NEC vindt geen andere locatie en speelt voorlopig in lege Goffert: ‘We kunnen niet anders’
NEC speelt de komende twee thuiswedstrijden zonder publiek in De Goffert. De Nijmeegse club is er definitief niet in geslaagd om een ander stadion te vinden waar ze tijdelijk terechtkunnen.
NEC neemt het zondag in eigen huis op tegen FC Groningen en ontvangt op zaterdag 6 november sc Heerenveen. De huidige nummer acht van de eredivisie speelt voor de winterstop ook nog thuiswedstrijden tegen SC Cambuur (26 november) en PSV (12 december) en het is nog niet bekend in welke omstandigheden die duels worden afgewerkt.
Aanvankelijk ging NEC op zoek naar een andere locatie voor de thuiswedstrijden, nadat bij de derby tegen Vitesse een deel van het uitvak in De Goffert instortte toen de bezoekende supporters de 0-1-zege vierden met de spelers. Het stadion moest voor onbepaalde tijd worden gesloten om onderzoek te kunnen doen naar het incident en de overige tribunes.
De directie van NEC sprak in de afgelopen week met acht verschillende clubs, maar die haakten één voor één af. De aanhang was in veel gemeenten niet gewenst door de supportersrellen na het duel met Vitesse buiten De Goffert. Hooligans van NEC zochten de confrontatie met de politie en richtten daarbij veel vernielingen aan.
‘We kunnen niet anders’
De clubleiding gaat in het hoofdgebouw van het stadion mogelijk iets organiseren en kijkt ook naar plekken rondom het stadion en in de stad om daar met videoschermen de fans tegemoet te komen. ,,We kijken nu naar wat wél kan”, laat algemeen directeur Wilco van Schaik weten. ,,Niet alles zal lukken, we kunnen niet iedereen huisvesten. Maar we gaan er alles aan doen om zoveel mogelijk mensen rondom het stadion zo vlak mogelijk bij ons te kunnen hebben.”
,,We hebben vorige week met acht locaties, stadions en directies gesproken. We wilden graag ongeveer 10.000 mensen kunnen faciliteren, op een plek waar we ons thuis en veilig zouden kunnen voelen. Ook zijn we in gesprek gegaan met de KNVB, maar helaas hebben we het ideale stadion niet gevonden.”
Van Schaik: ,,We gaan dus in ons eigen lege stadion spelen, we kunnen niet anders. We moeten hier wel spelen. Het is onze thuishaven en een vertrouwd veld, maar helaas zonder publiek. We weten door de coronacrisis hoe erg het is om in een leeg stadion te spelen, maar De Goffert kan ons nog wel een beetje het gevoel geven dat we thuis zijn.”
Een extern bureau doet momenteel onderzoek naar onder meer de oorzaak van het instorten van de tribune. Pas als de veiligheid van het hele stadion volledig gegarandeerd is, kan De Goffert weer worden opengesteld. Mogelijk blijft het stadion tot en met december nog dicht, zo liet Van Schaik vorige week weten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
FC Twente verwacht grote verkeersproblemen rond bekerduel met Ajax
FC Twente vreest volgende week donderdag bij de bekerwedstrijd tegen Ajax ,,grote verkeersproblemen” rond het stadion. Vanwege de aangekondigde staking van komende week in het streekvervoer rijden er naar verwachting geen treinen en bussen. -
PREMIUM
AZ-spits Vangelis Pavlidis, misschien wel de beste spits van de eredivisie: ‘Hij gaat er nog heel veel maken’
Vangelis Pavlidis (24) maakte zaterdag een hattrick in de knotsgekke wedstrijd tegen FC Utrecht en bevestigde daarmee zijn huidige topvorm. De AZ-spits is hard op weg om een voor de club legendarische spits te worden, zo blijkt uit zijn cijfers. Misschien is hij momenteel wel de beste spits van de eredivisie. ,,Kort draaien, hard schieten, neusje voor de goal ook en sterk aan de bal.” -
Definitief: SC Heerenveen ontvangt miljoenen van Olympique Lyon voor Amin Sarr
Olympique Lyon heeft de komst van Heerenveen-spits Amin Sarr bevestigd. De 21-jarige Sarr tekent in Frankrijk een contract tot medio 2027. De Franse club betaalt minimaal 11 miljoen voor Sarr. Dat bedrag kan door bonussen nog oplopen tot 12 miljoen. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
Voetbalpodcast | ‘FC Twente en AZ zijn de winnaars geworden van deze transferperiode’
Transferdeadlinedag zit erop. Tal van namen werden genoemd bij Feyenoord en PSV, maar uiteindelijk kwamen ze lang niet allemaal. In de AD Voetbalpodcast neemt Etienne Verhoeff met Sjoerd Mossou de top 5 van de Eredivisie door. Wie is de winnaar van de transferperiode? En contracten van 8 jaar met een speler, is dat toekomst in het voetbal?
-
Voetbalpodcast | ‘Het is Feyenoord nog niet gelukt om topwedstrijden te killen’
Er staat weer een topper gepland in de eredivisie: Feyenoord-PSV. Kunnen de Eindhovenaren de competitie nog spannender maken? Of haken ze even af in die strijd? In de AD Voetbalpodcast bespreekt Etienne Verhoeff het met Maarten Wijffels. -
-
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn.