

- 20' Cyril Ngonge
- 71' Michael de Leeuw
Tovenaar Ngonge trekt FC Groningen uit moeras; zegereeks AZ ten einde
Een crisis dreigde bij FC Groningen, maar dankzij een wonderschone treffer van Cyril Ngonge viel er eindelijk weer een feestje te vieren in het Noorden. Nota bene AZ, de ploeg in vorm, werd met 2-0 verslagen.
De woorden van Danny Buijs na het slechte duel bij Sparta Rotterdam galmden afgelopen week nog wel even na in Groningen. Snoeihard was de trainer in zijn commentaar over de ‘houdinkjes, gebaartjes en weerwoordjes’ van enkele spelers. Dit gedrag zou niet vaker geaccepteerd worden, zei de oefenmeester, en daarmee daalde de al lage gevoelstemperatuur in het Noorden nog een stukje verder richting nul.
Namen noemde Buijs niet, maar de waarschuwende vinger gold gek genoeg in ieder geval voor een van de weinige spelers die dit seizoen indruk maakt in Groningen. Met inmiddels zes treffers is Cyril Ngonge niet alleen topscorer en hoop in bange dagen van FC Groningen, maar ook een speler waar de technische staf veel energie in moet steken om hem bij de les te houden.
Desondanks hoefde de 21-jarige Belg niet te vrezen voor zijn basisplaats. Ngonge barst namelijk van het talent, zo liet hij dit seizoen al meermaals zien. En na het duel tegen AZ van zondagavond hoeft daarover niemand meer te twijfelen. Wie na de eerste speelronde beweerde dat het doelpunt van het jaar al was gemaakt door Jørgen Strand Larsen (omhaal tegen SC Cambuur) heeft ongelijk. Ngonge maakte zondag een nog veel mooier doelpunt.
Met een geniaal hakje, uit de lucht genomen achter zijn eigen lichaam langs, bracht hij FC Groningen op voorsprong tegen AZ, alsof een jonge Rafael van der Vaart zich weer even over de Nederlandse velden bewoog. Het surplus aan techniek liet directe tegenstander Owen Wijdal naar een antwoord zoeken, want met zijn linker kan Ngonge blijkbaar toveren. In het lelijke seizoen van FC Groningen tot nu toe zorgt het talent voor een ongekende schoonheid.
En AZ was weer eens het slachtoffer van een wereldgoal, nadat eerder Rai Vloet (Heracles) en Olivier Boscagli (PSV) een kunstwerkje afleverden tegen de Alkmaarders. De ploeg van trainer Pascal Jansen kan ongetwijfeld ook de goal van Ngonge wel waarderen, maar zal ook de moppers hebben vanwege de kansen die het onbenut liet. Zo raakte Evangelos Pavlidis de lat en werd een inzet op het nippertje van de lijn gehad.
Het overwicht van AZ ten spijt in de Euroborg, de thuisploeg kreeg in de tweede helft toch nogmaals de handen op elkaar. Damil Dankerlui vond achter Bruno Martins Indi de ruimte waar Michael de Leeuw wel raad mee wist, waardoor de spits van FC Groningen dit seizoen eindelijk van de nul af is.
En zo kwam er een einde aan een zegereeks van vijf voor AZ, inclusief Europese wedstrijden. Dat gebeurde nota bene door een laagvlieger, waar de crisis na serie van acht wedstrijden zonder overwinning op de loer lag. De Alkmaarders zullen de wedstrijd daarom snel willen vergeten, terwijl deze bij FC Groningen juist de geschiedenisboeken ingaat. Niet omdat met 2-0 gewonnen, maar vanwege de magische linker van Cyril Ngonge.
Goal Alert
• Mis geen goal: installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen vijf minuten een melding én een video van elk doelpunt van je aangevinkte club.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Blessures en opstellingen: bekijk hier het laatste nieuws van jouw favoriete club
Bekijk hier het laatste nieuws en de verwachte opstelling van Cambuur en Fortuna Sittard. -
Grieken Douvikas en Pavlidis hebben dubbel gevoel na hattricks in doelpuntenregen: ‘It was a crazy night’
Het zinderende duel tussen AZ en FC Utrecht (5-5) had het vanavond allemaal. Er werd slecht verdedigd, maar vooral vaak gescoord. Tien keer in totaal, met een hattrick voor zowel de Griek Vangelis Pavlidis als zijn landgenoot Anastasios Douvikas. Die laatste werd uiteindelijk uitgeroepen tot man van de wedstrijd. ,,Alleen jammer dat we de drie punten niet hebben.” -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
PEC Zwolle laat Feyenoord-target Thomas van den Belt deze winter niet gaan
PEC Zwolle wil Thomas van den Belt deze winter niet verkopen. Dat laat technisch directeur Marcel Boudesteyn weten in een reactie op de serieuze interesse die Feyenoord heeft getoond in de middenvelder. -
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
-
-
PREMIUM
AZ-spits Vangelis Pavlidis, misschien wel de beste spits van de eredivisie: ‘Hij gaat er nog heel veel maken’
Vangelis Pavlidis (24) maakte zaterdag een hattrick in de knotsgekke wedstrijd tegen FC Utrecht en bevestigde daarmee zijn huidige topvorm. De AZ-spits is hard op weg om een voor de club legendarische spits te worden, zo blijkt uit zijn cijfers. Misschien is hij momenteel wel de beste spits van de eredivisie. ,,Kort draaien, hard schieten, neusje voor de goal ook en sterk aan de bal.” -
Ruud van Nistelrooij vreest bij PSV niet voor 'Schreuder-scenario’ en heeft Luuk de Jong terug
Bij PSV voelt trainer Ruud van Nistelrooij ondanks de slechte resultaten steun van de clubleiding. Een ontslag is absoluut niet aan de orde, in tegenstelling tot de situatie bij Ajax. Dit weekend hoopt hij PSV weer eens naar een zege te leiden.