Dorpshuis Macharen moet wijken voor uitbreiding op voetbalvelden: 50 tot 60 nieuwe woningen
MACHAREN - Ze zijn eruit. Een ‘kopgroep’ met inwoners van Macharen en de gemeente zijn samen tot de conclusie gekomen dat dorpshuis De Bongerd gesloopt en een paar meter verderop herbouwd moet worden. Dit maakt letterlijk de weg vrij voor een uitbreiding aan de westkant van het dorp.
Zes jaar lang heeft een groep inwoners van Macharen zich samen met de gemeente Oss gebogen over het beste scenario om het dorp verder te ontwikkelen. Daarbij speelden het gedateerde dorpshuis en de afgedankte voetbalvelden van VV Macharen een hoofdrol. Daarop is plek voor vijftig tot zestig nieuwe woningen. Maar hoe die nieuwe wijk te ontsluiten? Dwars over het dorpshuis en de daarachter gelegen tennisvelden, is nu besloten.
,,We willen de nieuwe uitbreiding ook echt op het dorp laten aansluiten”, verklaart Jan van Loon, voorzitter van de kopgroep met inwoners. ,,Het pad dat eerst gebruikt werd om bij de voetbalvelden te komen is te smal om als ontsluiting te dienen. Bovendien is nieuwbouw ook voor De Bongerd de beste oplossing.” De gemeente reserveerde eerder al 1,5 miljoen euro voor renovatie. ,,Nieuwbouw zal meer kosten, maar dan weten we ook zeker dat we er weer tientallen jaren tegen kunnen.”
Verhuizing tennisclub
De bedoeling is om De Bongerd te herbouwen op een speelveldje dat naast het huidige pand ligt. De route naar de voormalige voetbalvelden wordt vervolgens nog geblokkeerd door de tennisvereniging. Die zou zijn accommodatie moeten verhuizen naar de oude voetbalkantine van VV Macharen. De verhuizing gaat verder gepaard met de aanleg van twee padelbanen en verplaatsing van het hoofdtennisveld.
Oud-wethouder Van Loon meldt dat de kopgroep unaniem voor dit scenario heeft gekozen. ,,Het is een heel mooie en toekomstbestendige ontwikkeling voor Macharen.” De vraag wat er moet gebeuren met basisschool De Linde, als deze op termijn opgaat in een fusieschool met Megen en Haren, wordt niet beantwoord. Gemeente en kopgroep wachten een besluit hierover door het schoolbestuur af.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De peesjes beginnen tegen te wringen, maar Urbanus (73) kan het niet laten: ‘De drang om de mensen live te laten lachen zat serieus onder mijn hart te drukken’
‘Van Madammen Met Een Bontjas’ tot Hector, en van ‘Hittentit’ tot Koko Flanel. Iedere pak ’m beet 40-plusser heeft wel een eigen herinnering - of meerdere - aan Urbanus. Maar doet de ‘Godfather van de Vlaamse comedy’ nog wel wat? Zeker en vast. In juni is hij zelfs in Oss te zien. -
PREMIUM
Compleet nieuw Bos van Oss moet in Berghem worden geplant: ‘Simpelweg de beste plek’
OSS/BERGHEM - Het Bos van Oss komt op de grens met Berghem. Op de Spaander Straatsche Akkers moet het grootste deel van de gewenste 80.000 bomen geplant worden. Later mogelijk nog aangevuld met een paar kleinere bossen verderop in de gemeente. -
Inwoners hebben veel ideeën voor toekomst van Macharen: van een moestuintje tot pannaveld
MACHAREN - Als je nou een moestuin aanlegt op het veldje bij de kerk in Macharen. Dan kun je kinderen daar uitleg geven over gewassen, je kunt ze er kookles geven en ze kunnen er samen eten. Het is een idee van Janette Timmermans uit Macharen om de ontmoeting tussen inwoners van het dorp te bevorderen. -
PREMIUM
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg. -
PREMIUM
Van uitblinker in de Champions League naar het tweede plan in Spanje: Arnaut Danjuma jaagt in Engelse top op speeltijd
Kent u die mop van Arnaut Danjuma die naar het Engelse Everton ging? Juist, die ging niet. De zesvoudig international werd naar verluidt zelfs medisch gekeurd door de club uit Liverpool, maar na het ontslag van Frank Lampard ging plots een andere Engelse club met de Ossenaar aan de haal.
-
PREMIUM
Voorstel voor langere kermis in Oss geschrapt uit discussie over toekomst van het feest
OSS - Van het randprogramma tot de locatie. Over bijna alle aspecten van de kermis wordt de politiek gevraagd zich uit te spreken. Behalve over de duur van de kermis. Dat is het enige onderdeel dat is weggelaten uit een discussiestuk. -
-
-
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt? -
PREMIUM1
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.