Contactverbod met ouders en celstraf voor zoon (27) die vader sloeg in Oss
DEN BOSCH/OSS - ,,Mijn zoon is te ver gegaan. Hij heeft hulp nodig.” Dat zei de vader van Ossenaar Ismaël C. (27) wanhopig tegen de politie. C. stond deze week voor politierechter J. Elagab in Den Bosch. Volgens de aanklacht ging hij afgelopen september op de vuist met zijn ouders.
C. had op 16 september dit jaar ruzie met zijn vader over een bankrekening. De mannen stonden volgens het slachtoffer daarbij met de voorhoofden tegen elkaar. De vader duwde zijn zoon weg. Hierna sloeg C. eerst zijn vader en vervolgens zijn moeder. Zij viel op de grond en schaafde daarbij haar knieën. Vader ontving een paar slagen met gebalde vuist tegen het hoofd.
De verdachte zei niets over het incident zelf. ,,Heeft u wel eens ruzie met uw ouders?”, vroeg de rechter. ,,Nooit”, antwoordde C. ferm, ondanks zijn uitgebreide strafblad vol veroordelingen voor huiselijk geweld. Hoe het kon dat zijn vader en moeder hem beschuldigden? ,,Zwijgrecht.” Zijn ouders hadden gevraagd om een contactverbod. ,,Prima’’, reageerde de man.
Geen hulp nodig
De moeder van C. vertelde in een brief over de ondersteuning waar haar zoon behoefte aan heeft. ,,Ik heb geen hulp nodig”, zei C. kortaf. Die mening had hij zelfs over zijn juridische bijstand. De man lag in de clinch met zijn raadsman, H. Polat. ,,Ik wil niet dat hij mijn advocaat is. Hij weet niets over mij. Hij heeft mij helemaal niet bezocht. Hij moet zijn mond houden.”
Advocaat Polat legde zelf uit dat de instelling waar zijn cliënt verbleef hem een bezoek ernstig had afgeraden: ,,Ik snap wel dat hij boos is.” Polat vroeg om vrijspraak en sprak over een vechtpartij waarbij vader en zoon over en weer duwden en trokken. Moeder viel, omdat ze tussenbeide kwam.
De rechter veroordeelde C. voor beide feiten tot een celstraf van 78 dagen. Die zat hij al uit in voorarrest. Ze legde de man ook een contactverbod op met zijn ouders en andere gezinsleden. Als hij hen benadert, moet hij direct drie weken terug de gevangenis in.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
Met video
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
PREMIUM
Pumptrackbaantje in Heeswijk-Dinther op losse schroeven na te veel weerstand
HEESWIJK-DINTHER - Het leek zo mooi: kinderen en drie moeders uit Heeswijk-Dinther zetten zich in voor een pumptrackbaantje in het dorp. Een jaar later is een locatie nog niet gevonden. De bewonersavond die woensdag 25 januari zou zijn ging niet door vanwege te veel weerstand. -
Mijn bevalling
Doete is verloskundige en heeft een ‘droombevalling’: ‘Ik voelde dat ik al op 9 centimeter zat’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Verloskundige Doete Reitsma (33) wist zeker dat ze in het ziekenhuis wilde bevallen, tot ze zwanger werd. -
Schaijk gaat dit jaar wandelen voor Nomi: ‘Ik heb slechte celletjes’
SCHAIJK - De jaarlijkse Snerttocht van de Schaijkse wandelvereniging Ons Genoegen staat dit jaar in het teken van de ernstig zieke Nomi van der Linden (5). Met de opbrengsten van het evenement kan zij met haar familie naar Disneyland Parijs.
-
Nieuwe fotoclub in gemeente Maashorst in de startblokken
MAASHORST - Fotoclub Maashorst is de naam van de nieuwe fotoclub die zich richt op amateurfotografen uit de gelijknamige gemeente. Nu nog maar zes leden groot maar de club hoopt op meer deelnemers voor de oprichtingsvergadering die in april gepland staat. -
-
-
PREMIUMANALYSE
Ze hebben hun zaken uitstekend op orde, waarom vrezen Tilburg en Oss dan toch voor een financieel ravijn?
TILBURG/OSS – Al vijf jaar op rij is Tilburg financieel de gezondste gemeente van Nederland. Ook vandaag weer geeft BDO Accountants ze een dikke 10. Net als Oss. Toch vrezen beide voor wat ze – afzonderlijk van elkaar – ‘het ravijn’ noemen. Waardoor loert die financiële afgrond? -
PREMIUM
‘Gigantisch veel vraag’ van bedrijven voor nieuw stuk op Cereslaan West in Heesch
HEESCH – Er komt 5 hectare bedrijventerrein bij aan de Cereslaan West in Heesch. Op dinsdag 31 januari is in De Pas een inloopavond voor omwonenden en ondernemers over het plan.