PSV en Feyenoord: polletje van Van Breukelen, 10-0 én dat eenmalige optreden van Abe Knoop
PSV en Feyenoord staan zondag weer tegenover elkaar. Wie aan die confrontatie denkt komt al snel op de 10-0 in Eindhoven in 2010. Of het beroemde polletje van Hans van Breukelen, die de bal in de Kuip weer oppakte, een vrije trap tegen kreeg en Feyenoord op die manier aan een treffer hielp.
Door Mikos Gouka
Voor Abe Knoop is de editie van 1983, in Rotterdam, zijn wedstrijd tussen PSV en Feyenoord. De huidige keeperstrainer in de jeugdopleiding van PSV speelde die middag eenmalig voor de hoofdmacht van Feyenoord.
Op 16 oktober 1983 is eerste keeper Joop Hiele geblesseerd en dus staat Peter Brunings onder de lat bij de Rotterdammers in de topper in de Kuip. Na zeven minuten probeert Jurrie Koolhof de bal, die voor Brunings is, nog net aan te tikken. De spits van PSV raakt het hoofd van de doelman die door een bloedende hoofdwond echt niet verder kan. De op Curaçao geboren Knoop (20) moet er in. Het wordt die middag 1-1, Jurrie Koolhof kopt raak, maar Knoop doet het prima.
Noem die wedstrijd tegen PSV maar een goed bewaard geheim, waar ik best trots op ben
De doelman hoopt op meer, maar het blijft bij een eenmalig optreden in de hoofdmacht van Feyenoord. De club schotelt hem wel een contract voor, maar Knoop is eigenwijs. Hij besluit om lekker te gaan voetballen. Eerst als spits bij NSVV in Numansdorp, destijds een toonaangevende club in het amateurvoetbal. Later kiest hij voor Barendrecht, eveneens behorend tot de top bij de amateurs in Nederland.
,,Ik kon heel aardig voetballen en dacht dat ik in de spits meer kans zou maken om verder te komen in het betaald voetbal”, zei Knoop daar later eens over.
NSVV knikkerde in 1984 NEC uit het bekertoernooi, de op Curaçao geboren Knoop was doelpuntenmaker (1-0). Maar als spits bereikte hij het betaalde voetbal nooit meer. ,,Ben ik gewoon weer gaan keepen en naar Sparta gegaan”, zei Knoop.
Daar was hij reservekeeper achter Ed de Goeij. Via Wageningen kwam hij ook nog bij Ajax terecht waar hij achter Stanley Menzo en Edwin van der Sar nog een periode als derde keeper fungeerde. En later bij Vitesse werd hij stand-in van Raimond van der Gouw. De teller stond bij z’n afscheid van het betaalde voetbal op slechts 14 optredens in de eredivisie, maar eigenlijk herinneren de mensen alleen die invalbeurt tegen PSV in 1983.
Zeven minuten
Bij Vitesse, Benfica, Iran, Qatar was hij keeperstrainer, een functie die hij nu dus nog in Eindhoven bekleedt bij de jeugd. ,,Noem die wedstrijd tegen PSV maar een goed bewaard geheim, waar ik best trots op ben”, zei Knoop, die dit seizoen de keepers van Jong PSV traint.
Voor Peter Brunings is de wedstrijd ook een herinnering waar mensen nog weleens naar vragen. ,,Hiele was eerste keeper en die moest half dood zijn, wilde hij z’n plek een keer afstaan”, zegt Brunings. Tegen PSV was het eindelijk zover in een topwedstrijd maar na zeven minuten was het alweer voorbij
,,Ik stond er toen toch 85 minuten”, zei Knoop. Eenmalig dé keeper van Feyenoord. ,,Heel mooi om mee te maken.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De bijna-accountmanager die nu voor de titel gaat: laatbloeier Mijnans maakt droomstap naar AZ
Hij liet een vriendenvakantie naar Griekenland lopen om zijn laatste kans op profvoetbal te grijpen en was, als dat mislukt was, hoogstwaarschijnlijk nu accountmanager geweest. Sven Mijnans (22) werd in 2018 door Sparta weggeplukt bij de amateurs en maakte op Deadline Day een voor hem én de club prachtige stap naar AZ. -
Dick Advocaat laat ADO-tenue hoogstpersoonlijk aanpassen: ‘De trainer wilde fellere kleuren’
Dick Advocaat laat zijn mening niet alleen op technisch vlak horen bij ADO Den Haag. De trainer zou ook het tenue voor zijn elftal hebben laten aanpassen. Volgens Advocaat zou ADO zijn thuiswedstrijden in fellere kleuren moeten spelen. Gisteravond tegen NAC was het zover. -
PREMIUM
Benoeming John Heitinga maakt aanstelling nieuwe technisch directeur nog urgenter voor Ajax
Ajax legt het lot van de hoofdmacht voor de rest van het seizoen in handen van John Heitinga. De 39-jarige trainer moet de afgegleden kampioen, met Dwight Lodeweges als assistent, alsnog naar titelprolongatie loodsen. Dat levert voorlopig helderheid in de staf op, maar duidelijkheid in de directie is daardoor nog urgenter geworden. -
PREMIUM
Ajax komt maar niet uit de beladen schaduw van Marc Overmars: tuchtzaak loopt nog steeds
Een jaar na zijn vertrek wegens grensoverschrijdend gedrag worstelt Ajax nog met de erfenis van Marc Overmars, tegen wie nog altijd een tuchtrechtelijk onderzoek loopt. Het chagrijn over de zwakke prestaties op het veld sijpelt door in de discussie over een veilig werkklimaat. -
Eredivisie-topscorer Tasos Douvikas scoort weer en helpt FC Utrecht aan zege op SC Heerenveen
Zo swingen als vorige week tegen AZ deed FC Utrecht (5-5) vanavond niet. Maar de drie punten pakte de ploeg van Michael Silberbauer ditmaal wél. SC Heerenveen werd met 1-0 verslagen.
-
Koken & Eten
Hygiëne in de keuken: maak ook je kruidenpotjes af en toe goed schoon
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
-
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUM2
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.