Pingelende Pavlidis maakt met wereldgoal na slalom kans op Puskás Award
Vangelis Pavlidis maakt kans op de Puskás Award, de prijs voor het mooiste doelpunt ter wereld van dit jaar. De Griekse spits is genomineerd met de goal die hij op de slotdag van afgelopen seizoen in de eredivisie (16 mei) voor Willem II maakte tegen Fortuna Sittard.
De Griek kreeg vlak voor rust op zo’n 25 meter van het doel de bal en begon daarna aan een slalom langs heel wat spelers van Fortuna. Pavlidis maakte het vervolgens prachtig af. Hij leidde Willem II zo naar een 2-1-overwinning, waardoor de Tilburgers zich veilig speelden.
Pavlidis behoort tot de elf genomineerden voor de Puskás Award. De Griek, die Willem II afgelopen zomer verruilde voor AZ, heeft concurrentie van onder anderen Riyad Mahrez (Manchester City) en Erik Lamela (Tottenham Hotspur). De Colombiaan Luis Díaz werd genomineerd met een doeltreffende omhaal op de Copa América tegen Brazilië en de Tsjech Patrik Schick dingt mee met het doelpunt dat hij vrijwel vanaf de middenlijn op het EK maakte tegen Schotland. De mondiale voetbalfederatie FIFA nomineerde ook drie doelpunten van vrouwen.
Voetbalfans kunnen op hun favoriete goal stemmen via de website van de FIFA. Die stemmen tellen voor de helft mee, de andere helft komt van een internationale jury bestaande uit oud-voetballers. De Puskás Award wordt op 17 januari uitgereikt tijdens het FIFA-gala The Best, samen met de prijzen voor onder meer de beste voetballer en voetbalster ter wereld van 2021.
De award voor het mooiste doelpunt is vernoemd naar de Hongaar Ferenc Puskás, oud-speler van Real Madrid.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Op moeilijke momenten wijst Mats Seuntjens RKC een uitweg: ‘We zijn nog nergens, maar we zijn wel met iets bezig’
Mats Seuntjens doet waar hij voor naar Waalwijk is gekomen: belangrijk zijn voor RKC Waalwijk. Met een doelpunt en twee assists maakte hij gisteravond tegen Go Ahead Eagles het verschil: 3-1. ,,Dit is genieten.” -
PREMIUM1
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
Feyenoord wint besloten oefenwedstrijd van Vitesse, winnende goal Oussama Idrissi
Feyenoord heeft een besloten oefenwedstrijd tegen Vitesse met 2-1 gewonnen. In de tweede helft scoorden Jaden Slory en Oussama Idrissi namens de koploper uit Rotterdam en Simon van Duivenbooden voor Vitesse. -
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen?
-
Feyenoord-keeper Justin Bijlow over opvallende actie bij ingooi: ‘Mijn doel was leeg, dus dan maar geel’
Justin Bijlow pakte zondagmiddag geel in de topper tegen FC Twente (1-1). Niet omdat hij een overtreding maakte, maar vanwege onsportief gedrag. De keeper van Feyenoord gooide een bal in het veld om zo een snelle ingooi van FC Twente te voorkomen. -
-
-
PREMIUM
Directie neemt risico: Ajax blijft ook na Deadline Day defensief kwetsbaar
Voor vuurwerk moest de voetballiefhebber op Deadline Day niet in Amsterdam zijn. Ajax, de tobbende landskampioen, liet vorige week al weten geen nieuwe spelers meer te zullen verwelkomen in de laatste dagen van de transferperiode. -
Supportersvereniging FC Groningen wil af van Fledderus: ‘Niemand komt terug zolang hij hier werkt’
De supportersvereniging van FC Groningen heeft het vertrouwen in technisch directeur Mark-Jan Fledderus opgezegd. Dat blijkt uit een brief die eerder deze maand is gestuurd naar de raad van commissarissen van de club.