange periode van absentie, is in dat opzicht heel erg belangrijk.
Beide spelers hebben snelheid en die kwaliteit heeft Feyenoord nodig om in het hol van de leeuw succesvol te kunnen zijn. De krappe winst tegen PEC en de prima uitgangspositie op de ranglijst betekenen overigens niet dat Feyenoord met een gigantisch verwachtingspatroon afreist naar de hoofdstad. De laatste Rotterdamse winst dateert alweer van vijftien jaar geleden toen Kalou en Kuyt in de Arena genadeloos toesloegen. Veel vaker boog Feyenoord het hoofd met de treurige 4-0 nederlaag an vorig seizoen nog vers in het geheugen. Het bleek het einde van trainer Jaap Stam bij Feyenoord en het maakte de weg vrij voor Dick Advocaat in de Kuip.
Puzzelen
Advocaat zal nog wel wat willen puzzelen met zijn formatie voor de kraker over vier dagen in Amsterdam. Of Lucas Pratto mag beginnen, is bijvoorbeeld nog maar afwachten. De Argentijn kreeg tege PEC drie kansen om zijn eerste treffer in Rotterdamdse dienst te maken, maar het lukte de ervaren spits niet om keeper Michael Zetterer. Vooral zijn vallende kopbal een kwartiertje na rust had voor iemand met zijn kopkracht een treffer moeten zijn. Zetterer tikte de hoog ingeknikte bal soepel uit zijn doel.
Het moet Advocaat in die fase nerveus hebben gemaakt. In eigen stadion bleef Feyenoord dit seizoen immers al in gebreke tegen FC Twente, Sparta, Heracles Almelo en FC Utrecht. De wedstrijd tegen PEC Zwolle moest hoe dan ook worden gewonnen. Nadat Sinisterra de ban had gebroken, bleef het nog lang spannend. Advocaat bracht Nicolai Jorgensen voor Pratto en zag dat PEC Zwolle via invaller Immanuel Pherai een fraaie kans op de gelijkmaker liet liggen.
Zoals wel vaker dit seizoen moest Feyenoord tot diep in de slotfase knokken voor de punten, maar de driepunter en de stap naar de plek twee vergoedde veel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Heerenveen ontsnapt op bezoek bij Emmen en staat in kwartfinales
Wat SC Heerenveen al maanden maar niet voor elkaar krijgt in de competitie, lukte wel in de beker. Dankzij een late treffer van Joey Veerman wonnen de Friezen bij FC Emmen: 2-1. -
Samenvatting NEC verrast Fortuna en plaatst zich na verlenging voor kwartfinale
NEC heeft in de achtste finales van de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd door Fortuna uit te schakelen. De nummer zes van de Keuken Kampioen Divisie won na verlenging met 3-2 van de nummer elf van de eredivisie. -
Samenvatting VVV-Venlo houdt kansrijk Go Ahead van scoren en maakt kwartfinales compleet
Ondanks de nodige kansen, heeft Go Ahead Eagles niet voor de uitschakeling van de tweede Limburgse eredivisionist van de avond kunnen zorgen. VVV-Venlo kwam voor rust op 1-0 en hield die voorsprong vast, om zich voor het eerst deze eeuw bij de laatste acht van de TOTO KNVB-beker te scharen. -
KNVB blijft werken aan EK in Amsterdam mét publiek: ‘Wel speculaties, geen signalen’
Hoewel volop wordt gespeculeerd over mogelijke aanpassingen aan het EK voetbal van komende zomer, blijft de KNVB zich voorbereiden op vier EK-wedstrijden in Amsterdam. Het Nederlandse organisatiecomité onder leiding van Gijs de Jong gaat er ook nog steeds vanuit dat er in juni publiek zit in de Johan Cruijff Arena. -
'Ajax moet niet zeuren over het speelschema’
In de podcast De Stuurlui blikt Sjoerd Mossou iedere vrijdag vooruit op het eredivisieweekend. Samen met presentator Etienne Verhoef bespreekt Mossou in deze aflevering de verrassende uitspraken van Erik ten Hag, Lucas Pratto als uitstekend voorbeeld van een falende winteraankoop en nog veel meer.
-
PREMIUM
Kappersbond laaiend op ‘asociale’ Ajax-aanvallers: ‘Salaris van kappers begint al maanden met minteken’
Het ‘knippend juichen’ van de Ajax-aanvallers Quincy Promes en Zakaria Labyad in de bekerwedstrijd tegen AZ heeft kwaad bloed gezet bij de kappersbond. Namens het orgaan zegt Gonny Eussen mogelijk de KNVB in te willen schakelen. ,,Deze voetballers staan volledig los van de realiteit.” -
PREMIUM
essay Calimero-gedrag of kijken de media inderdaad door een Ajax-bril?
Bij supporters, bestuurders en spelers van andere voetbalclubs is het een hardnekkig sentiment: in de Nederlandse media wordt Ajax beschouwd als de maat der dingen. Maar klopt dat wel - en zo ja, waar zit hem dat in? -
PREMIUM
Volgende kraker Is AZ Feyenoord al voorbij? Oordeel zelf
Toen Feyenoord trainer Arne Slot vastlegde, werden wenkbrauwen gefronst. AZ is verder dan de Rotterdammers, zo klonk het. Maar het is maar welke invalshoek je kiest, zo schrijven Mikos Gouka en Nik Kok.