PREMIUM
Bevrijd Nederland van de vrijheid van onderwijs
Delen per e-mail
Wie had ooit gedacht dat Gorinchem, of all places, eindelijk een einde gaat maken aan Artikel 23 van de Grondwet. De wet, waarin ruim honderd jaar geleden de vrijheid van onderwijs gewaarborgd werd, is een product van de 19e-eeuwse Schoolstrijd (met als prachtig bijproduct algemeen kiesrecht voor vrouwen). Het is ook een gedrocht dat is gebaseerd op godsdienst en ongelijkheid. Mede dankzij de kwestie-Gomarus in Gorinchem zal ik aantonen dat Artikel 23 een wassen neus is en een belediging voor onze samenleving.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMColumn
Nog éven volhouden lukt nu eenmaal ook beter als het lente en licht is
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
PREMIUMopinie
Handhaaf met beleid en doe dat consistent
De Belastingdienst moet bij handhaving en toezicht keuzes maken vanwege de beperkte capaciteit. Maar het accent valt daar op onpartijdigheid, op weging van feiten en omstandigheden, op nuances. -
PREMIUMcolumn
Met de praatjes van BBB heb ik niks, maar de klare taal van Caroline spreekt me wél aan
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
PREMIUMcolumn
Pasen kouder dan Kerstmis
‘Dit slaat nergens op toch? Sneeuw in april! Het was met Pasen kouder dan met kerst. Terwijl Henk en ik vorige week nog heerlijk in het zonnetje zaten. Kun je je nu niks meer bij voorstellen. Want vanmorgen moest Henk weer krassen, hè Henk? Tsja, april doet écht wat-ie wil. Hahaha. Het is wat. Nou, succes voor onderweg.” -
PREMIUMopinie
Individualisering treft het hart van elk huis: de eettafel
De pandemie betekent niet alleen gesloten restaurants. Ook thuis kunnen we niemand meer aan tafel uitnodigen. Het laatste avondmaal van Jezus en zijn apostelen, dat vandaag op Witte Donderdag wordt herdacht, inspireert tot iets wat altijd vanzelfsprekend was: samen eten.
-
PREMIUMBD
Nachtelijke sores en letterlijke kopzorgen over een nieuw redactiesysteem
Terwijl Tjeenk Willink worstelt met de informatie, het kabinet verstrikt raakt in de vaccinaties en bij ziekenhuizen de wanhoop toeneemt, hebben wij bij het BD onze eigen worsteling. Vooral de eindredacteuren en vormgevers. Als u op één oor ligt, wordt soms met stunt en vliegwerk geregeld dat er een krant bij de drukker komt. De boosdoener is gevreesd op elke krantenredactie: een nieuw redactiesysteem. -
PREMIUM
Een psychisch probleem? Blijf maar even bungelen, meisje
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
PREMIUMopinie
Beter onderwijs kan veel goedkoper
In een boekje uit de reeks de Grondslag (uitgegeven rond 1955) staan ‘opgaven zoals men die redelijkerwijs op een toelatingsexamen voor het V.H. of M.O. zou mogen geven’ en ‘een honderdtal vraagstukjes uit diverse examens’. Een paar voorbeelden: