Technische staf Ajax op de schop: John Heitinga beoogde assistent, René Meulensteen zegde af
Ajax is druk doende de technische staf te hervormen. Johnny Heitinga, coach van de beloftenploeg, is één van de beoogde assistenten van hoofdtrainer Alfred Schreuder. Voor die rol ving de dolende landskampioen al wel bot bij René Meulensteen. Bovendien is het ernstig de vraag of Michael Reiziger en Matthias Kaltenbach aanblijven.
Door de technische staf flink op te schudden, hoopt Ajax de eenheid tussen trainers en spelers te herstellen. Het vertrouwen in de technische staf bleek zeer broos toen mental coach Joost Leenders vorige week in een vertrouwelijke praatsessie met de groep de vraag opwierp wie ontevreden was over de staf. Vervolgens ging bij bijna alle spelers een hand in de lucht.
Heitinga en Meulensteen
Een dag na de remise in de Kuip belegde het technisch hart een crisisberaad. Daaruit werd geconcludeerd dat met een paar mutaties de onvrede in de groep weg genomen kon worden. Daarvoor kwam de clubleiding al snel uit bij Heitinga, die nu bijna twee jaar Jong Ajax onder zijn hoede heeft. De voormalige verdediger van Ajax en Oranje is nu één van de topkandidaten om zich bij de technische staf van de hoofdmacht te voegen.
Daarvoor had Ajax de blik ook gericht op de ervaren René Meulensteen. Hij bekleedde de rol van assistent onder meer bij Manchester United en leerde in die periode ook Edwin van der Sar, de huidige algemeen directeur van Ajax, kennen. De Brabantse assistent van de Australische bondscoach Graham Arnold was wel geïnteresseerd, maar verkocht Ajax alsnog een ‘nee’ toen bleek dat de contractverlenging tot het volgende WK en het uitgebreidere takenpakket dat hij met de Australische voetbalbond overeen is gekomen, de combinatie met Ajax niet mogelijk maken. Daarvan heeft hij Van der Sar woensdag op de hoogte gebracht, die daardoor verder op zoek moet naar een ervaren rechterhand voor Schreuder.
Meer over de onrust bij Ajax:
• F-Side roept Ajax-fans op om vanavond met witte zakdoekjes te zwaaien
• Ajax moet tegen Volendam slechtste reeks in 58 jaar zien te voorkomen
Reiziger en Kaltenbach
Of Reiziger en Kaltenbach het seizoen afmaken als assistenten van Schreuder, valt nog te bezien. Reiziger is sinds 2019, toen Schreuder Ajax als assistent verliet om bij Hoffenheim op eigen benen te staan, één van de veldtrainers in de hoofdstad. Zo vierde hij de voorbije drie seizoenen successen aan de zijde van coach Erik ten Hag en bleef hij na de terugkeer van Schreuder assistent.
Naast Reiziger laat Schreuder zich flankeren door de Duitser Kaltenbach, met wie hij samenwerkte bij Hoffenheim. Daarvoor moest Winston Bogarde weer wijken. Een aantal spelers liet - ook in de sessie met Leenders - doorsijpelen de inbreng van de gretige Bogarde te missen, terwijl opvolger Kaltenbach juist het verwijt krijgt te zwijgzaam te zijn.
Als het aan Ajax ligt, gaat de technische staf deze week nog op de schop. Daarvoor is ook de wedstrijd van vanavond tegen Volendam belangrijk. Na zes eredivisieduels zonder zege, bezet de titelverdediger plek vijf en staat Schreuder onder grote druk.
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
De cijfers van de eredivisie
Bekijk onderaan dit artikel alle video’s over de eredivisie, alle uitslagen, het programma, de stand en alle statistieken (topscorers, gele en rode kaarten en assists). Check hier ons matchcenter!
Goal Alert
Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club. Volg ook al het (internationale) voetbal van vandaag in ons live voetbalcenter.
Programma eredivisie
Stand eredivisie
Statistieken eredivisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Droomweekend voor Feyenoord: na zege in Klassieker en puntenverlies PSV gaat concurrent AZ onderuit bij FC Twente
AZ heeft de droomweek voor de club geen passend einde kunnen geven tegen FC Twente. Na de winst van de AZ-jonkies op woensdag tegen Real Madrid, die wereldwijd lof opleverde, volgde de winst op Lazio en de plaatsing voor de kwartfinales van de Conference League. Maar zondagavond om acht uur spelen in Enschede bleek een stuk moeilijker dan gedacht: 2-1 verlies.Alkmaar, Enschede -
PREMIUM
Ronald Koeman vindt dat Daley Blind het verdient om de 100 interlands aan te tikken in Oranje
De keeperscarrousel bij Oranje is nog niet voorbij. Mede vanwege blessures zitten in de eerste selectie van Ronald Koeman drie andere doelmannen in vergelijking met het afgelopen WK. Jasper Cillessen en Mark Flekken keren terug, Anderlecht-goalie Bart Verbruggen (20) debuteert. -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.
-
PREMIUM
Jari Litmanen genoot van Klassiekers: ‘In 1995 wonnen we dik, maar herinner me ook de winnende van Obiku’
Het Ajax-icoon dat vorig seizoen nog de kampioensschaal aan Dusan Tadic uitreikte, kijkt vanuit Barcelona reikhalzend uit naar de cruciale Klassieker van zijn club vanmiddag tegen Feyenoord. ,,Dit zijn de mooiste clubs van Nederland en dit is de grootste wedstrijd van Nederland. Laat staan nu het kampioenschap op het spel staat”, aldus Jari Litmanen. -
-
-
PREMIUM
Column Willem van Hanegem | Als Feyenoord dit nog weggeeft, schrikken ze daar de rest van hun leven van wakker
Voor Willem van Hanegem is het zo klaar als een klontje: Feyenoord wordt voor het eerst sinds 2017 weer kampioen van Nederland. Daar heeft hij na de zege in Amsterdam geen twijfel meer over. ,,Ik genoot van Orkun Kökcü, die na afloop zijn hart liet spreken en zei dat hij zich had gestoord aan de praatjes in Amsterdam. Dat mag hij toch zeggen?” -
Play-offs om Europees voetbal lijken Sparta niet meer te kunnen ontgaan na winst in Emmen
Koki Saito is allang niet meer ‘die leuke invaller’ bij Sparta. De van de City Football Group gehuurde Japanner schoot de Rotterdammers bij FC Emmen naar de drie punten met een fenomenaal doelpunt en ook Vito van Crooij deed vlak voor tijd een duit in het zakje: 0-2. Sparta is nu zelfs FC Twente (voor even) voorbij en kan de play-offs om Europees voetbal nauwelijks nog mislopen.Rotterdam, Emmen
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer