Duif is dood. Ja, dat kan zomaar in de jubilerende natuurspeeltuin in Megen
MEGEN - Het is er, mede vanwege het prachtige lenteweer, dagelijks druk. De Megense natuurspeeltuin ‘Graaf van Megen’ is sinds de eerste smeekbede van de jonge Puck aan de dorpsraad vijf jaar geleden een publiekstrekker. Met af en toe een hobbeltje.
Gatverpielekes. Da’s effe schrikken voor deze achtjarige Robin. Wil ze net met d’r emmertje het speelkasteel binnengaan, staat ze oog in oog met ‘n real-life gevalletje ‘duif is dood’. Geheel vrij naar de gevleugelde quote van conferencier Toon Hermans uit diens goochelaarsauditiesketch. Of er even iemand mee wil komen kijken? Want ja, da’s toch zielig? Robin maant driftig gebarend tot snelle actie.
,,Het waren wat veertjes. Heb ik netjes opgeruimd”, brengt medebeheerder Michiel Maltha van natuurspeeltuin Graaf van Megen even later de goede tijding aan Robins moeder Jessica Keijzer-Nab. ,,Kan gebeuren in een speeltuin als de onze”, lacht Michiel en bekent dat-ie met zo’n dooie vogel minder moeite heeft dan met de plastic flessen die hij zojuist uit de beukenhaag plukte. Om over peuken maar te zwijgen. ,,Dit is verdorie een rookvrij gebied.”
Helemaal uit Purmerend
Helemaal uit Purmerend hebben ook moeder Janine en vader Barry Kroon met tweekoppige kroost de speeltuin op de Maasdijk weten te vinden. Jasper van twee doet rennend een retourtje waterpartij-zandbak en de vierjarige Wende heeft de rood-witte muziekpaddenstoel ontdekt. Mét het niet te versmaden ‘doe-de-Hokie-Pokie’ als oorwurm. Heel lang stil is de zingende zwam niet.
,,Ik bewaak ‘m wel even”, zetelt paps zich op de ongewone geluidsdrager om even te kunnen toelichten dat z’n gezin een paar daagjes op de natuurcamping aan de Maasakkers verblijft. ,,Is vlakbij. Jasper heeft vanmorgen minstens honderd keer gevraagd ‘Gaan we al?’ Voor ons is Megen een ideale gelegenheid om onze nieuwe tent te testen. We gaan over acht weken kamperen in Noorwegen. Vandaar.”
Een smeekbede en brief aan de dorpsraad
De speel- en ontdekplek was een langgekoesterde wens van Megens jongste jeugd, vertelt moeder Jessica die nauw betrokken blijkt te zijn geweest bij conceptie en geboorte ervan. Een smeekbede van de jonge Puck in de vorm van een heuse brief aan de dorpsraad zette vijf jaar geleden de bevalling in gang. Bij het sportpark vond de raad een braakliggend stuk maasklei, er volgde een drukbezochte natuurspeeltuindag, een timmerman van de Osse speeltuin Elckerlyc kwam helpen en de rest is geschiedenis.
Zonder het zelf goed te beseffen spelen Mees, Robin, Jasper, Wende en al die andere kinders de Megense geschiedenis in. Zo kunnen ze de gevangenentoren beklimmen en via een natte hindernisroute valt de vlag in het kasteel te veroveren. ,,Wij wandelen ook wel eens met onze klas hiernaartoe”, verklapt Robin. ,,Soms spelen de kinderen van de buitenschoolse opvang hier. En sinds vorige week mag ik zelf via het wandelpad op de dijk naar de speeltuin, hè mam!”
Jessica zucht bij de gedachte aan ‘je kind loslaten’. En verandert maar snel van onderwerpen. De door een Megenaar in stukken gezaagde speelboom, een oeroude eik, komt voorbij. Foutje, bedankt. En wat te denken van de kwajongensstreek met dat seksueel getinte alternatief voor Hokie Pokie. ,,Hadden die gasten ’s nachts de usb-stick uit de paddenstoel gehaald en dat viezige liedje geüpload. Nee, vernield was er gelukkig niks.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Hoe weet je of jij hoogbegaafd bent? Een expert legt uit wat de kenmerken zijn
Twee à drie procent van de bevolking is hoogbegaafd. Zij hebben een sterk ontwikkeld brein met een IQ van 130 of meer. Maar volgens specialisten ligt het werkelijke percentage nog veel hoger. Alleen: hoe weet je of je hoogbegaafd bent? Wij vroegen expert Tessa Kieboom om raad. -
PREMIUM
Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan leven lang gevolgen hebben voor je kind
Laag geboortegewicht, hersen- of gezichtsafwijkingen, concentratieproblemen. Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan een leven lang gevolgen hebben voor je kind. En dat moet nóg bekender worden, vindt het Trimbos-instituut. Daarbij is ook een rol weggelegd voor de man. -
PREMIUM
Veel lof voor bomenplan Clima Silva: ‘Een kant en klaar klimaat-kadootje voor Bernheze’
HEESCH - Met termen als Tiny Forest werd de commissieleden in Bernheze woensdag een groen walhalla, een klimaatbos, voorgeschoteld door het burgerinitiatief Clima Silva. Een mogelijk alternatief voor windmolens. ,,Dit bomenplan is te mooi is om te laten schieten.” -
PREMIUM
Voedselbank voor dieren kampt met gebrek aan ruimte: ‘Wachtlijst van zestig mensen’
DEN BOSCH - Shanon Schepens uit Sint-Michielsgestel helpt met haar stichting Dierennoodhulp Noord-Brabant dieren aan voedselpakketten als hun baasjes die zelf niet kunnen betalen. Maar ze heeft nu een wachtlijst van zeker zestig mensen die ze niet kan helpen vanwege ruimtegebrek. Daarom vroeg ze maandagavond de Bossche politiek om hulp. -
De Brabants Dagblad-app: de nieuwsapp die draait om Brabant!
-
PREMIUM
Kinderen van de noodopvang genieten van school in Nuland: ‘Juf Denise is héél leuk’
NULAND - Ze hebben er even op moeten wachten, maar de kinderen van de noodopvang bij het Autotron in Rosmalen krijgen nu eindelijk onderwijs. In Nuland en Vinkel krijgen tientallen kinderen les en dat is best wennen. Voor de kinderen én voor de leraren. -
PREMIUM
Verboden elfde appartement aan Lithse Kerkstraat komt er na acht jaar alsnog
LITH/OSS - De aanhouder wint. Nadat de strijd voor de eigenaar in 2014 definitief verloren leek, kan Gert de Bijl nu alsnog een elfde appartement aan zijn wooncomplex aan de Lithse Kerkstraat toevoegen. De buren staken hun verzet. -
Voor werk verhuizen naar Curaçao of Aruba: ‘Onthoud dat het er op een eiland anders aan toe gaat’
Na je werkdag op het strand liggen met een cocktail in je hand. Het lijkt een droom, maar op bijvoorbeeld Bonaire, Curaçao en Sint Maarten kan het gewoon. Ook Nederlanders kunnen hier werken. Docent Daniël van der Bilt en accountmanager Kim Lameris van detacheringsbureau TMI leggen uit wat je van tevoren moet regelen.