PSV heeft voldoende opties tegen Feyenoord: ‘Vijf keer wisselen, dat is ook een groot voordeel’
PSV-trainer Roger Schmidt ziet de topper van zondag met Feyenoord met vertrouwen tegemoet. De Duitser liet doorschemeren mogelijk wat wijzigingen door te voeren in zijn basiselftal. ,,We hebben al vaker laten zien meerdere goede wedstrijden in korte tijd te kunnen spelen. Het is vrijdag en zaterdag even kijken hoe de spelers ervoor staan en of iedereen fit is”, aldus Schmidt.
,,Het is een optie om wat te veranderen, we hebben een brede groep. En gelukkig kunnen we tegenwoordig vijf keer wisselen, dat is ook een groot voordeel”, vervolgde Schmidt. In de eredivisie staat PSV met twaalf punten uit vier duels bovenaan. Het gat met naaste concurrent Ajax draagt twee punten. In Europa zit het echter nog niet helemaal mee.
PSV was gisteravond weer beter in een Europese thuiswedstrijd, maar won wederom niet. Het duel met Real Sociedad in de groepsfase van de Europa League (2-2) deed in dat opzicht een klein beetje denken aan de eerdere pijnlijke uitschakeling tegen Benfica in de play-offs van de Champions League (0-0). ,,We zullen er mee moeten leven”, zei trainer Roger Schmidt. ,,Ik ben ook niet teleurgesteld in hoe we gevoetbald hebben, alleen met het resultaat. We hebben veel energie in deze wedstrijd gestopt en er alles aan gedaan om te winnen.”
Beluister hieronder een nieuwe aflevering van onze voetbalpodcast.
Een gelijkspel in de eerste wedstrijd van de groepsfase van de Europa League is normaal gesproken geen probleem. Sinds dit seizoen, met de komst van de Conference League, plaatst echter alleen de groepswinnaar zich rechtstreeks voor de volgende ronde. De nummer 2 speelt in een soort tussenronde tegen een nummer 3 uit een van de Champions League-groepen. Schmidt: ,,Daarom wil je je thuiswedstrijden sowieso winnen. Of het tussen Sociedad en ons gaat? AS Monaco en Sturm Graz zijn ook goede ploegen. We wisten vooraf dat dit een zware groep zou zijn.” Monaco won donderdag met 1-0 van Sturm Graz.
PSV werd in de eerste weken van dit seizoen geregeld geprezen om de stabiele verdediging. Tegen FC Groningen (5-2) en Sociedad gaven de Brabanders in bepaalde fases van de wedstrijd soms veel ruimte weg. ,,Real Sociedad kon te makkelijk voor de diepte kiezen en voorzetten vanaf de zijkant geven”, zag Schmidt. ,,De 1-1 was een beetje ongelukkig. Uiteindelijk heeft het ook te maken met de kwaliteiten van Sociedad. We wisten dat ze dit konden. De tweede helft stonden we goed georganiseerd en was de ‘restverdediging’ ook beter op orde.”
Feyenoord speelde dinsdag al in de Conference League (0-0 tegen Maccabi Haifa) en heeft twee dagen langer rust in aanloop naar de topper van zondag. De Rotterdammers waren de voorbije seizoenen PSV geregeld de baas. De Eindhovenaren kunnen voor eigen publiek laten zien nu verder te zijn dan vorig seizoen. De aftrap is zondag om 14.30 uur in Eindhoven.
Bekijk hieronder onze voetbalvideo's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Uitslagen & stand in eredivisie: Ajax nieuwe koploper na dreun voor PSV
In de eredivisie werd dit weekeinde de vijfde speelronde afgewerkt. De uitkomsten van de negen duels leverden een nieuwe koploper op. Dankzij de 9-0 winst op SC Cambuur neemt Ajax de eerste plek over van PSV, dat in Eindhoven werd vernederd (0-4) door Feyenoord. -
Samenvatting
PSV moet na meeslepend duel met Real Sociedad genoegen nemen met gelijkspel
PSV is de poulefase van de Europa League begonnen met een 2-2 gelijkspel tegen de Spaanse subtopper Real Sociedad. De thuisploeg maakte zeker na rust jacht op meer, maar het kwartje viel nét niet de goede kant op in een meeslepend duel. In de extra tijd schoot invaller Jordan Teze nog hard tegen de paal. -
PREMIUM
Ajax-captain Dusan Tadic: ‘Wij hebben Alfred Schreuder keihard laten vallen’
Voor Dusan Tadic was het een nieuwe ervaring: meteen na een wedstrijd geconfronteerd worden met het ontslag van een trainer/coach. Het was al ruim na middernacht toen de aanvoerder van Ajax op het parkeerdek van de Johan Cruijff Arena sprak over het vertrek van Alfred Schreuder, kort na de 1-1 tegen FC Volendam. En over hoe het nu verder moet. -
Met video
John Heitinga na winst bij debuut als interim-trainer Ajax: ‘Dit resultaat smaakt naar meer’
John Heitinga keek overwegend positief terug op zijn eerste wedstrijd als interim-trainer van Ajax. De beloftentrainer die afgelopen vrijdag werd doorgeschoven naar de hoofdmacht ergerde zich naar eigen zeggen mateloos tijdens de eerste helft, maar zag zijn ploeg na rust afstand nemen van Excelsior (1-4). ,,Als je kijkt waar we vandaan komen, hebben ze het wel goed gedaan.”
-
Max over gelijkspel tegen Real Sociedad: ‘We hebben kansen op de 3-2 gehad’
Verdediger Philipp Max vond dat PSV donderdag een goede kans liet liggen om te winnen van Real Sociedad. ,,Het is een beetje teleurstellend”, zei de Duitse back na de 2-2 in de eerste groepswedstrijd in de Europa League. -
-
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.